Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od igorek » 29 pro 2019 09:23

Tak jo, popíšu tu stručně moje zkušenosti ze S 634 a optikou na ni. Pominu-li jiné, je to zlamovací vzduchovka, kde všechno záleží na souososti hlavně a vzduchového válce po zamknutí a vůli hlavně ve vidlici po zamknutí. Pokud tyto hodnoty nejsou nulové, je zbytečné dávat na ni jakoukoliv optiku a pokud je vůle i mezi hlavní a vidlicí po zamknutí, tak i mechanická mířidla jsou jen na parádu. Ty mají ale tu výhodu, že vždy sledují hlaveň a jsou max na 20 m. Vůle a nepřesnosti se dají odstranit to nebudu popisovat je to složité a náročné na ruce a peněženku. Dále to jsou úpravy uvnitř vzduchovky. Ty jsou na tom stejně. Spoušťové ústrojí se dá upravit na fouknutí. Po těchto úpravách je to zbraň.
Je k dispozici 16 J, ráže 4,5 mm, v max 250 m/s a vzdálenost záměrného bodu max. 35 m. O jiném se nemá cenu bavit. Na to bohatě stačí ta nejlevnější optika 4 krát 32 na co nejnižší montáži. Takto se docílí, že trajektorie diabolky se od vzdálenosti 8m až do 30m celkem neliší od záměrné.
GAMO 4 krát 32 vidí na tyto vzdálenosti velmi dobře. Nedrží ale nástřel a záměrná osnova se mi třikrát rozpadla, nevydržela zpětný ráz. Po vyleštění čelních plošek seřizovacích šroubů a vytvoření dosedacích plošek pro ně na vnitřním tubusu nástřel drží. Cheche, horší to bylo za záměrnou osnovou. Nechtělo se mi kupovat nové a tak jsem místo ní vlepil dva zkřížené vlasy. Takto to vydrželo i testovací pády dalekohledu z výšky 1m. Ale na 30 m byla záměrná osnova příliš hrubá. Dlouho jsem se s tím smiřoval. Pak jsem jednou narazil v lese na křižáka a jeho pavučinu a nápad byl na světě. No, ještě teď se mi zpotily ruce. Optika ale drží k naprosté spokojenosti už 5 let.


Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od Mini Me » 29 pro 2019 09:27

Pruzinovky jsou mimo muj okruh zajmu,takze nemam moc prehled na tohle tema.Podival jsem se po forech co pisou o optice na pruzinach a nebudu vypisovat vsechny znacky co tam kdo napsal.
V Anglii prevlada Hawke AirMax a je jedno jestli to je AO nebo SF.U AO prevlada 3-9x40 nebo 4-12x40 u SF byl casto Airmax 4-16x44.Na druhem miste prevlada Hawke Vantage 3-9x40.Treti misto uz bylo tezke urcit - vicero ruznych znacek ale asi Nikko Panamax.
V Americe na pruzinach taky hodne Hawke AirMax,dale UTG,Vortex a Burris.
Problemy s rozsypanou optikou resi take :D a bud maji na puskohled dozivotni zaruku a reklamuji nebo pouzivaji Zero Recoil montaze typu Diana Bullseye nebo SportsMatch Dampa montaz ktera taky vykryje ten kopanec.
Neberte to prosim jako rady ale muj postreh amatera ve svete pruzin :D
Jen pro nazornost
https://www.aliexpress.com/item/32848893533.html
https://www.ebay.co.uk/itm/SPORTSMATCH- ... SwxN5WWEY4
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od cannis » 29 pro 2019 10:46

Nojo ale dát jen za montáže skoro polovinu ceny "vzduchovky" je čirý masochismus :lol:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
mino74
Příspěvky: 19
Registrován: 13 říj 2019 17:21

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od mino74 » 31 pro 2019 16:49

79596428_2409626712482113_2293387668479803392_n.jpg
Priatelia...Kamarádi.Prečítal som si tie príspevky,ale pre boha čo to je,že pomery medzy vidlicamy a nulové hodnoty.Mám Sláviu 634 2 a pol roka s puškohadom Hawke Vantage 4-12x40 AO+Hunting Night Vision 850 nm a nemám s ňou žiadne problémy.Nasterlil som ju na 20 m,strielam presne do velkosti 1EU,používam na nočný lov hlodavcov.Kúpil som ju zložil nastrelil a od vtedy strielam .Nemám zo vzduchoukou žiaden problém.Nič sa mi nepovoluje ,nerozrábam,nefrézujem a čo ja viem čo ešte sa tu akože má stým robiť,ako to tu písal jeden akože najlepší odborník.Tento rok som si kúpil druhú Slávku akurát že tu som potreboval vačšie zvačšenie tak som kúpil na ňu Hawke s 24 x zvačšením strielam sňou cez 30 m.Tiež som nastrelil a všetko ide bez problémov.Tu div sa svete čítam aké sú Slávie a variabilné puškohlady na nich strašne zlé....ja nič nevidím...dva a pol roka zatiaľ absolútne žiaden problém.Ono mládenci nebude to skôr o tom že tu poniektorý sa neviete vpratať do kože a strielate hlava nehlava 20 alebo 30 krabičiek?????rozrábanie,nastrelovanie,tuningovanie,frézovanie a zase nastrelovanie a zas prerábanie,mastenie,leštenie..??Ja som za dva a po roka vystrielal tryštvrte krabičky JSB-ečiek.Veď to je preboha na diagnózu.Robí toto normálny človek??,Ja by som vám poniektorým nedal na ten výrobok čo ste si kúpily ani minutu záruku .Alebo už by som vám v podstate ani žiadnu zbraň nedal do ruky.A ešte keď tu niekto napíše že údajne stačí 4 nasobné zvačšenie na strelbu na 30m.To je niečo neuveriteľné.Rád by som sa stebov stretol a pozrel sa na to ako stým budeš na tú vzdialenosť strielať.Stým zvačšením môžeš akurát tak na 10 m,a aj to budeš museť prosiť panboška aby si niečo strelil.Ja neviem ale ty musíš mať oči jak Majka z Gurunu...pri všetkej úcte.Ale dobre,ja to beriem tak že si my chcel spraviť teraz na Silvestra dobrú náladu,tak sa treba aj dobre zabaviť a zasmiať....a teda som si ťa nezaradil medzy takých ludí ako je váš prezident Zeman,dúfam že toľko nepiješ....
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od Poli » 31 pro 2019 18:01

