Prvni pistole 0.45

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 13 led 2009 20:48

Určitě cz 97. Hezká, přesná, spolehlivá, velmi rozumná cena.


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 led 2009 20:54

až na tu "rozumnou" cenu by se s tím dalo souhlasit....
bodlak123
Příspěvky: 20
Registrován: 13 led 2009 14:44

Příspěvek od bodlak123 » 13 led 2009 21:42

SINCITYMAN píše:No já bych jako vždy začal z jiného konce a to otázkou kolik chceš střílet ran měsíčne?
nebudu zase nejakej extra střelec, jestli dám 200-300 měsíčně...částečně i proto sem zvolil 0,45 ...sice drazší sudy než 9 , ale zase nevystřílím olova jak ruskej pluk. Pokud bych mel v budoucnu čas a chuť víc střílet, koupím na to 9mm ( což ostatně hodlám i tak )
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 13 led 2009 21:48

Alfonss píše:až na tu "rozumnou" cenu by se s tím dalo souhlasit....
To je stejné jako u každé jiné zbraně co vyrobí CZUB :roll:
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 14 led 2009 10:24

Z hlediska životnosti hlavně, opracování, spolehlivosti a jednoduchosti bych Ti doporučoval USP Compact v ráží 45. Je to klasika SA/DA.Z hlediska nošení se sice nevyrovná třeba PM nebo PPK, ale dá se to vyřešit vhodným pouzdrem nebo etují. Z hlediska střelby docela kope, ale pokud jsi už někdy střílel, tak by Tě to nemuselo překvapit. Na mířenku je dobrá. Nic proti CZUB nemám, sám jsem patriot, ale váhal bych. I když ta 97 by nemusela být špatná. S tou ale zkušenosti nemám. USP si chci sám později pořídit. Téhle zbrani bych svěřil i svůj život. Né nadarmo jí používají i speciální policejní i armádní jednotky, hlavně v Neměcku, Rakousku, ale i Švýcarsku. Kvalitou je to zbraň podobná Glocku, ale ten si říkal, že se Ti nelíbí. USP v Compactu se dá sehnat do 15 tis. A faktem je, že téměř v každém případě se bude jednat o velice zachovalý kousek. Teda pokud se s ní majitel denně neválel někde v bahně :lol: I když i takové testy má za sebou a vydržela to. Glocka prosím Tě taky ještě nezavrhuj. Dobře si to rozmysli. Mě se sice taky moc nelíbí, ale bylo už mnoho střelců, kteří svůj názor přehodnotili a dnes na ní nedají dopustit. Pokud se jó nechceš spálit, tak zajdi na nějakou střelnici, kde půjčují kvéry, pár si jich tam vyzkoušej a pak se rozhodni. To je podle mě, ale i ostatních na tomto fóru to nejlepší, co můžeš v tuto chvíli udělat. Pěkně si je osahej, popřípadě si nech udělat rozborku a sborku, pak zkus mířenku obouruč i jednoruč, nějakou tu rychlopalbu (ideální je po dvou po třech v krátkých intervalech - můj názor) a uvidíš. Ještě jedna rada. Vybírej tak max. ze 2-3 kusů (kvalitního toho stejně v této cenové kategorii moc není), protože pak by sis taky nemusel vybrat. Znám to podle sebe :D A dej pak vědět, cos vybral. A ještě jedna věc. Zvaž ještě tu ráži, poněvadž jestli budeš chtít někdy zkusit třeba LOS, tak ekonomičtější je rozhodně 9x19. A jak říkají kluci tady na fóru, tak požitek ze střelby je téměř stejný. Jo a jestli se chceš odlišovat od ostatních, tak už jen samotné USP ti v tom pomůže. I když je to jen můj subjektivní názor. Já osobně jsem jich moc nevyděl. Asi to bude tím, že nová je docela dost drahá a né každý si jí může v dnešní době dovolit, a navíc v ráži 45. I proto spousta střelců volí alternativu v podobě Glock, která je na podobné úrovni z hlediska kvality, ale co je hlavní je levnější...Tak snad jsem Ti trochu otevřel oči.
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 14 led 2009 10:26

zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

Příspěvek od zeagle » 14 led 2009 11:50

Tady kamarad mym prostrednicvim jedno USP prodava:

