Prosim uzivatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od dykmore » 14 říj 2011 00:09

Klidně si kup, co se ti líbí, žiješ opravdu jen jednou :D jen jsem tě chtěl upozornit, že tyhle okouzlení vedou (v případě, že se zbraní nejsi spokojen) ke zklamání, až ji budeš prodávat. Proti Vikingovi opravdu nic nemám, naopak co jsem ho měl v ruce, tak se mi moc líbil. Kdyby mi ho někdo nabídnul do 5000, hned bych po něm sáhnul. Ale za 8000 už je to rozmýšlení jen na tobě. Dejme tomu, že ze 100 lidí tady na fóru by ti 98 z nich doporučilo radši vzít jetý glock a 2 spokojení uživatele Vikinga by ti doporučili Viking. Nikdo nezpochybňuje jejich názor a zkušenosti. Ale až pak dáš inzerát, tak poznáš realitu - z těch 98 lidí nebude chtít Vikinga žádný, a ti 2 spokojení uživatelé si druhý do zásoby nejspíš nekoupí. A ostatní potenciální zájemci/hledající kupci, kteří nebudou okouzleni jako ty, se nechají zlákat názorem většiny a stejně koupí jetý glock. A ty budeš muset jít hodně pod cenu :( je holt blbá doba a za případný omyl ve výběru zbraně se platí víc než před pár lety...


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od edelweiss » 14 říj 2011 00:40

Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od dykmore » 14 říj 2011 00:54

Edelweiss: A sakra - teď budu muset jet do Břeclavi :lol: dostal jsi mě

Perforator: Tady vidíš v reálu, jak to chodí. A to je mi Viking sympatický, názory většiny jsou mi u p*dele, nepřísahám na glock, nemám předsudky proti ruským zbraním a i bych o něm za 5000 uvažoval. Když mi ho teď Edelweiss naservíroval za tu cenu přímo pod nos, tak mě nějak to nadšení opouští a začínám špekulovat. A zkus si představit, za jakou cenu se Vikinga zbavíš, až na něm najdeš nějakou chybu, nesedne ti, nebo tě třeba po nějaké době okouzlí jiná pistole...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od edelweiss » 14 říj 2011 01:09

já ho koupil nového za 9000,- a prodal sem ho za 8000,- Pro mně OK.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od perforator » 14 říj 2011 01:17

dykmore: neboj ten v te Břeclavi je už dávno prodaný ten inzerát je starý dneska jsem s tím člověkem mluvil :lol: fakt je ten že za bych nepřemýšlel ani chvíli ,v životě sem přišel o víc peněz takže kdybych se náhodou za čas zamiloval do něčeho jiného tak by prostě šel viking do trezorového důchodu a zůstal by mi jako rarita zase na druhou stranu nejsem nejsem nějaký gunfajnšmekr takže si nikdy nekoupím pistoli ani jinou zbraň za 25-100 tis jsem jen obyčejný primitiv z přívozu a jako takový musím mít odpovídající zbraně :lol: :lol:zase těchz 8000 se mi nechce dát z principu když noví stojí 12000 a máš dva roky záruku mají ho v Corádu ,no nic budu vyčkávat nákupka platí rok a třeba se odmiluju :lol:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od edelweiss » 14 říj 2011 01:21

nikdy neříkej nikdy, že za kver 20 nedám sem si taky jen myslel:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Kubajzz » 14 říj 2011 01:26

20? to není ani na vzduchovku :)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od perforator » 14 říj 2011 07:20

edelweiss: a kde jsi ho za 9000 koupil :P
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od edelweiss » 14 říj 2011 11:35

tuším Lověna Břeclav.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od dykmore » 14 říj 2011 12:33

Perforator: Z Přívozu, Corado... Blik - už chápu ten Ludgerstal :mrgreen: nebudu tady plevelit vlákno, posílám ti sz s jistou nabídkou, pokud by tě opustilo momentální okouzlení 8)

