prosim pomzte mi neviem si rady

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

stibo

prosím pomžte mi neviem si rady

Příspěvek od stibo » 07 pro 2005 05:42

Mám po strýkov Samopal z 2 sv. vojny typ Sten
Dá sa nejako pryhlasit na policii lebo mam strach že ked tam pojde
tak mi ho zoberu a ešte budem mat opletačky so zákonom


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2005 09:24

Být tebou tak o tom s nikým nemluvím, někam ho schovám a počkám až bude nejbližší amnestie na zbraně (bývá to co pár let) a pak ho odevzdám na policii. Jestli s tím půjdeš na policajty teď a nebudeš mít nějakou dobrou historku o nálezu a strejdu po smrti, tak půjdeš k soudu pro nedovolené ozbrojování.

Přihlásit ti to určitě nepůjde, leda snad na výjimku (teda pokud máš ZP), ale u samopalu a ještě zrovna u stenu by to byl menší zázrak.

Dávej bacha, není to sranda.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 pro 2005 10:45

Šoupnout to do trezoru, chodit se na to dívat jako do muzea, nikomu o tom nevykládat a v nejhorším případě ZATLOUKAT, ZALOUKAT, ZATLOUKAT, případně si vymyslet nějakou věrohodnou historku, kdes to vzal a proč to máš doma. Nezahazuj to, byla by toho škoda, ale V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NECHOĎ NA POLICII, JENOM SI NADĚLÁŠ PROBLÉMY. TO UŽ TO SKUTEČNĚ RADŠI HOĎ DO DUNAJE, PŘIJDEŠ O TO STEJNĚ A NEBUDEŠ MÍT OPLÉTAČKY. Jinak celkově bacha na to, nevím, jak na Slovensku, ale u nás je tohle fakt o hubu. Na amnestii bych se rozhodně nespoléhal.
To je tak všechno, co ti můžu poradit. Celkově VELMI ošidná záležitost.
Luke

Příspěvek od Luke » 30 pro 2005 11:50

Prodej ho nekomu, kdo uz vyjimku na zbran kat. A ma. Je pravdepodobne, ze ji dostane i na dalsi zbran a pak si dotycny muze vymyslet onu hodnovernou historku o nalezu na pude nebo ve stodole po strejdovi - odbojari. Kazdopadne nevyhazovat, byla by to obrovska skoda.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 led 2006 11:04

Luke píše:Prodej ho nekomu, kdo uz vyjimku na zbran kat. A ma. Je pravdepodobne, ze ji dostane i na dalsi zbran a pak si dotycny muze vymyslet onu hodnovernou historku o nalezu na pude nebo ve stodole po strejdovi - odbojari. Kazdopadne nevyhazovat, byla by to obrovska skoda.
Obrovská škoda souhlas, jinak se mi to ale zdá dost nebezpečné. Rozhodně nebezpečnější, než to mít doma pod postelí. Takovéhohle džina nesmíš vůbec vypustit z láhve, protže je moc nebezpečný a zpátky ho už nedostaneš. V tomto směru bych se spolehnul snad jen na opravdu dobrého přítele, u kterého bych navíc měl jistotu, že někde něco neplácne (a nevím, jak vy, ale já znám takové lidi asi tak dva :cry: , ZP má jen jeden :cry: :cry: a výjimku ani jeden :cry: :cry: :cry: ).
Jo a ještě jdena věc: když někdo má něco v trezoru, tak dost často podlehne pokušení si z toho vystřelit "aby si to zkusil". Jistě tě napadne, že je to hned druhá největší blbost, jakou bys vůbec mohl udělat (hned po té policii), ale radši to připomenu :wink: .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 led 2006 12:30

Podle mě by ten kdo má výjimku na A zbraň musel být blázen, aby kupoval samopal neznámého původu a potom ho šel přihlásit na Policii.
A taky není nikde zaručeno, že by ho přihlásil. Na policajty nemůžeš přinést nějakou "nalezenou" zbraň a myslet si, že je tvoje a že si ji na sebe přihlásíš.
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 15:04

Opravdu nejsem na toto téma odborník, takže v tomto případě mě berte trochu s rezervou.

