puskar dalkove

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 08 úno 2009 17:59

jsou lidé ,kteří se učí na puškaře,zeptejte se jich.
Naposledy upravil(a) Barys dne 10 úno 2009 20:11, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 09 úno 2009 00:30

Ročníkovou práci i kdyby jsi ji uděla doma na koleni ti škola sebere a pak si ji můžeš za 1500 odkoupit .. velmi seriozní. Svatá pravda je že je lespší dělat 2 - 3 kusy ročníkových prací, buď perkusní deringer nebo 4mm flobertku. Dříve záverečné práce ( před cca 40ti lety ) , byly i vzduchové pistole, povoleno bylo téměř vše.
S tím zeptej se na co můžeš - - - zeptaní nic nestojí - - - ale stejně jako na fóru - - - neskutečně vytáčí nejen mne ale i mistry puškaře zbytečnej dotaz kterej je zoodpovězenej v knížce dejme tomu o balistice na 5té stránce ( to mne jen napadlo ). Takže s tím ptaním .... je to silně diskutabilní. A jedna zásadní věc Uherskej Brod je skoro na slovensku ... a co téměř nejsou ochotní vydejchat je čech na učnáku a co je doráží je Pražák na dálkovém studiu, různé ústrky jsou denní zaležitostí . a myslím to smrtelně vážně.
Minimální znalost práce s pilníkem je dobrá ale kterej puškař se ohaní pilníkem ... frézka a soustruh je to pravé. Ten kdo je od černého řemesla má podstané plus
Praxi je možné vykonávat i jinde než jen v CZUB ale je to na požadavku individuální výuky ( peníze na vrch )
Tělocvik je ale opravdu zajímavý - zastřelování pistolí je prima ( jednou stačilo )
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Otesánek

Příspěvek od Otesánek » 15 úno 2009 13:22

Je pravda, že cajzli – pražáci (bez urážky) nejsou na Moravě zrovna moc oblíbení a pro Slovácko (a hlavně Uh. Brod) to platí dvojnásob. Co se týče pilníku a pilování - v COPTu se na závěr dělá i praktická zkouška, při které studující musí vyrobit určitý díl podle výkresu. Nevím jak je to teď, ale za mě se s výjimkou vrtačky nesměly použít žádné stroje a díl bylo nutno vyrobit za pomoci ručního nářadí z plného materiálu. Já jsem při závěrečných zkouškách dělal spoušť na pušku - hodně rádiusů které se musely přesně dodržet. Někdo základní tvar řezal pilkou, já ho obvrtal a vysekal. Každopádně pak nastoupil pilník. Jeden rozměr byl na výkresu špatně zakreslen, a kdo si toho nevšiml, dostal z praktické zkoušky na vysvědčení za 3. Díl se pak přeměřuje a hodnotí ho komise při ústní zkoušce. Takže bez znalosti pilování to nejde a pokud by někdo tuhle část závěrečné zkoušky nezvládl, těžko ho nechají projít. Navíc si myslím, že ruční práce je v puškařině stále nenahraditelná.

Pro zajímavost, kolik teď stojí studium v COPT?
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 15 úno 2009 20:32

20.000,-
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 15 úno 2009 20:39

Alexxxus píše:Ročníkovou práci i kdyby jsi ji uděla doma na koleni ti škola sebere a pak si ji můžeš za 1500 odkoupit .. velmi seriozní.

A jedna zásadní věc Uherskej Brod je skoro na slovensku ... a co téměř nejsou ochotní vydejchat je čech na učnáku a co je doráží je Pražák na dálkovém studiu, různé ústrky jsou denní zaležitostí . a myslím to smrtelně vážně.
Proč by jsi měl dělat něco doma, když ve škole na to máš čas, neničíš svoje nářadí a neopotřebováváš své stroje. Těch 1500 je za materiál, energie atd. Myslím, že v současném ročníku si češi nemůžou stěžovat a nestěžují. Zatím je vše v pohodě, aj do hospody s mistry se chodí.
Otesánek

Re: puskar dalkove

Příspěvek od Otesánek » 03 bře 2010 16:36

Pár informací (i s obrázkama :)), kdyby chtěl někdo v Uh. Brodě udělat puškařinu, rytectví, bakalářský přes zbraně a pod.: http://www.strelci.com/modules.php?name ... le&sid=483
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: puskar dalkove

Příspěvek od darknes » 21 úno 2013 19:17

zdravim mel bych par otazecek i kdyz je tohle tema docela stare chtel sem se zeptat li nekdo ze zdejsich absolvoval to dalkove studium v uherskem brode kolik ho to vyslo a jake knihy jsou potreba atd diky za co nejvice informaci
severoun
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2011 13:46

Re: puskar dalkove

Příspěvek od severoun » 04 dub 2013 17:06

zdravím,nevíte jaké knihy jsou potřeba na puškařský kurz, kde je sehnat, nebo nemá je někdo na prodej?díky za info
Uživatelský avatar
RedCrown
Příspěvky: 47
Registrován: 21 zář 2011 22:11
Bydliště: Liberecký kraj _____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

Re: puskar dalkove

Příspěvek od RedCrown » 11 pro 2013 23:41

mě by zase zajímalo, jak nejlépe přijít k "3 roky praxe v oboru". Co do toho všechno spadá a jak to řešit, když nemám čas u někoho 3 roky "pilovat kohouty" a navíc jsem z nepuškařské oblasti - severní Čechy.
Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví.
Odpovědět