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=6533
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
bodlak123
Příspěvky: 20
Registrován: 13 led 2009 14:44

Příspěvek od bodlak123 » 14 led 2009 13:19

zeagle píše:Tady kamarad mym prostrednicvim jedno USP prodava:

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=6533
Ano viděl jsem ji, ale myslim, že ten cca měsíc, dva, kdy budu zbraň kupovat, tam nevydrží :lol:
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 14 led 2009 14:02

To asi ne. USP-éčka bývají většinou rychle pryč, poněvadž jde o kvalitní matroš, i když je z druhé či dokonce ze třetí ruky. Troufám si říct, že u ní by ses nespálil. Na druhou stranu většina jde do 9x19, takže naději určitě máš. Evidentně sis to s tou ráží nerozmyslel. Podle mě je 45 vhodná hlavně keslužebním účelům, případně do armády nebo pro zvláštní policejní složky. Pokud Tě střelba chytne a budeš chodit pravidelně na střelnici, tak je lepší 9x19. Pochybuji, že na střelnici ba dokonce na ulici někdo pozná, že nemáš 45, ale 9x19. Myslím si, že to tvrzení není z Tvojí hlavy, že mají všichni 9x19, a že chceš lišit. Ale pokud sis to vsugeroval do hlavy, tak Ti to asi nevyvrátíme. Měl bych Ti dát přečíst obsáhlý článek z některého čísla Střelecké revue. V jednom článku tam popisovali, proč v Americe policie houfně přechází z ráže 45 na ráži 9x19. Možná by si pak změnil názor. Pokud jí hodláš více nosit, tak ani 45 Ti koneckonců nemusí při případné krizové situaci zachránit život. Má sice výraznější zastavovací účinek. ale jsou známy případy, kdy útočník byl i po několikátém zásahu stále aktivní. Navíc pokud začínáš (i já), tak bych Ti nejprve doporučoval menší ráži. Budeš tak moci vystřílet daleko větší množství střeliva, a tím i také dosáhneš z dlouhodobého hlediska lepších výsledků. Neříkám, by nováček nebyl schopen s 45 nastřílet, ale na tuto ráži to chce mít už něco za sebou, abys mohl dosahovat zase říkám z dlouhodobého hlediska dobrých výsledků. Co ty na to?
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 14 led 2009 14:08

Alfonss píše:řeknu to buransky. Protože s devítkou dnes střílí každá 3,14ča :wink:
Asi takhle: jsi jak rozmazlenej smrad, který neví, která bije. Ale nejsi sám, přirovnám to třeba k mému synovi, co si chce kupovat Kawasaki 1100 a zatím nejel ani na fechtlovi.
Je to na lisknutí, ta tvoje věta. Píšeš, že střílíš, ale myslím že jsi tak možná držel v ruce vzduchovku.
Kup si obyčejnou 9tku za pár tisíc, něco nastřílej a pak tady začni rozumovat. Jinak je to ztráta času a jen nasíráš všechny 9tkáře co jsou dle tebe 3,14če.
bodlak123
Příspěvky: 20
Registrován: 13 led 2009 14:44

