pudova strelba

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 zář 2007 14:58

No to bych moc nedoporucoval - pak by pri prechodu na vetsi razi mohl nastat problem se strhavanim ... 1,60 za 22lr a 3,60 za 9L neni zas takovej rozdil.


Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 23 lis 2007 21:33

no minimálně jednou takovej :lol:
ale je pravda,že .22 nemá oproti 9 lug žádnej ráz,trénovat s něčím a nosit něco jiného jaksi asi nemá smysl.Nebo ne? :lol:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 lis 2007 21:41

Pro mě osobně je splynutí se zbraní při tréninku pudovou střelbou. Prostě drill tak dlouho, než mám pocit, že když někam mířím, je to jako když ukazuju prstem.

Pudová střelba je pro mě hozená rána po stínu letící kachny za soumraku proti lesní stěně - a když pak slyším plácnutí do vody, vím, že to funguje.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 23 lis 2007 22:55

Kdysi když byli perkusní revolvery na volno a střelnici jsem si udělal na tajném místě.Trénoval jsem perkusákem střelbu od pasu dlouho,spotřeba prachu neskutečná ale propracoval jsem se na 3flašky za 6 na cca.15m od pasu takovým fofrováním co není úplně nejrychlejší.Dnes už bych to asi neuměl ale je pravda že jsem to zkoušel i vzduchovkou od pasu na plechovky a je to především o odhadu.Občas se při střelbě na holuby dostanu do takové nálady že nemířím a flintu zpaměti utrhnu na holuba.Jenomže to funguje pár ran a pak zase úspěšně netrefuji.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 24 lis 2007 04:20

Arnie píše:No to bych moc nedoporucoval - pak by pri prechodu na vetsi razi mohl nastat problem se strhavanim ... 1,60 za 22lr a 3,60 za 9L neni zas takovej rozdil.
Arnie :P to byl ode mě jenom vtípek a slovní hříčka na pudovou střelbu...buď pude či nepude. Výběr ráže je na každým,já stejně jako childeater střílím pudovku (na lap) dvanáctkou brokovnicí,ale trénovat se to dá i s prakem.
Aquila non captat muscas
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 lis 2007 07:43

Edelweiss: taky jsem zokušel střelbu od boku a největší problém mi dělalo odhadnout výšku. Směr jsem chytil skoro pokaždý, ale s výškou to bylo horší.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 24 lis 2007 12:29

To-Alfonss
Občas to pak vypadá jak po brokovnici,okolo na cucky cíl nepoškozen.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět