Puskarstvi O.P.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Beaver » 11 zář 2013 21:39

No to jako jo, ono se to asi celý ovládá i rozebírá kombinačkama :lol:


Alfa 641
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od pelanj » 11 zář 2013 22:23

Tu flobertku, která je vyfocena výše, jsem v ruce neměl, ale podle mých zkušeností s jinými zbraněmi od TOROPu bude dobře střílet, tedy funkční stránka za jedna. Vzhled je věc jiná, mě osobně se tenhle minimalismus / polodomácí vzhled líbí, ale chápu, že se spoustě lidí se ta zbraň prostě nelíbí. Jaké z toho plyne ponaučení? I když vzhled může někomu připadat divný, bude to střílet přesně (v mezích střeliva a legislativy), mechanismy chodit hladce a precizně.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Beaver » 11 zář 2013 22:34

Ale jo, možný to je... Ovšem prostě celý to vypadá jako zbraň z druhé světové války, kterou vyrobili odbojáři v zemljance s použitím 5kg kladiva a pilky na železo a holt moc důvěryhodnosti to nebudí.
Alfa 641
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od PEPAN » 11 zář 2013 23:04

Ale o tom žádná, vzhledem to nezaujme, a vedle továrních zbraní určitě ne ale zkus na to kouknout tak
-pán to má jako koníček, takový dojem to na mě dělá, můžu jen závidět
-výčet modelů je tak velký že těžko všechno dotáhnout do koukatelnýho stavu, vlastně co kus to originál, zakázkové práce.. každý jiný puškař tě s takovýma požadavkama pošle do pr.
-co umíš vyrobit, já se zmohl na prak, samovybíjecí dřevěnou malorážku(flobertku, střílet LR by bylo dost o hubu) co střílela z otevřenýho závěru poháněným zavařovací gumou, a nějaký zprzněný vzduchovky a už dávno z toho nic nefunguje.
Řek bych že je lepší sám něco dokázat než se pošklebovat nějakým nedokonalostem.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od dykmore » 11 zář 2013 23:08

Vzhledem k tomu, že jsem tady jediný, kdo má se zmíněnou zbraní osobní zkušenost, musím uznat, že vzhled a zpracování je kontroverzní. Ale funkčně je velmi zajímavá, z principu naprosto nezničitelná, a svým systémem opravdu unikátní. Hodnota věcí je velmi nejistá, ale ať je tahleta pistole jakákoliv, její cena může jít - i díky tomu, o jaký designový úlet se jedná - pouze nahoru.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od djbarrel » 11 zář 2013 23:19

Tak tenhle kousek opravdu krásy nepobral. Nicméně nemůžu říct, že by to bylo nějak ošklivý. A podle mých zkušeností, pokud tomu něco chybí na estetice, tak to bude o to víc funkčnější :wink:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od derringer » 12 zář 2013 06:22

dobře napsaný - pán to má jako koníček a tak to mělo zůstat
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od PEPAN » 12 zář 2013 07:36

Vole tak to nekupuj :roll: co ti na to mam napsat. přesně co sem psal v poslednim bodě..
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Beaver » 12 zář 2013 09:16

PEPAN píše:Ale o tom žádná, vzhledem to nezaujme, a vedle továrních zbraní určitě ne ale zkus na to kouknout tak
-pán to má jako koníček, takový dojem to na mě dělá, můžu jen závidět
-výčet modelů je tak velký že těžko všechno dotáhnout do koukatelnýho stavu, vlastně co kus to originál, zakázkové práce.. každý jiný puškař tě s takovýma požadavkama pošle do pr.
-co umíš vyrobit, já se zmohl na prak, samovybíjecí dřevěnou malorážku(flobertku, střílet LR by bylo dost o hubu) co střílela z otevřenýho závěru poháněným zavařovací gumou, a nějaký zprzněný vzduchovky a už dávno z toho nic nefunguje.
Řek bych že je lepší sám něco dokázat než se pošklebovat nějakým nedokonalostem.
Hele, já mu neupírám nějakou invenci a jistou dávku šikovnosti (alespoň co se toho mechanismu týká). Jen prostě v dnešní době mě taková kvalita finálního zpracování fakt překvapuje, protože toto je ekvivalent nože od nožíře, který jen tak zhruba vyřezal z listové pružiny pilou na železo, trochu zabrousil pilníkem otřepy, nabrousil to a dal na to střenky z plaňkovýho plotu, kterej vloni rozebral. Argumentace, že ten nůž řeže a má zajímavý tvar bude naprosto v pořádku, ale prostě chtít za to finanční sumu odpovídající jinému výrobku, co byl udělaný s nějakou celkovou koncepcí, je takové všelijaké. Toť můj názor - někomu se samožejmě ten undergroundový a indsustriální (skoro až steampunkový :D ) design samozřejmě líbí.

