Puskarstvi O.P.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mirekd
Příspěvky: 162
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od mirekd » 01 lis 2013 23:00

Asi mám také rýhy na monitoru, protože vidím jasně na tom videu stopy po frézování v rádiusovém vybrání nad spouští. A nejen tam. Celkově to na mě působí jako nedodělek, třeba ta díra zespodu mezi spouští a rukojetí je velmi neestetická. Fakt jako nepovedená učňovská práce.


pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od djbarrel » 01 lis 2013 23:54

Tyčka slouží k vyrážení nábojnic.

Taky bych řekl, že rozměry jsou tak akorát, derringer lze pořádně uchopit, narozdíl od Sharka. Sice jsem Sharka v ruce neměl, ale vzhledem k dalším výrobkům p. Dresslera soudím, že se dá sotva pevně uchopit. To není kritika, jen konstatování faktu.

A konstatování o učňovském nedodělku, tomu se prostě musím smát.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od kentan » 02 lis 2013 00:11

No ten derringer se mi z jako jediná věc z produkce Toropu docela líbí. Nelíbí se mi následující:
1. Pevný docela neestetický vyražeč, za který se to může porůznu chytat v kapse. Dokázal bych si ho představit šroubovací schovanej v rukojeti, jako u starejch Leufoxů.
2. Pevná spoušť trčící dolů bez zadního ochranného obloučku s obrovskou dírou okolo. Budou tudy vnikat nečistoty do mechanismu. Pokud je ta spoušť takhle holá, měla by bejt sklopná.
3. Obdobně obrovská díra okolo kohoutu. Tuto součástku by stálo za to překonstruovat tak, aby kryla výřez.
4. Spojení výměnného komorového bloku s hledím - pokud budu chtít víc bločků, bude to pokaždé střílet jinam.

Tedy opět poměrně vtipná konstrukce, ale k chtělo by to dotáhnout k dokonalosti. Zejména ty ďoury okolo spouště a kohoutu... bez nich to šlo už před 150 a více lety, mělo by to tedy jít i teď.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Adler A
Příspěvky: 277
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Adler A » 02 lis 2013 03:31

djbarrel píše:Tyčka slouží k vyrážení nábojnic.

Taky bych řekl, že rozměry jsou tak akorát, derringer lze pořádně uchopit, narozdíl od Sharka. Sice jsem Sharka v ruce neměl, ale vzhledem k dalším výrobkům p. Dresslera soudím, že se dá sotva pevně uchopit. To není kritika, jen konstatování faktu.

A konstatování o učňovském nedodělku, tomu se prostě musím smát.
Já se zase musím smát tomu, že při tvé předváděčce na tvém videu jsem napočítal 10 vteřin mezi prvním a druhým výstřelem. Ono než se to všechno přepne a při tom jak tvrdíš "pevném držení"-málem ti při tom přepínání kohoutu mezi výstřely vypadl z ruky :lol:

Ze začátku jsem měl docela o tento kousek zájem, jako jediný výrobek Toropu mě zaujal, ale po zhlédnutí tvého videa zájem zcela pominul (úroveň zpracování, design, díry kolem kohoutu a spouště, ovládání).



Takže díky za video, otevřelo mi oči a nyní mám o tomto výtvoru jasnější představu.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od mvoracek » 02 lis 2013 07:23

djbarrel píše:Tyčka slouží k vyrážení nábojnic.

Taky bych řekl, že rozměry jsou tak akorát, derringer lze pořádně uchopit, narozdíl od Sharka. Sice jsem Sharka v ruce neměl, ale vzhledem k dalším výrobkům p. Dresslera soudím, že se dá sotva pevně uchopit. To není kritika, jen konstatování faktu.

A konstatování o učňovském nedodělku, tomu se prostě musím smát.
Já jsem Sharka v ruce držel a padne do ruky velmi dobře, i přez to, že je malý. Tvoje konstatování faktu je poněkud zavádějící, když když jsi ho jak píšeš v ruce neměl.

A co se týče toho tvého videa, dík za něj. To samé co AdlerA. Jen bych doplnil, že tohle si určitě nepořídím.
Dresslerovky, ZKM 451
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Artifex » 02 lis 2013 09:23

Bacha na to, nebo také spadnete dle p. Pejčocha do klanu De Billů, když jeho díla vnímáte kriticky :D
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Adler A
Příspěvky: 277
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Adler A » 02 lis 2013 13:18

To je možné, ať si mě tam zapíše, když ho to potěší.

Co se týče kvality zpracování, porovnej si to s tímto:



Ten malý derringer Rex má tormentaci v roce 2003, je to jasně na videu vidět, a tomuto já říkám kvalitní zpracování. Po deseti letech jako nový.

