Prvni pistol

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 20 lis 2006 13:42

venda: hodně záleží na tom, jak a s kým dotyčný začínal střílet. My jsme dětem na tréninku tu bezpečnost vštěpovali, a nebyl pak problém jet s nima střílet malorážku, popřípadě pistolářům půjčit velkou pistoli. A nemohu než si stát za svým názorem, že pokud průměrně manuálně zručný člověk zakoupí lis s kompletním příslušenstvím, pečlivě nastuduje návod, popřípadě jinou literaturu ( pro začátek bohatě stačí již zde zmiňovaná knížka Přebíjení střeliva), pistolovou munici bez problémů vyrobí. Úraz se může stát i s tovární municí, pokud se na střelnici nebudu chovat, jak mám. Nebo nebudu dostatečně pozorný, stalo se mi s originál municí SB, že zůstala střela v hlavni.


.45 ACP je pádný argument :)))
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 20 lis 2006 13:43

Už jsme ale OT, dotaz zněl na první zbraň, a my tu řešíme přebíjení...
.45 ACP je pádný argument :)))
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 lis 2006 21:10

V první řadě: první zbraň za 25-30 000? Bez střeleckých návyků a bez toho, abyjste zjistil, co Vám vyhovuje? Do toho bych nešel. Stačilo by mi něco z druhé ruky. Abych se naučil zbraň používat a abych si na ni zvykl. Získal základní střelecké návyky.

Víte, co chcete střílet? Chcete pistole, plast, nebo kov? Co s tou zbraní chcete dělat, mít ji ve vitríně, nebo střílet s ní závody? Kolik nábojů hodláte vystřílet? Píšete 1000 až 3000 měsíčně: vy jste se rozhdl, že budete na sílu závodit do půl roku?

Hmm, zdá se mi to trošku uhozené. Víte jistě, že Vás to bude TAK bavit, že nacpete padesátku do výbavy a strávíte hromadu času nad učením se něčeho, co Vás pak nemusí chytnout...

Až budete mít jasno v předchozích otázkách, tak se rozhlédněte a vyzkoušejte hrmadu zbraní (třeba navrhovaný Glock mě osobně moc nevyhovuje, K100 je bezva, ale je moc velká - pokud ji chcete nosit). A až budete mít vyzkoušeno, tak se rozhodněte, jakou zbraň chtít.

No a teprv POTOM bych řešil přebíjení. Protože než se naučíte střílet, nebudete sto vystřílet víc, než tak 300 ran za jednu návštěvu střelnice (nezapomeňte, že další nádobíčko na střelnici taky něco stojí) - a pokud vystřílíte 300 ran budete mít dost. To bych jednoznačně šel do továrních nábojů. Až budete na střelnici dvakrát týdně pálit 500 ran, řešil bych přebíjení. Nezapomeňte, že vlastní přebití taky něco trvá. Chcete-li přebíjet rychle (a to asi bude potřeba, když chcete prohnat hlavní 3000 ran za měsíc), potřebujete víceoperační lis. Ten ale taky něco stojí, k tomu matrice, váhy, dávkovačka a další vercajk. A zas se učit.

No, asi mne ostatní rychle umravní, ale zdá se mi, že toto nejsou moc chytré nápady.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 20 lis 2006 21:41

Hanulv : v podstatě souhlas, jen chci za sebe říct, že víc jak 100 ran v jednom tréninku, který trvá cca 1 až 2 hodiny je zbytečných. Víc je už jen plýtvání střelivem, únavy dělá svoje. A těch 500 ran je porce na celý den, a to ještě pro hodně zkušené borce, ne pro střelce naší ( v podstatě rekreační) úrovně.
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 lis 2006 21:49

To HanuIV: kde to mám podepsat? :-) já měl podobný i když méně ambiciózní cukání - nakonec jsem se po vyřízení ZP na střelnici ještě nedostal (to už jsem častěji střílel ještě než jsem ho měl :? ) a pistoli jsem si nakonec taky nekoupil, zatím stačí to co jsi půjčím od kámošů a časem přijde něco vlastního. Dost lidí si neuvědomuje ža je to přece jen kus železa tak za 10 000 a je škoda aby mi to leželo ve schránce kvůli těm 500 ranám (možná víc 8) ) co si za rok vystřelím.
Bedford

Příspěvek od Bedford » 20 lis 2006 22:27

Ja semka napsal jenom pozadavky co mam a fin.dostupnost.A tedka hltam to co tu prichazi.Nikdo nerikal ze musim hnedka strilet zavodne ale jelikoz mam strelnici takrikajic za kopcem a zadara(strejda instruktor).A to prebijeni bych asi taky uzivil ja a 3 kamaradi na prebijeni.
Ze vsech zbrani mi osobne sedel nejvic Glock 17,akorat je pro me smutne,ze nejde aspon trochu upravit pro levaka.

