provrtani hlavne

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od Kubajzz » 12 srp 2010 12:28

Z ižky ta 1,6g diabolka poletí tak 60m/s, to už je lepší to střílet z praku.

Když už, tak výrazně méně problematické mi přijde koupit na pokusy nějakého toho Lidera za litr z aukra. :D


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od risopepi » 12 srp 2010 12:30

Tie vzduchovky ani pri úspešnej výmene hlavne nie sú konštuované na také ťažké strelivo a to ani pri akejkoľvek silnej pružine, lebo obsah valca je určená na standardné 4,5 mm strelivo, aj to len v dolnej hranici medzi výkonmi bežných vzduchoviek.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: provrtání hlavně Warthog

Příspěvek od nonferatus » 12 srp 2010 12:45

můžeš to rozvést? Nejspíš jsme zas u toho přelisování. To znamená nějak dostat z toho futra tu původní hlaveň a nalisovat do něj novou. Puškař dokáže rozlisovat to původní? Hlavňovinu někdo nabízel minule na aukru za 300 kus. Už to tam není. :cry: Hlavňovinu by bylo dobré ne ledajakou - nejlépe zas s mosazným vrtáním.
termín dělené střelivo se mi líbí :D
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od madbugie » 12 srp 2010 13:18

takže klasika poplašňák + ťažká diabolka ?
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od bhurt » 12 srp 2010 13:36

Protažení hlavně 4,5 mm na 5,5 mm je naprosto vyloučené i při velmi dobrém vybavení. Když ještě nebyla hlavňovina k sehnání, dělal jsem drážkování na 5,5 mm a maximální délka, kterou jsem mohl udělat, byla 10 cm a výroba tak náročná, že bych za to koupil tři vzduchovky.
Dostat jakoukoli hlaveň kamkoli samozřejmě není žádný problém, když se ví, jak na to.
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od nonferatus » 12 srp 2010 13:54

no právě! Já se snad zblázním. Kolik lidí už píše, že to jde, když se ví jak na to! Ale jak teda na to???
Původní otázka zněla, jestli by se našel někdo, kdo by to udělal. Samozřejmě že ne zdarma. Tedy pokud by ten někdo trval na charitě, tak bych se nebránil :lol: ...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od Kubajzz » 12 srp 2010 14:11

A nechtěl bys aby ti to někdo rovnou předělal na poplašky nebo rovnou na .22LR? :roll:
No, když věříš, že se takový pitomec najde...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od Richi1 » 12 srp 2010 14:59

Kubajzz: takýto ľudia väčšinou nemajú prístup k ostrému strelivu z x dôvodou, takisto si myslím, že mu ide o poplašnákovú "prskavku", číže asi najväčšiu zhovadilosť akú možno na zbrani vykonať. Zaujímalo by ma aké poplašáky tam chce ládovať, tie malé 6mm mu ten Rabbit magnum ledva vytlačia z hlavne (ak vôbec), tie dlhšie ako 22 long mu zase tak zaserú hlaveň že po pár výstreloch sa buď projektil zasekne v hlavni alebo mu to rovno prdne do xichtu. Ja by som odporúčal 9mm akustické a držať vzduchovku čo najbližšie pri komore aby si strelbu patrične užil.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od nonferatus » 12 srp 2010 15:54

ach jóó, proč hned rejpání a urážky?
Řešil jsem pouze změnu ráže. Kde vezmu energii k výstřelu ze mně furt páčíte vy. Kdybyste četli celou diskuzi:
Upraveno ,,za hlubokého míru". To je víc jak 20 let. Nastříleno určitě přez 1000,- ran. Do žádnýho ksichtu to neprská.
O kousek výš je odkaz - slepé 22LR.
Čistit se to musí, to dá rozum.
Nemám žádných x důvodů proč bych neměl přístup ke střelivu. Prostě žádné ofigo střelivo nechci. A už vůbec ládovat ho do vzduchovky.
Zbroják jsem zrušil cca před 15-ti lety.
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od nonferatus » 12 srp 2010 15:59

kdo zažil dobu, kdy se střílelo z perkusáků na každý louce - ten ví, co je zasírání hlavně.
:lol: :lol:
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od PetrikCZ » 12 srp 2010 16:01

Mám IŽku doma - původně to měla být flintička pro ženu, neb je na ní S631 příliš těžká. Ovšem jak splňuje co do váhy a vzhledu, tak nesplňuje do zábavy - něpřesná, slaboučká. Pokud to chce někdo mrvit bastlením na starťáky, dopadne to tak, že po velkém nadšení a ve finále nemalé investici o to větší zklamání a marné pokusy o návratnost investice na bazarech... Jinak pokud nejde až tak o vzhled, proč nekoupit v aukci nějakou 5,5 Čínu? Furt to bude míň námahy (a možná i peněz), než přetvářet IŽku. Taky postup shánení bastlu podle střeliva mi přijde jako drbání levou rukou za pravym uchem. Pokud vím, tak tyhle bastly se dělaly trošku jednodušší/logičtější metodou, ale tu psát nebudu, neb je to nabádání k průseru = hovadina hodná tak 13ti letýho uhráka! Když chceš aby to dělalo prásk, kup si flobertku.
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od nonferatus » 12 srp 2010 16:20

zas reakce bez předchozího čtení.
JE HOTOVÁ přez 20 let! Jen v tý době tu jaksi nebyla možnost výběru ráže, že? Čili k něčemu, co 20 let funguje dobře a přesně se pokouším dopentlit dnes hlaveň 5,5. Neboť by to tomu výkonu slušelo. Slepá 22LR není poplašňák.
Mám prasata a ovce a zvládá je bez problémů. 150 kg prase... 100 kg berana ....
V té době nebyl ani výběr střeliva - muselo se s tím střílet pouze brokama. Diabolka vyletěla po mikroskopických kouskách.
Dnešní těžké diaboly to vydrží. Nechal jsem se blbě vyprovokovat - tak nevím, co tu ještě chcete polopatičtěji vykecat.
Čili nic nebastlím, nic mě to nestojí - je to dávno hotovo. Stálo to tehdy flašku rumu a bedýnku piva. Rum 45,- pivo 1,70,- :D Právě proto, že je to hotové sháním jen hlaveň k hotovému. Ale nehoří to. Když to vydrželo 20 let v ráži 4,5 vydrželo by to v ní i dál. Jen si myslím, že ta ráže 5,5 spolu se zmíněnými diabolami by to o dost vylepšili.
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od Richi1 » 12 srp 2010 16:34

prosím vás zmažte niekto toto vlákno, presne vďaka takýmto ľuďom sa robia všemožné opatrenia ktoré iba znepríjemňujú život ľuďom so zbraňami kateg. D
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: provrtání hlavně

Příspěvek od risopepi » 12 srp 2010 16:54

A ja blbec ešte tu radím, ako prerábať vzduchovku! :-(
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Odpovědět