Pokud jsem se setkal s nějakým toropem, myslel jsem si že je to výtvor nějakého domácího kutila.Co to dělá po sobotách v garáži.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od djbarrel » 02 lis 2013 13:47

KENTAN : Pevný a neestetický vyražeč má i Shark, tedy zda je pevný nevím, tuto informaci nemám, ale vyjde celkem na stejno. Co se "děr" týče nepovažuji je za jakýkoliv problém, ale za vlastnost. K zásobníku který je spojený s hledím ... za prvé nevím proč bych potřeboval mít čtyři, za druhé, ano je to sice možné, že by to mohlo mít vliv na přesnost, nicméně když se podíváš na fakt, že derringer je dvouhlavňový, tak to evidentně není terčová pistole.

Tohle je spíš takovej stylař, ne kvér na terč. Je to jako Ferrari, stěžovat si na to, že do kufru nedáš pračku je dost nesmyslný, tohle má jiný účel.
A k tomu nošení v kapse - já tedy nenosím pistole po kapsách, takže to mě moc nebere. Derringer mám ve vitríně, z ní ho v případě potřeby vyndám, vložím do kufříku, převezu kam potřebuju a poté vynám, střílím atd ...

ADLER A : Desetivteřinová pauza není způsobená tím, že neumí rychlejš střílet, ale natáčení toho videa bylo trochu krkolomné a já řešil víc, aby bylo vidět co chci aby bylo vidět, než nějakou "rychlopalbu" . Ale neboj, přepínač je tam jen jeden a funguje na jedno stisknutí, takže rychlopalbu uvidíš. Je natočená, jen nezpracovaná. K tomu "vypadnutí z ruky" to samý, holt jsem byl omotaný okolo stativu jak had :lol: prostě to bylo tak.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Adler A
Příspěvky: 277
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Adler A » 02 lis 2013 14:24

Z čehož plyne že umíš dělat videosnímky asi tak jako ing flobertky :lol:
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od kentan » 02 lis 2013 14:39

Mě nepřesvědčíte, že si mám koupit něco, co se mi úplně nelíbí :) Chci prostě vícerannou pistolku do kapsy, kde budu jen natahovat kohout a mačkat spoušť bez trčících zásobníčků do boku, dodatečných selektorů a která se mi navíc bude i líbit a nebude po vytažení z kapsy uvnitř plná bordelu nebo se mi při tahání z kapsy ven nezasekne o podivné výstupky. Zatím nikdo nic takového nenabízí (ani pan Dresler - i když uvažuju nad jeho jednorankou s delší hlavní a stavitelnejma miřidlama na trénink mimo střelnici...). Chci to na takové nevázané blbnutí typu sedím za stolem a sestřelím 2-3 balonky naproti :)
Naposledy upravil(a) kentan dne 02 lis 2013 15:02, celkem upraveno 1 x.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: Puškařství O.P.

Příspěvek od koník » 02 lis 2013 14:56

A o tom to je. Každý si koupí co se jemu líbí. Mě osobně nikdy žádný Derr.. neoslovil. Ať je to od kohokoli. Revolver je revolver :lol:
Naposledy upravil(a) koník dne 04 pro 2013 21:58, celkem upraveno 1 x.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od djbarrel » 02 lis 2013 15:53

KENTAN : Já přece nikoho nepřesvědčuju, nejsem ani výrobce, ani prodejce ... :lol: Holt jen tvrdím, že to rozhodně není žádnej klump, ale každýho názor ... Jinak na takový střílení jsou vhodnější zbraně a proto tuhle mám spíš na tu vitrínu.

ADLER A : Holt každej není dokonalej no :lol:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Kavy » 02 lis 2013 16:14

Ho na na čarodejnice začal :-)
Někdo sype do derringeru bordel,někdo hledá problém v setřihaném videu,někomu vadí že je malý.
Video má mezi výstřely sestříhané i p.Dressler,nikdo ho nepodezírá ze skryté závady a obtížné obsluhy.Dressler dělá ještě menší výrobky a jako chybu to nikdo nevidí.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od kentan » 02 lis 2013 17:52

No neřek bych, že se zde teď honí čarodejnice. Jen to není úplně to to chci a to jsem zde korektně napsal a zdůvodnil i proč. Já mám prostě o tom, co si koupím poměrně dost vyhraněnou představu, a když výtvor neodpovídá nekoupím. Proto jsem si třeba nekoupil Špilase, Zomku a vzal Řeháka, kde mě přesvědčilo provedení odfuků a kombinace materiálu ocel+dřevo starýho kvéru. V porovnání s cenou jsem tomu odpustil i tu hodinu v dílně, kdy jsem si to došolíchal k obrazu svému. O krátké mám taky poměrně jasno, a holt zatím není. Nebudu si kupovat kapra v trojobalu, kterýho nerad, když chci vídeňskej řízek :)
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od anm » 02 lis 2013 21:12

Doporučil bych, aby někteří kritici založili vlákno s názvem " CO SI NEKOUPÍM "
a zde psali jen Ti co zbraň vlastní, či s ní mají nějakou osobní zkušenost :lol:
Odpovědět