Edelweiss: jen tak na okraj - nevíš jak je to s náhradními díly na Viking? Dováží je někdo? Mám Bajkal CO2 makarov, a sehnat i jen blbé těsnění na bombičku bylo naprosto nemožné, nedopátral jsem se žádného zastoupení firmy v ČR..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od edelweiss » 14 říj 2011 15:06

Ne zatím sem nd neřešil, pokud je to prkotina akce home-made to zvládne.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od perforator » 21 říj 2011 17:07

Tak ,poslušně hlásím že jsem se dnes stal šťastným majitelem zcela nového Vikinga (doufam že zůstanu dlouho šťasný) a podařilo se mi domluvit u Coira cenu 9200,- což si myslím není až tak zle když si uvědomím že jsem ho mohl mít jetého s jedním zásobníkem za 6000 bez záruky ještě jsem ho nezkoušel přihlásit ho jdu v pondělí jenom sem ho v prodejně rozebral a kotroloval takže první dojmy s opracování nejsou vůbec špatne,oproti některým příspěvkům na netu,a v porovnání s Norincem 1911 co jsem držel v ruce jsou teda lepší a navíc viking je originál :lol: zarazila mě jen jedna věc viking byl uplně suchý po oleji aňi konzervačním ani stopa :roll:.a další věc co sem si všiml,a to nevím jestli to měla i ta co sem mohl koupit "jetou",je to že hlaveň je do nábojové komory vsunutá a zajištěná čepem jestli je tam závit nebo je to jen vlisované nevím a zjišťovat to nebudu :lol: každopádně ten čep je malinký takže to bude spíše jen zajištění závitového spoje.Další poznatky přidám později.Ja su tak šťastnéééé :lol: :lol: :lol: :lol:
perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od perforator » 22 říj 2011 17:43

tak sem to cele rozebral a promazal a pěkně vyfotil takže koho to zajíma tady to je http://haasan.rajce.idnes.cz/MP-446_viking
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Asot » 22 říj 2011 18:41

Moc pěkná, kdysi jsem o ni četl, má něco do sebe..
beloh01
Příspěvky: 2
Registrován: 07 lis 2015 09:38