Příspěvek od bodlak123 » 14 led 2009 14:22

Kovík píše:To asi ne. USP-éčka bývají ....
Zbraň hodlám samozřejmě nosit, ale asi jako většina lidí doufám, že ji nebudu muset nikdy použít. Dále, střílel jsem už z vícero zbraní, od 6.35 až 44magnum. Nejvíce asi z 9L . Takže nejsu zase začátečník úplnej ve střelbě. Samozřejmě, že bych si mohl na ,,začátek,, koupit třeba jetou CZ za 7-8 t. O účincích různých ráží při ,,zastavení,, útočníka se toho myslím napsalo také dost a jsou nejednotné názory....někdo nedá dopustit na Tokareva, někdo 9L, ale někomu nestačí ani 0.45 a řeknou ti, že jedině Dirty Harry 44Mag je to pravý na ,,stopku,, po první ráně.
:lol:
Jestli nekdy budu mít pistolí víc, každou na jiný účel, tak 9L na sřílení, 45 na obranu + třeba jednu na občasný bouchnutí a ,,mazlení,, ...ale momentálne chci zbran, která splnuje minimálně první dva body tj. občasná střelba + praktický nošení...
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 14 led 2009 14:24

Díky Zdenku, že jsi se nás zastal. Souhlasím s Tebou, ale neměl jsem odvahu mu to říct takhle naplno. Já jsem také začátečník, i když jsem jako náctiletý chodíval často s mým tátou na střelnici, ale do 45 bych nešel. Moc hezké přirovnání od Tebe. Já jsem si nedávno pořídil na rozjezd PM a jsem rád, že jsem to takto vyřešil. Sice není moc na mířenku, ale dle zkušeností ostatních se s ní dá slušně nasřílet. Časem pořídím zase 9x19, ale něco delšího třeba na LOS.
bodlak123
Příspěvky: 20
Registrován: 13 led 2009 14:44

Příspěvek od bodlak123 » 14 led 2009 14:24

Plus prosím zůčastněné v debatě, aby ji vedli ve slušném duchu, nechci tady mít nějaký hádky, kvůli kterým třeba někteří, co by mi mohli poskytnout nějaké dobré rady, zkušenosti tenhle topic přešli bez povšimnutí. DĚKUJI
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 14 led 2009 14:32

Myslím, že všichni Ti tady chtějí Bodláku poradit. Pokud chceš zbraň primárně na nošení a občasnou střelbu na terč, tak Ti vřele doporučuji Makarova. Sám jsem začátečník se stejnou představou jako ty. Jen se neshodujeme v té ráži. Myslím, že hodně lidí na tomhle fóru se mnou bude souhlasit, když řeknu, že PM, případně PPK, vz.50, vz. 83, apd. bude pro Tebe tou správnou volbou. Při případném střetu mám 9mm Makarov dostačující zastavovací účinky. Kapacitu bych neřešil, protože při případném střetu stejně více jak 3 rány nevystřelíš. To už se tady taky řešilo. A další věc. Tyto zbraně se velmi dobře nosí skrytě a na střelnici (na to občasné práskání) se taky neztratíš. Ba naopak :D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 led 2009 14:53

Zdenek píše:
Alfonss píše:řeknu to buransky. Protože s devítkou dnes střílí každá 3,14ča :wink:
Asi takhle: jsi jak rozmazlenej smrad, který neví, která bije. Ale nejsi sám, přirovnám to třeba k mému synovi, co si chce kupovat Kawasaki 1100 a zatím nejel ani na fechtlovi.
Je to na lisknutí, ta tvoje věta. Píšeš, že střílíš, ale myslím že jsi tak možná držel v ruce vzduchovku.
Kup si obyčejnou 9tku za pár tisíc, něco nastřílej a pak tady začni rozumovat. Jinak je to ztráta času a jen nasíráš všechny 9tkáře co jsou dle tebe 3,14če.
A hele, potrefená husa se ozvala. Kdybys přečetl i příspěvek předtím a všimnul sis toho " :wink: " na konci, tak bys zjistil že je to víceméně prdel, ale někdo je prostě suchar, nebo můj humor nechápe, doecla jsem si zvyknul.

No odhalil jsi mě, nikdy jsem z ničeho pořádnýho nestřílel a i tu vduchovku jsem už loni prodal (byla to vynikajicí zbraň TAU7 v megaráži 4,5mm !!!), takže teď už v podstatě nestřílím ničím.

A kolik bych toho podle Tebe měl nastřílet abych mohl začít rozumovat?
Odpovědět