Puska co strili za roh

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Co se podle Vás stalo

Myslivec střílel v bezpečném úhlu od baráku, kulka se odrazila
12
71%
Mladej blbeček chtěl zkusit, jestli trefí okno líp něž vzduchovkou
5
29%
 
Celkem hlasů: 17
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 16 črc 2007 12:50

Myslim že to není ani ani jedna z moznoští, které uvádíš... Co k tomu dodat. Stane se. Ale ten adjunkt by s tim taky mohl počítat... Myslim že příště už bude.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 16 črc 2007 13:09

Vystřelená kulka??? Opravdu fundovaný výraz,jinak mi není jasné čemu se diví???Pro odraz střely stačí poměrně málo,chce to především lovit dál od osad a snažit se mít osadu vždy za zády,to je minimum co lze udělat pro bezpeč nezúčastněných.No klučina se snad poučí.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 16 črc 2007 13:24

Roman píše:Myslim že to není ani ani jedna z moznoští, které uvádíš... Co k tomu dodat. Stane se. Ale ten adjunkt by s tim taky mohl počítat... Myslim že příště už bude.
Navrhni, přidám :wink:

O kolik může takhle projektil v přírodě zatočit za mimořádně "příznivých" podmínek? 5, 10, 20°? Jestli je to 90°, jak praví ten zelený mužík v reportáži, tak je snad samozřejmost, že v úhlu 90° na každou stranu od cíle v dostřelu zbraně nesmí být obydlený barák.

Nebo si to myslím jen já, že když střílím pro zábavu, neměl bych zastřelit člověka?
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 16 črc 2007 13:35

To jak tvrdí ten myslivec v šotu z Novy je pitomost, kule se od větvičky v pravém úhlu neodrazí. Fakt je ten, že rychlé malorážové kule se vychýlí i při nárazu na poměrně slabou překážku, spíš se však rozletí na spoustu fragmentů. To by chtělo vědět, čím střílel a kam ta kule vlastně letěla. :wink:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 16 črc 2007 13:58

Tady nedaleko byl případ kdy na honu,střelil jeden na prase,to minul střela šla do šutráku ten jí poslal na stranu na kopec tam chytla strom a vrátila se za horizontem dozadu cca 80m tam jeden z jejich fragmentů (kousek pláště) prostřelil trapéz druhému myslivci.Na přímo trefit nešel a nikdo naokolo nevystřelil,takže kulečníkový efekt funguje 100% :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 črc 2007 14:22

2 edelweiss

Říkal jsi že střílel na prase :lol: :lol: ???
A umyl si ten druhej borec po WC ruce ? :lol: :lol: ??
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 16 črc 2007 15:47

Já vždycky koukám aby mi střela když by mohla jít skrz mířila do země,jenže v přírodě je příliš mnoho proměnných a ani střelnice nezaručuje,že ta střela skončí tam kde by člověk chtěl. Jak jsem už před nějakou dobou psal v hájku kde byl strom na stromku tak hustě,že skrz něj nebylo vidět tak 22 LR prokličkovala až na druhou stranu a bouchla do vrat...taky neuvěřitelný... :shock:
Aquila non captat muscas
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 črc 2007 16:23

2 J.Laser

A vrata značky Škoda nebo Mercedes?
:lol: :lol:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 16 črc 2007 16:52

:P :lol: :P jenom garážový...co bylo za nima to nevím...skrz nešla :wink: :shock: :wink:
Aquila non captat muscas
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 črc 2007 17:29

Tak tos měl docela štěstí, jinak jsme tu mohli čít v událostech titulek: ,,Šílený střelec legálně drženou zbraní prostřelil panu Papalášovi zadní okno od SuperB a vznikla tak škoda za 1 milion, tři stadvacettřikornu" :lol:

Jinak je to asi 10 let, co jsem seděl za domkem střelnice a najednou asi 5-10m ode mě ze zdi vykoukla potvůrka a hned zase zmizela. Čištění SA 58, dvě zdi a pelášila si to do lesa.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 16 črc 2007 20:08

To-epetr2008
Snad nebude horší osobní čistota důvodem k postřelení???
:twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 16 črc 2007 20:41

Ten "expert" trochu přehání, od větvičky se bude střela do pravého úhlu těžko obracet. :roll:
Ale připomíná mi to jak jsme na vojně dostali na střelbách z vz.58 svítící náboje. Bylo fakt velmi poučné sledovat jak se střela od rovné země, celkem bez šutrů odráží, ty úhly byly až neuvěřitelný, a lítalo to ještě pěkně rychle a daleko. :!:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 16 črc 2007 23:22

Já to hrnul z kulometu jenom stopovkama do bedny od munice cca na 150m za bednou to odkopalo nějaký šutr a tos měl vidět ten tanec světlušek.Lítalo to ve spirálách,různě to měnilo směr,šlo to nad nás zpátky ale hlavní efekt,zapálil sem celou plochu. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Panzer
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2007 21:12

Příspěvek od Panzer » 16 črc 2007 23:35

90° je podľa mňa málo reálne v prípade odrazu od vetvičky či stebla. Ak by však chytil kameň tak je to celkom možné.

Nezabudnem ako som vyfasoval pri IPSC odrazenú guľku od gongu do predkolenia (teda 180°odraz). Išiel som k zemi a rozhodca sa ma pokojne opýtal, či mi niečo je a teda či má vypnúť timer! :D

Kamarát z polície zasa pri streľbách vyfasoval odrazenú guľku (tiež z gongu) priamo na rozkrok a ďakoval bohu, že mal pevné "kukláčske" maskáče. Gule mal ale modré asi dva týždne :) :) :)
Naposledy upravil(a) Panzer dne 16 črc 2007 23:38, celkem upraveno 1 x.
IŽ-75 5,45x18
Makarov PM
Odpovědět