Tvl to se nedá, co hulíš?
Jsem rád, že jsem se dozvěděl, že když si koupím vzduchovku, tak s ní proboha nesmím střílet, protože co kdyby to náhodou nevydržela. Ještě, že to vím, chtěl jsem si nějakou koupit, ale kašlu na to.
Jo a z pušky jdu sundat sklo 6-24 a dám na ní nejmíň hvězdářský dalekohled. Nechápu, jak jsem s takovým malým zvětšením mohl střílet na 800+ metrů, když to stačí akorát tak na tu vzduchovku na DESET! metrů.
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od Deathbull » 31 pro 2019 18:38

Neřeš ho buď je to troll nebo je nemocný na hlavu. Tim myslím že má v hlavě cvrčka jak vánočku 🤣 A ještě do toho tahá politiku. Halt ne každý stát má hlavu státu, fo najímá olašské cigány aby hráli bezdomovce, přičemž se jim na krku blejská zlatej kříž :mrgreen:
Pidlooký ponocný
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od Poli » 31 pro 2019 19:05

Aspoň viem, prečo môj dedo odtiaľ odišiel, pretože je to tam samy kokot.

P.S. Přijímám napomenutí i tropické ovoce, ale bylo to silnější, než já. :-)
kubo
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2013 08:56

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od kubo » 31 pro 2019 21:34

mino74 nerob nám tu ostudu ešte si tu pomyslia že sme na tom Slovensku všetci tak prijebaný jak ty
CZ 200S HUNTER 177.-SIGHTRON
CZ 200S FS 177.-SIGHTRON
URAGAN Cal.25 -OPTISAN 6-24x50F1
WALTHER LG300 DOMINATOR -VORTEX VIPER 2,5-10X32
AIR ARMS TX200HC-BURRIS
TAIPAN VETERAN 22, LONG
mino74
Příspěvky: 19
Registrován: 13 říj 2019 17:21

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od mino74 » 02 led 2020 17:06

Tak ..Priatelia,Kamarádi,Inteligenti...a ty ostatný..ako je napríkald Kubo a spol,čo strielajú zo 4x-násobným zvačšením na 30m a vystrielajú 20/30 krabičiek diaboliek.Keď už máme ten nový rok tak zmetieme zo stola všetky zbytočné narážky a nedorozumenia.Ja som človek kľudný a chápavý ale teda myslím že poniektorých by mal problém pochopiť aj skúsený psychológ a psychiater.No dobre to som trochu odbočil od danej témy ale verím tomu a budem sa snažiť tomu veriť po celý rok že sa dáte do konca roku do poriadku napr.zvýšením dávok sedatív,alebo absolvovaním nejakých dvoch-troch liečení v niektorom vychýrenom ústave pre liečbu duševných porúch a chorôb.Nebojte sa toho držíme vám všetci palce.Takým skúseným odborníkom,strelcom,rozrábačom vzduchoviek,tuningovačom,frézarom,leštičom,mazačom,vojnovým legendám sa to určite podarí.Akurát teba Kubo neviem kde ťa mám zaradiť,ale mne sa to tak vidí kedže som veriaci že teba stvoril sám Boh...áno nežartujem.Teda najskôr stvoril Evu vytrhol jej slepé črevo a spravil z neho teba.Keď si pôjdeš dať predpísať tabletky,skús si zobrať pušku a puškohlad zo 4x zvačšením,a variabilný z 24x zvačšením.A nechaj pána doktora strielať na terč s každým po 10 výstrelov.On ti povie že s ktorým sa mu presnejšie striela.Ale teda inak vám prajem do nového roku ..hlavne teda osobne vám štyrom ..hlavne toho zdravia..... :P
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od igorek » 02 led 2020 17:47

mimo 74 - tak ta přípiska úplně stačí aby dostatečně osvětlila tvůj duševní stav a bylo by na místě zjistit, nakolik je tvůj duševní stav nebezpečný tvému okolí.
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Puškohlad zo zvačšením 24x...na Slaviu 634..

Příspěvek od Deathbull » 02 led 2020 19:05

Aleši na kolenou tě prosím promaž to tady tohle už není možný. Nejlíp nejen ten text.....

Mazat nic nebudu - zamknul jsem to - puškohled je vybraný - na Slavii 634 je nasazen a tečka další diskuze je proto bezpředmětná
Aleš
Pidlooký ponocný
Zamčeno