Rad si vyslechnu vsechny rady a postrehy,co si ujasnit.
Ale zas me nekteri nemusite těpat jak maleho....
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 20 lis 2006 23:12

Bedford píše: Ze vsech zbrani mi osobne sedel nejvic Glock 17,akorat je pro me smutne,ze nejde aspon trochu upravit pro levaka.
Jsem levák a mam G17 - vše se naučíš ovladat ukazovačkem levé ruky , fakt to neni problem :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 lis 2006 06:05

Bedford píše:Ja semka napsal jenom pozadavky co mam a fin.dostupnost.A tedka hltam to co tu prichazi.Nikdo nerikal ze musim hnedka strilet zavodne ale jelikoz mam strelnici takrikajic za kopcem a zadara(strejda instruktor).A to prebijeni bych asi taky uzivil ja a 3 kamaradi na prebijeni.
Ze vsech zbrani mi osobne sedel nejvic Glock 17,akorat je pro me smutne,ze nejde aspon trochu upravit pro levaka.

Rad si vyslechnu vsechny rady a postrehy,co si ujasnit.
Ale zas me nekteri nemusite těpat jak maleho....
To jsem neměl v úmyslu, do kohokoliv tepat. Pokud to tak vypadalo, tak se za to omlouvám.

Já měl na začáku stejné ambice jako Vy těď. Ale do města, kde je střelnice je to 30 kilometrů. Navíc není čas, když člověk rajzuje furt sem a tam. Dokud jsem ještě dojížděl denně do místní metropole za prací, dalo se jít si zastřílet třeba ráno, cestou do práce, nebo odpoledne, cestou z práce. Ale teď? ACH JO!

Nakonec jsem přešel na revolvery. Mám 4" revolver .45ACP - s kompenzátorem. Člověk v pohodě vybouchá tak 50 ran přebíjenek (nemusí se bát, že dojde k poruše při přebití, nebo vyhazování nábojnic, protože něco takového revorvér nemá :wink:) a jde spokojeně domů.

Teď přemýšlím, že ještě pořídím nějakou pistolku na sebeobranu (hlavně, když chodívám večer běhat a kolem mne se to množí různými existencemi "indočeského" původu, tak mám někdy strach. Chtěl jsem Glocka 26, ale nesedl mi do ruky (nemůžu za to, že mám tlapu, jak medvěd). Tak teď koukám na Walthera P99 (má stranově a vlastně i výškově stavitelná mířidla), nebo na Steyera.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 21 lis 2006 07:09

Jako starší pán si dovolím také názor. Podepsal bych skoro beze zbytku to, co napsal HanuIv. NEPOSPÍCHEJ !!! Máš evidentně dost času, aby jsi události nechal dospět jaksi samovolně. Zkoušej, rozhlížej se, sbírej zkušenosti. Ono se nakonec samo ukáže, co ti bude nejvíc vyhovovat a zda třeba to přebíjení bude vůbec potřeba. V tomto oboru je každý spěch na nic. A taky bych se přimlouval za to, aby jsi do začátku tu cenu za zbraň stlačil dolů. Pokud tě to bude opravdu bavit, tak určitě nezůstane u jedné zbraně :wink: a penízky se ti budou potom hodit. A neber to, prosím, jako nějaké moralizování.
venda

Příspěvek od venda » 21 lis 2006 08:32

včera sem to tu psal také je to jednoznačné
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 21 lis 2006 14:39