Nešlo by vyzískat ZP sk A a následně vyjímku na zbraně A a potom

a) "podědit" zbraň po prokazatelně mrtvém člověku a přihlásit ji?

b) počkat na amnestii a přihlásit ji?

c) dostat ji třeba od nějakého "neznámého" člověka který ji anonymě věnuje so sbírky?

atd ...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 led 2006 15:44

Tak za předpokladu, že by získal výjimku:
a) Nelze - těžko bude prokazovat vlastnictví ilegální zbraně. :wink:
b) Jak jsem psal výše, asi jediná možnost jak z toho legálně a bezproblémově vyklouznout - po zkoumání a expertíze by možná měl naději tu zbraň přihlásit na sebe. I když jestli by 60 roků starý Sten přežil státní zkušebnu zbraní a dostal by značky nevím, nevím. Nu, třeba by překvapil, nevím v jakém je stavu.
c) Další z tisíců pohádek, pořád je to neevidovaná nelegální zbraň.

Když to vemu kolem a kolem, nepředpokládám, že by z něho chtěl někdo střílet a smrdí to průserem, já bych ho znehodnotil (ikdyž s těžkým srdcem). Dá se to udělat tak, že není nic poznat a pak si ho klidně můžeš třeba pověsit doma na stěnu.
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 15:59

Kubajzz píše:Když to vemu kolem a kolem, nepředpokládám, že by z něho chtěl někdo střílet a smrdí to průserem, já bych ho znehodnotil (ikdyž s těžkým srdcem). Dá se to udělat tak, že není nic poznat a pak si ho klidně můžeš třeba pověsit doma na stěnu.
A když chcete nechat znehodnotit zbraň tak nemusíte vysvětlovat její původ?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 led 2006 16:19

A když chcete nechat znehodnotit zbraň tak nemusíte vysvětlovat její původ?
To nevím, dostals mě. :lol:

Vím jenom, že někde je vyhláška o tom jak musí být zbraň znehodnocená. Je tam něco o provrtání komory a zavaření hlavně a o zavaření spoušťového ústrojí atd. Kdysi jsem to četl, ale už je to dávno. Je to tam dost přesně popsáno. Dalo by se to najít, prostudovat a udělal by to kdejaký zámečník.
No a jakmile to jednou budeš mít znehodnocené, tak už můžeš tvrdit, že to tak bylo odjakživa a za nedovolené ozbrojování tě nikdo stíhat nebude.
Návštěvník

Nesmysl

Příspěvek od Návštěvník » 05 led 2006 05:47

Sorry, kecáte voloviny, na znehodnocení musí být povolení od PČR stejně jako když žádáte o nabytí nové zbraně. Samozřejmě vám to pošlou na expertízu atd.
Nemůžete přijít s tím, že vám to kamarád znehodnotil, leda byste tvrdili, že jste to znehodnocené našli na poli.
Pokud vám to puškař (musí na výrobu, opravy a znehodnocování zbraní mít licenci) udělá bez povolení polišů, skončí a dobře to ví.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 led 2006 09:07

Tušil jsem, že to asi nebude jednoduché. :wink:

Předpokládejme, že bych si to sám znehodnotil přesně podle vyhlášky.
Tím okamžikem by to přestala být zbraň, kterou by bylo nutno evidovat a můj problém by skončil, ne?
Můžu říct, že to tak měl mrtvý strejda odjakživa. A já když jsem to po něm na půdě našel, tak přece nepůjdu na policii přihlašovat znehodnocenou zbraň.
Prostě policajti by neměli žádný důvod mě stíhat. Přece mě nemůžou stíhat za vlastnictví znehodnocené zbraně.

Nebo musím mít o znehodnocení zbraně nějaký protokol? Myslím, že ve vyhlášce žádná taková povinnost neexistuje.
Kamarád má znehodnocený Sa 58 a nic k tomu nemá, maximálně tak účet z obchodu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 09:40

Kubajzz píše: Nebo musím mít o znehodnocení zbraně nějaký protokol?
Podle meho by jsi ke znehodnocene zbrani mel mit protokol o jejim znehodnoceni. Bez toho papiru by si s tou bouchackou nemel vylest na ulici. Proste ho musis mit k dispozici.

Anonymni me jiste doplni s konkretnim paragrafem... ja jsem linej ho hledat. :oops:
Stag

Příspěvek od Stag » 05 led 2006 14:14

Takže v zásadě doporučení pro tazatele - seš v pr .... :-)

Copak neexistuje cesta jak z toho ven?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2006 13:25

Stag píše:...Copak neexistuje cesta jak z toho ven?
Neexistuje, tedy pokud to není ochoten hodit do žumpy a zapomenout na to (stejně jako to sedláci dělali na začátku II. svět. války s brokovnicemi).
Pokud se toho nechce zbavit tak, že to vysloveně zahodí (nebo přímo zlikviduje), tak podle mého názoru skutečně nemá jinou (rozumnou) volbu než to schovat pod parkety v obýváku a doufat, že se ten dům bude bourat až po jeho smrti :lol: .
Odpovědět