Jinak sám jsem nic nevyrobil, jsem na to levej. Nicméně to mě ještě nediskvalifikuje z možnosti hodnotit to provedení. Přece mi nebudeš tvrdit, že když jsem nikdy sám nevyrobil auto, tak se nemůžu podivovat nad úchylným designem Škodovek, kvalitou Trabantů nebo smradlavýma plastama interiéru v Dacii :lol:
Alfa 641
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od derringer » 12 zář 2013 09:51

Jak jsem psal, upravené zbraně na flobertky - brokovnice, perkusní revolvery - pěkný, kdybych něco takovýho chtěl, tak se s důvěrou na Torop obrátím.

Ale ostatní věci se mi prostě nelíbí a nechal bych je v garáži.



Pár zbraní jsem vyrobil a prodali se, až když byly funkční a vypadali jako zbraně, který bych si chtěl koupit sám.
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: Puškařství O.P.

Příspěvek od koník » 12 zář 2013 11:57

Tady se hodnotí pouze jedna fotka. Výrobků je celá řada a jak jsem psal v úvodním příspěvku, stojí za to je vidět a držet, než se pouštět do nějakých spekulací a zas..at to tady zbytečnými příspěvky. Jeho dlouhé zbraně nejen, že jsou designově velmi povedené, ale i konstrukčně velmi zajímavé a inovativní. Samozřejmě ne pro ty, kteří preferují klasický tvar pušky, který se víc jak třista let nezměnil. Výrobců tady moc není a po nikom se tady nedupe jako po TOROPu a navíc bezdůvodně. Chápu, že se někomu nelíbí ta fotka z první strany, ale je toho mnohem víc co vyrábí. Nikde jsem nečetl negativní názor na jeho výrobky a tady se vyjadřují převážně lidé, kteří neviděli nic víc, než tuhle jednu fotku.
Naposledy upravil(a) koník dne 04 pro 2013 21:46, celkem upraveno 1 x.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od djbarrel » 12 zář 2013 12:41

No za nedlouho by mi měl přijít dvourannej derringer, tak když tak sem dám nějaký ty fotky :)
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od PEPAN » 12 zář 2013 14:22

Jinak sám jsem nic nevyrobil, jsem na to levej. Nicméně to mě ještě nediskvalifikuje z možnosti hodnotit to provedení. Přece mi nebudeš tvrdit, že když jsem nikdy sám nevyrobil auto, tak se nemůžu podivovat nad úchylným designem Škodovek, kvalitou Trabantů nebo smradlavýma plastama interiéru v Dacii :lol:

_________________
to je řek bych trochu jiná věc, někde je hranice toho co si zákazník může dovolit(nebo kritik)
na jedný straně je drobný podnikatel který něco vyrábí, a asi je se sebou spokojený a o zakázky snad taky nemá nouzi, reklamu mu v podstatě dělá hlavně odvedená práce.
pak tebou zmíněné laciné spotřební koncernové šunt.. víš co myslim že se začnou do 5 let sypat nikomu nevadí, pač už dávno bude o 2 facelifty dál samozřejmě lepší :mrgreen: desítky dalších marketingových fint nepočítaje, tady je veřejné mínění trochu na zcestí řek bych, když s tim něco uděláš určitě mě to potěší
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Kubajzz » 12 zář 2013 14:36

Zatím tady nikdo nedal odkaz na jeho stránky.
Tak tady je:
http://www.torop.wz.cz/
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od derringer » 12 zář 2013 14:44

Je něco jinýho být drobný podnikatel, kterej se musí otáčet, aby se uživil a svoje výrobky prodal a něco jinýho to mít jako přivýdělek k důchodu, kdy vás skoro nic netlačí a vyrobit bez homologace můžete max.5 ks stejný zbraně ročně.

To je případ one man show firmy Torop a třeba pána, co dělá perkusky a jeho korýší jméno se nesmí vyslovit.

Jsem rád, že jsou i takový výrobci, ale nemůžou se srovnávat třeba s Greatgunem.
Odpovědět