2Bedford: také přidám trochu ze své relativně čerstvé zkušenosti s nákupem nové zbraně. Nedávno jsem byl na tom podobně jako ty (jen s menšími nároky na cenu pistole a množství vystřílené munice) a hledal jsem svou "první". Přemýšlel jsem na G19 (případně G17) ale hledal jsem spíše něco jetého. Nakonec jsem od HanuIv koupil P226, sice starší, ale v dobrém stavu, za slušnou cenu i když s malinkou chybkou, (o které neví asi ani on, ale život mi moc neotravuje a příležitostně ji opravíme), ale o tu nejde. Shlídl jsem se v tom, že je to SigSauer za dobrou cenu (nový je tak těsně nad tvou maximální cenovou hranicí). Měl jsem možnost si ji vyzkoušet, ale co to je ta chvíle na střelnici a hlavně jsem byl nedočkavý. Tak jsem ji koupil a po nějaké době jsem zjistil, že je na moji ruku trochu velká a nelítá to tam, kam bych chtěl. Dnes jsme si už na sebe zvykli a pokud nebudu donucený, z domu ji nedám. Ale poučen bych to dnes udělal jinak. Obětoval bych pár set či tisíc korun a navštívil střelnice s možností vyzkoušení různých druhů zbraní a klidně i několikrát stejný typ. Potom se můžeš rozhodnout bez většího rizika zklamání. Nebo až budeš mít vybráno tak 2-3 kousky, potom se zeptat na jejich reference. Každému může sedět něco jiného ať už co do ráže, úchopu, plast/kov, nošení atd. Na to musíš přijít sám. Ještě taková maličkost. Pokud koupíš jetou zbraň (pochopitelně v dobrém stavu) a nesedne ti, prodáš ji s menší ztrátou než zbraň novou (vyjímkou je snad Glock) :)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 lis 2006 15:04

Já bych si taky trošku s dovolením přisadil.. Je fakt že když člověk začíná s ještě teplým ZP, tak mu většinou není jasný co bude chtít střílet. Já jsem si jako první zbraň koupil USPc s tím, že to chci jak na střílení do terče tak na nošení. Ani jsem nijak neuvažoval o tom že bych někdy mohl střílet nějakou disciplínu. Pak jsem řešil kde budu střílet, vstoupil jsem do jednoho klubu s vlastní střelnicí, začal jsem střílet disciplíny pod ČSS. Takže následovala koupě malorážkové pistole, vzduchové pistole, velkorážné pistole (protože compact není na mířenku to nej), následně jsem si na mířenku koupil vcelku drahou a přesnou velkorážnou zbraň. Poté jsem začal řešit přebíjení, ne z důvodu šetření, ale kvůli kvalitě munice. Naštěstí jsem se vykašlal na jednooperační lis a koupil jsem rovnou poloautomat. Pak najednou bum prásk.....koupil jsem z rozmaru CZ 75 ST IPSC, přičichl jsem k IPSC a od té doby sypu kvanta nábojů a ostatní zbraně mi leží v trezoru nevyužitý. A jako velkej pistolář jsem si na IPSC koupil ještě pušku a brokovnici.
Tohle všechno říkám proto, že kdybych měl jako začátečník ambice vystřílet 1000-3000 nábojů měsíčně a střílet IPSC, tak bych ušetřil spoustu peněz za zbraně, který teď nevyužiju.
Proto si myslím že jeho ambice nejsou zcestný a z mýho pohledu je to v pořádku.
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ostrostrelec » 21 lis 2006 16:19

Missak píše:Nakonec jsem od HanuIv koupil P226, sice starší, ale v dobrém stavu, za slušnou cenu i když s malinkou chybkou
Je to sice OT, ale mohl byste mi, jako potencialnimu zajemci o koupi pistole SIG Sauer P226, prosim napsat, o jakou chybu se jedna? Dekuji
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 21 lis 2006 17:48

2Alfonss: pokud by v tom měl jasno hned od začátku, je to jiné. Myslím, že se našlo hodně takových, co si byli jistí a nakonec skončili jinak (například u revolverů, dlouhých, westernu apod.) Já jsem si taky dělal ZP jen E a byl jsem si jistý, že B nechci a dnes bych uvažoval jinak. Navíc jeho prvotní požadavek je na nošení a možná později obranná střelba, sport. Proto myslím - nespěchat, rozmyslet, vyzkoušet. Raději si nějaký měsíc počkat, podívat se třeba i na pár soutěží, co by mě chytlo a rozhodnout se s klidnou hlavou. Ono pokud tomu nebudou bránit finance, stejně u jedné neskončí :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 21 lis 2006 17:53

Presne tak,ja mam uz 3 a este som neskoncil.A to som chcel 1 na nosenie a uz som aj v klube :wink:
Odpovědět