Baikal Viking po 25tis

Příspěvek od beloh01 » 08 lis 2015 14:36

Zdravím všechny příznivce zbraní… O běžných zbraních u nás toho bylo napsáno kvanta, ať už o ČZtách či Géčkách a jiných. O Vikingovi toho člověk moc nenajde, u nás se nechytla a má ji předpokládám jen pár jedinců, některé názory pozitivní, jiné negativní, některé jen ,,slyšel jsem, apod. Proto přidám své zkušenosti a postřehy z reálného použití, nošení….Vikinga jsem pořídil už jako třetí v pořadí, možná čtvrtý, těžko dopátrat :D  Důvod byl ten, že jsem hledal pistoli vyloženě na trénink, na přebití atd a věděl jsem, že vypráskám celkem dost střeliva a nechtěl jsem si tím postupně oddělat hlavní SP01, která stála kvanta peněz. Viking stál celých 5tis :lol: Za ty peníze jsem tušil, že mi jakákoliv manipulace nebude dělat starosti…. Takže během prvního roku jsem na ni doslova kašlal, čistil jen občas a jen jsem práskal, což se na vzhledu dosti podepsalo. Chodím většinou jednou za čtrnáct dní, někdy po týdnu, někdy po třech, jak je čas. Běžná návštěva obsahuje 10-15 zásobníků, beru někdy i kulovnici, abych se nenudil…Teď už k Vikingu, na první pohled a ohmatání je to kladivo. Myslím, že si dost dokážu představit, jak ho vyráběj. Na různejch linkách pár ruských ,,Nataš,, a na konci to akorát dá někdo dohromady. Značka: Vyrobeno s většími tolerancemi a s vůlí  :) Závěr je skutečně mohutný a tvoří většinu váhy zbraně, řekl bych doslova předimenzovaný. A opravdu jsem s ním zatloukal hřebíky do skříně, když jsem byl línej skočit do auta pro nářadí. A ani vám to není líto, když to stálo doslova p…. Stejně by se to dalo říci i o hlavni. Jen materiálně jednou taková než např. u Glocka. Po rozebrání ,,střev,, jde vidět, že přestože nevyniká zpracováním, jednotlivé díly spouště a bicího mechanismu jsou poctivé kusy. Po shrnutí řečeno, že nezapře ,,východ,, a hlavně to, že je to skutečně pracovní a služební nástroj. Naopak mínus je protikorozní ochrana. Závěr je dost načatý, možná proto je tak velký, aby takové zacházení přežil  Na druhou stranu, cena jest taková, že nová za desítku je bezkonkurenční. Narovinu, opravdu to není IPSC nebo terčovka, je to služební kladivo, nic víc, nic míň. Samotná střelba taková měkčí a celkem kultivovaná, spoušť až překvapivě dobrá. Přesnost tak průměrná, do 20m víc než dostatečná, s trochou snahy trefí i na 50, shrnuto vyloženě služební. Negativní dojmy má vyhazovač, v otevřeném terénu hází bez problémů nad, na kryté střelnici s nízkým stropem se může stát, že se odražené hlizny budou vracet  Nepřebíjím, proto mi větší komora nevadí a ,,nafouklé,, baňky mě skutečně netrápí. Naopak vůle a větší komora spojená se samopalovým vyústěním zásobníků má jednu vlastnost, která z Vikinga vyrobí 100% stroj. SPOLEHLIVOST, jediná skutečná vlastnost, která zamlží veškerá negativa. Nikdy jsem nezažil třeba vzpříčenej náboj. Když natáhnu, tak už za ty roky vím, že je skutečně nabito. Práskal jsem v mrazu, v horku, když byl čistej i špinavej a opravdu musím smeknout, že vždycky nabije a vždycky vystřelí, jako že zítra vyjde slunce….  nee, opravdu, spolehlivost je neskutečná. Jedinej problém se naskytne a to pouze pře extrémně rychlé střelbě, že blbě vyhodí hliznu a ta se sekne mezi závěr a hlaveň, ale je zajímavé, že nový natáhne, takže sáhnu po hlizně a vytáhnu, závěr dojede a pokračuji… Kvůli malému rozšíření určitě není od věci podotknout, že dostupnost dílů je tak trošku mizivá, ale ti šikovnější si se zámečníkem poradí, neboť všechny díly jsou jednoduché a s obyčejnou frézkou si vyrobíme náhradu snadno…. (nebo návštěva puškaře…..). Přidám fotky, na kterých je vidět jasně, že dostal ,,pořádnej,, pracovní kouř a ikdyž vypadá těsně před smrtí, počítám, že je tak v polovině života, třeba na hlavni to není ani znát a upřímně si myslím, že spoušť, bicí mechanismus a závěr je dělaný tak na 50tis…
Závěrem tedy klady: SPOLEHLIVOST , ROBUSTNOST KONSTRUKCE, JEDNODUCHOST, CENA
Zápory: Zpracování a ochrana povrchu, vyhazovač nábojnic, pro přebíječe větší komora, dostupnost dílů pro laiky…
Jinak, když jdu s rodinou a musím mít nošeno… beru vždy Vikinga, už jen pro ten pocit jistoty, jako s tím sluncem :lol: Budu rád za Vaše postřehy a zkušenosti, házejte to sem…. A pro všechny ostatní, kteří by snad chtěli hanit či srovnávat, Glocka jsem měl a CZ používám jako služební a nerad bych je srovnával, Mercedes S500 s Octavií taky nikdo nesrovnává  :D Čauky všem
Odpovědět