Prvni pistol

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bedford

Prvni pistol

Příspěvek od Bedford » 20 lis 2006 10:56

Zdravim,sem cerstvy drzitel ZP.A mam v planu kupovat prvni zbran(pistol).
A parametry by mely byt:
Castecne nebo uplne pro levou ruku(jsem levak).
cena max25-30 000 to co usetrim to dam do prebijeni.
Mesicne okolo 1-3000 naboju
9mm raze (.45 cal mi bylo doporuceno zavrhnout z fin.duvodu-student).
hl.noseni u sebe a kdyz bude cas tak obranna strelba a sport.
Rad bych vedel jake pistole mi doporucite,ktere jsou primo pro levaky nebo
se daji aspon prekopat.Aspon pojistka zasobniku.
Zas uplny laik nejsem.Ale mam obavy,o kvalitu CZ 85.Neslysel jsem chvalu skoro zadnou na ni.Nabranim se zadnemu navrhu.(jen abych vedel po cem
se podivat).Chci zbran,ktera vydrzi.
Kvuli strelivu jsem zavrhnul milacka 1911-mam rad klasiku,ze ktereho jsem strilel vic,nez casto.

Urcite tu jsou odbornici na slovo vzati,kteri mi poradi


Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 20 lis 2006 11:01

1911 se dělají taky v ráži 9 mm . Pokud je tohle tvůj mazlík, není co řešit. Zbraní v 9 mm je celá řada, ať už ČZ, tak Glock, Steyer, K 100.......
Ideální zajít někam na střelnici, kde mají víc kusů na půjčení, a zkoušet. Co vyhovuje mě, nemusí vyhovovat tobě.
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 lis 2006 11:01

Já se nepovažuju až zas tak za odborníka ale myslím že Glockem nic nezkazíš (pokud by se ti zamlouval) no a nová K100 MK6 je 100% levoruká (resp. oboustranná) a dost lidí si jí chválí - záruku mají též dobrou a cena je víc než příznivá :wink: Čízy bych se, při té spotřebě střeliva co píšeš, asi bál.
Bedford

Příspěvek od Bedford » 20 lis 2006 11:14

njn ale ja mam 1911 spojenou s .45.Nevim estli 1911 v 9mm neni nejaky nepovedeny hybrid.To treba casem az budu vydelavat tak koupim plnohodnotnou 1911:-).A daly by se na ni dat ovladaci prvky na levou stranu?to same plati o glockovi.Nevim kam az saha pistolovy "tunning".
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oňarb » 20 lis 2006 11:43

Z osobnych skusenosti ti doporucujem taktiez K100 v plnej krase alebo ak to chces viac na nosenie, tak je aj kompakt. Z K100 som v prvom roku jej vlastnenia vystrielal cca 14000 nabojov bez jedineho problemu. Nosim ju iba zriedka ked idem na ryby, vacsinou ju pouzivam na IPSC sutaziach. Ak sa chces dozvediet viac tak si klikni http://www.grandpower.eu alebo http://www.grandpower.eu/phpBB2/index.php
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 20 lis 2006 11:44

Bedford: pokud chceš něco částečně speciálního, zkus kontaktovat pana Martínka, firma VM Custom. Cena relativně vysoká, čekací doba celkem dlouhá, ale spáchá ti to, co chceš. Nebo firmu Proarms, vozí mimo jiné i Springfield, a ten 1911 v 9 mm Luger v nabídce má.
.45 ACP je pádný argument :)))
venda

Příspěvek od venda » 20 lis 2006 11:48

ted možná naštvu spoustu lidi, ale vyprdni se na přebíjení, ta úspora není taková, abys podle toho vybíral zbraň. nehledě na to, že 3000 ran za měsíc, pokud nebudeš závodně střílet tak se na tohle číslo nedostaneš.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 lis 2006 11:57

Bych si dovolil nesouhlasit :D úspora možná ne, ale kvalita ano. Jasně, že když bude střílet nejlevnější SBčka tak se to až tak nevyplatí (i když už tady ano) - výhodu bych viděl v přesné laboraci, kterou si ušije na míru a každej náboj bude stejnej. Nemusí pak kvůli kvalitě kupovat jeden náboj za 10Kč a více. :wink:
venda

Příspěvek od venda » 20 lis 2006 12:03

no abych pravdu řekl, tak Vlašimské FMJ jsou slušné - cca 10000 ran, ani jedna vadná. a to je cpu do choulostivého siga. přesnost vynikající. nalaborovat upřímně lépe určitě ne
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oňarb » 20 lis 2006 12:16

Urcite sa do prebijania daj! Mne sa naklady na prebijaci stroj vratili uz po roku! Je pravda, ze vystrielam kvantum municie ale ked si zoberies, ze kvalitne nalaborovany naboj ta vyjde na cca 2 koruny /zalezi od pouzitej strely/ tak nie je nad cim rozmyslat. Bola doba, ked ma prebijanie bavilo viac ako samotne strielanie :lol:
venda

Příspěvek od venda » 20 lis 2006 12:24

já nechci tady výřit vody, ale zažil sem už čtyři úrazi s tímto střelivem. je to na tobě. a lidi!!! nezapomeňte, že tazatel je ještě zelenáč, takže k tomu dojde sám. nic zatím nepřebíjej, časem všechno přijde netlač na pilu.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 lis 2006 12:53

Jaký to byly úrazy s jakým střelivem?
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 20 lis 2006 13:00

venda: zelenáč, pokud se týká přebíjení, jsem byl taky, v některých oblastech pořád ještě jsem ( myslím přebíjení puškové munice). Přebil jsem tisíce patron, občas se ze začátku vyskytl nějaký drobný problém, ale nic, co by hrozilo úrazem. Takže pokud člověk vezme literaturu, popřípadě se poptá lidí, co už něco znají,bude dostatečně pečlivý, může vyrobit maximálně špatný náboj ve smyslu spolehlivosti nebo přesnosti, ale rozhodně ne nebezpečný. Taky by mě zajímalo, co to bylo za problémy.
.45 ACP je pádný argument :)))
venda

Příspěvek od venda » 20 lis 2006 13:16

ne nijak závažné, spíš bych reagoval na tu druhou část. vše spočívá v tom, že přebíjet, správně přebíjet tj. spolehlivě a přesně dávkovat se může zdát jednoduché, nicméně tomu tak není. ve všech případech- mladí kluci ve více lidech, zjevně bez dlouhodobější praxe. a taky to tak dopadlo. jak asi může kvalitně přebíjet člověk, který nedbá základních pravidel na střelnici a manipulací se zbraní. Tím chci říct jen toto: pokud nezvládám , nebo nemám zvládnutý základní grif. nemám potřebnou jistotu, měl bych chodit střílet se skušenějším střelcem a na přebíjení, upravy munice nebo zbraní hodně rychle zapomenout. odpovídal sem tazateli pouze s vědomím na jeho situaci. když přebíjí kamarád je to něco jiného. střílí aspoň tři roky a nehodu nebo nějaké problémy nezažil, čili je to v pořádku. ale přemýšlet nad laborkou před nákupem první zbraně mi přijde jako hloupost. každopádně os. nic proti přebíjení střeliva nemám,
jen bych nerad, aby musel , třeba někdo zvás vést ze střelnice kluka s trochu rozpáranou hubou. a že to bylo špatnou a nedbalou laborku sem se dozvěděl až od něj samého. sám přiznal, že to byla jeho chyba.
venda

Příspěvek od venda » 20 lis 2006 13:19

to je přesně ono Vláďo: pečlivý a znalý. tak si spomeň na první kroky se zbraní.
Odpovědět