Prosim poradte!!!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 17 dub 2005 13:50

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit: je mi 19 let,a budu si ted dělat zbroják skupina B,ale stojím před otázkou co si koupit?Přečetl jsem si spoustu článků o zbraních,ale stále dumám.Zbraň chci hlavně na střelnici a musí mít levné střelivo(nejsem milionář).Pistole nebo revolver(to je mi jedno)líbí se mi obojí.Co říkáte na revolvery od Alfa-Proj nebo Kora?A nebo byste mi doporučily něco jiného(ráže .22LR,9mm Luger...) Díky moc!!!


Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 17 dub 2005 15:13

Ruger nebo Browning v .22LR. Urcite se ted vyrojej prispevky at si koupis margolinu.... jenomze to je takovy dodelej si doma. Abys dostal margolinu na slusnou uroven, tak budes muset minimalne nechat poladit spoust. Dilensky zpracovani se taky neda srovnavat. Pokud si chces koupit spolehlivou zbran a rovnou strilet bez nakyho kuteni, tak doporucuju jednu z vyse uvedenejch. Je treba si ale pripravit 12-16tis. Jestli je to moc, tak pak bych koupil holt tu margolinu.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 17 dub 2005 17:30

Pokud chceš každý týden střílet 100 ran a je ti 19, tak určite Ruger v 22lr. Rána za 80 halířů a pistole (použitá) za 8 tisíc.
Pokud ti nevadí kovářské zpracování, tak čínská kopie Waltheru TT dobře vypadá, slušně střílí a žere jakékoli náboje.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 17 dub 2005 18:27

A co si myslíte o českých revolverech(Kora,Alfa,Holek)
jejich přednost je nízká cena,ale aby také něco vydžely!
Máte s nimi zkušenosti?
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 17 dub 2005 18:59

kdyz se o ne budes starat, tak vydrzej. akorat dilenske zpracovani je na spatne urovni. neda se s nima moc dobre nastrilet.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 05:04

Pokud jsi sportovní střelec (ZP sk. B), chceš svou první zbraň na pár let a má to být revolver, tak do něj jdi. Podle mě to ale nemá cenu, pokud nejsi zarytý revolverář - i na kvalitních revolverech časem přestane přesně fungovat aretace válce proti hlavni, viděl jsem to i na SW a Coltech za 40 tisíc. Ty zbraně jsou konstruovány primárně po obranu, v USA taky pro lov a ne na desítky tisíc výstřelů (ještě než to někdo napadne: tisíc ran ročně si snad může dovolit každý a za 10 let pak... propočítejte si, kolik vás stála rána - amortizace zbraně, pokud ji musíte prodat).
Výhodou třeba toho Rugeru je, že mířidla jsou na celoocelovém pouzdře závěru, s pevně našroubovanou hlavní. Uvnitř běhá ocelový závěr. Bezúdržbové, nezničitelné, naprosto bez vůlí. Jakýkoli jiný systém je zbytečný kompromis a konstrukčně méně přesná zbraň (bavím se o běžném "spotřebáku" v ceně do 20 tisíc, ne o sportovních zbraních za 60 tisíc).
Výhodou Rugerů taky je, že můžeš mít černý, nerezový, s bull hlavní, s běžnou hlavní, s kuželovou hlavní, s několika druhy mířidel, pevnými, stavitelnými, výměnnými, nové typy mají vrtané pouzdro závěru, takže můžeš nasadit puškohled, kolimátor... prostě stavebnice, ale solidní, solidní, nic neupadává, nic se nemusí dotahovat, nic se nemusí vyměňovat (gumičky a mikroskopické imbus šroubky u Browning Buckmarků a Coltů...).
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 06:57

Vskutku vše závisí na tom, jak moc chceš střelbu provozovat a jak zážně.

Ano Ruger není opravdu špatná zbraň (já miluju jejich revolvery - což sem nepatří), ale pokud chceš opravdu střílet třeba mířenku, tak taky není špatné Hammerli, nebo některé Walthery (i když na ně někdy jsou stížnosti ohledně bezúdržbovosti - já měl Walthera a nebyl problém). Tyto zbraně jsou ale dost drahé, takže to chce hledat a zkoušet.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 08:06

Opakuju, potřebuješ nesmrtelnou a levnou zbraň, která je současně přesná. Tj. žádný plast, žádné plechové díly, žádné vyměňovací hlavně. S Rugerem nastřílíš 95 na terč 50/20 na 25 metrů kdykoli budeš chtít. A to dneska i za 10 let.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 08:08

A druhý motiv ke koupi - kdokoli dá za to samé (pokud jde o ráži, přesnost, reputaci a tradici značky - v tomto ohledu má Ruger 60 let tradice a jeho zbraň Mark II 50 let tradice) dvakrát více peněz při nepochybně horší kvalitě, jako např. za předražené výrobky značky Walther/Umarex, tak musí být "fanda značky" nebo vybírat zbraň podle vzhledu, a takových lidí mi ani není líto.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 11:39

Švýcarská kvalita je švýcarská kvalita. Konečně kolik opravdu dobrých střelců (co střílí závody v mířené střelbě) třeba střílí Rugerem? Jakým modelem?
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 12:40

Ja bych dal pred Rugerem prednost Buck Marku od Browninga. Pokud se s tim nebudou strilet tisice a tisice ran, tak neni treba nic menit. Konstrukce je take celkem robustni. Pri rozborce zustavaji miridla pevne spojena s hlavni. Navic Browning ma podstatne lepsi spoust a me osobne sedi lepe i uchop. Presnost zbrane jako takove je zhruba stejna jako u Rugera.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 15:27

Ja rád strielam no nie som športový strelec. Nemám rád plast ani zinkovú zliatinu. Ideálna voľba pre mňa je Taurus 94 . Hlavne 3 a 4 palce a vo valci 9 x 22lr. To všetko v uhlíkovej oceli alebo nerez.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 16:47

Jestli mohu,kup si Drulov,nestojí to moc/cca 4000/a potom uvidíš,jestli tě střelba chytne.Později si už lépe vybereš.Je to přesná jednoranka,akorát se s ní nedá závodit,ale to ti jako začátečníkovi ještě pár let nehrozí.
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 17:52

Jednoranku bych si určite nekoupil!!!
Díky za všechny vaše příspěvky.
Budu se také rozhodovat podle peněz,bohužel nemůžu dát do zbraně víc jak 8000,-
Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2005 21:54

Nevyhýbal bych se ve Tvém případě Margolinu,pokud se Ti podaří sehnat mírně jetou pistoli,máš vystaráno do penze.Ještě dnes jsou v provozu zbraně ze 7Otých let,kdy přišla rána na 4 halíře (.22LR v SSK Svazarmu),a to se střílely desetitisíce ran. Ani Norinco 22-kopie Waltra Olympie není špatná volba,a za dobrý peníz.Vím o čem mluvím,od r. 1973 do r.1985 jsem měl margolina vyfasovaného,Norinco Olympii mám teď,myslím,že poznám kvalitní zbraň.Dal jsem 5500.Teď jde pryč,dal jsem se na válečné bouchačky a ráže .22 mě přestala bavit.Ale nato máš dost času.VH
Odpovědět