prosim pomzte mi neviem si rady

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2006 14:10

Jedině počkat na tu amnestii a nechat to pak znehodnotit oficiálně.


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2006 14:46

I to považuju za poměrně nebezpečné (sice tě nezavřou hned, ale budou u tebe už navždycky mít udělanou černou tečku, no a potom už stačí málo... Víme přece všichni, s jakými sviněmi máme tu pochybnou čest být nuceni jednat. Já osobně zásadně nevěřím lidem, jejichž největší slastí je, můžou-li někomu ukázat, kdo je tu šéf.)
Luke

Příspěvek od Luke » 06 led 2006 16:16

Kubajzz píše:Podle mě by ten kdo má výjimku na A zbraň musel být blázen, aby kupoval samopal neznámého původu a potom ho šel přihlásit na Policii.
A taky není nikde zaručeno, že by ho přihlásil. Na policajty nemůžeš přinést nějakou "nalezenou" zbraň a myslet si, že je tvoje a že si ji na sebe přihlásíš.
No, i takovy blazny znam, co by za orig. funkcniho stena dali svoji levou ruku, o manzelce nemluve. Pravou by nedali, to by nemeli jak strilet.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Co s tím Stenem?

Příspěvek od Fantan » 06 led 2006 16:47

Stručně: zahoď a zapomeň. Ostatní postupy buď hned, nebo později "smrdí kriminálem", protože jde o zbraň vojenskou, hromadné účinnosti, k jejímuž držení je třeba výjimky (kategorie A).
Znehodnocování zbraní není žádná sranda, jak o tom svědčí citace zákona:
§ 63
Znehodnocování a ničení zbraní a střeliva a výroba řezů zbraní a střeliva
(1) Znehodnotit nebo zničit zbraň kategorie A, B nebo C, zakázaný doplněk zbraně nebo vyrobit jejich řez lze jen na základě povolení příslušného útvaru policie, nejde-li o zhotovení řezu zbraně přímo výrobcem zbraně. Jde-li o zbraň, která je kulturní památkou, musí být též udělen souhlas příslušného orgánu státní památkové péče s jejím znehodnocením nebo zničením nebo s výrobou jejího řezu.
(2) Vlastník zbraně nebo zakázaného doplňku zbraně uvedených v odstavci 1 je povinen je před jejich znehodnocením nebo zničením nebo výrobou jejich řezu předložit příslušnému útvaru policie ke kriminalistické expertize s písemnou žádostí podanou na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis; žádost musí obsahovat
a) osobní údaje nebo údaje identifikující právnickou osobu,
b) důvod znehodnocení nebo zničení zbraně, hlavní části zbraně nebo zakázaného doplňku zbraně nebo výroby jejího řezu a
c) údaje o zbrani nebo údaje identifikující hlavní část zbraně nebo zakázaný doplněk zbraně.
(3) K žádosti podle odstavce 2 je žadatel povinen přiložit
a) zbraň, hlavní část zbraně nebo zakázaný doplněk zbraně; pokud rozměry neumožňují jejich přiložení, sdělí místo jejich uložení,
b) průkaz zbraně, jde-li o registrovanou zbraň nebo hlavní část zbraně, a
c) písemný souhlas příslušného orgánu státní památkové péče, jde-li o zbraň, která je kulturní památkou, o jejichž převzetí vydá příslušný útvar policie potvrzení.
(4) Příslušný útvar policie žádost podle odstavce 2 zamítne, pokud kriminalistickou expertizou bylo zjištěno důvodné podezření, že s touto zbraní byl spáchán trestný čin nebo přestupek.
(5) Žadatel, kterému bylo vydáno povolení podle odstavce 1, smí zbraň, hlavní část zbraně nebo zakázaný doplněk zbraně předat ke znehodnocení nebo zničení nebo výrobě jejího řezu pouze osobě, která je k této činnosti oprávněna. Této osobě předá i střelivo, pokud ho žadatel chce nechat znehodnotit nebo zničit nebo vyrobit jeho řez. O převzetí zbraně, hlavní části zbraně, zakázaného doplňku zbraně nebo střeliva je povinna tato osoba vydat žadateli potvrzení.
(6) Žadatel, kterému bylo vydáno povolení podle odstavce 1, je povinen příslušnému útvaru policie, který povolení vydal, předložit do 10 pracovních dnů po znehodnocení nebo zničení zbraně, hlavní části zbraně nebo zakázaného doplňku zbraně nebo výrobě jeho řezu potvrzení oprávněné osoby o jejich znehodnocení, zničení nebo výrobě řezu.
(7) Držitel znehodnocené zbraně nesmí v místech, kam má veřejnost volný přístup, nosit tuto zbraň viditelně. Při nošení znehodnocené zbraně je povinen mít u sebe potvrzení o jejím znehodnocení.

Znehodnotit zbraň samozřejmě nemůže kdejaký zámečník, ale pouze podnikatel s licencí na tuto činnost (licence E)
§ 39:
(4) Držitel zbrojní licence skupiny B nebo E je dále povinen
a) při znehodnocování zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva nebo výrobě jejich řezů dodržovat postup stanovený prováděcím právním předpisem nebo schválený Českým úřadem pro zkoušení zbraní a střeliva, nelze-li postupovat podle postupu stanoveného prováděcím právním předpisem,
b) označit znehodnocenou zbraň kontrolní znehodnocovací značkou přidělenou za podmínek stanovených prováděcím právním předpisem Českým úřadem pro zkoušení zbraní a střeliva, přičemž musí zůstat zachováno původní výrobní číslo zbraně, a
c) vydat vlastníku zbraně potvrzení o znehodnocení zbraně nebo střeliva anebo o provedení řezu zbraně nebo střeliva.
(3) Držitel zbrojní licence skupiny E je dále povinen
a) při ničení zbraně nebo střeliva dodržovat postup stanovený prováděcím právním předpisem a
b) vydat vlastníku zbraně potvrzení o zničení zbraně nebo střeliva.


Souhlasím s Kubajzem(?), že ten, kdo tu výjimku na "A" má, by byl blázen, aby si pálil prsty s "černou" zbraní.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: prosím pomžte mi neviem si rady

Příspěvek od Igrlik » 20 úno 2006 13:26

stibo píše:Mám po strýkov Samopal z 2 sv. vojny typ Sten
Dá sa nejako pryhlasit na policii lebo mam strach že ked tam pojde
tak mi ho zoberu a ešte budem mat opletačky so zákonom
Píšeš po slovensky. Na Slovensku predsa práve prebieha amnestia na zbrane (do 14.4.2006). V inzerciách sa dokonca objavujú ponuky "Odkúpim vašu negálnu zbraň za účelom legalizácie".
Podľa dikcie zákona polícia neskúma spôsob nadobudnutia zbrane, a po preskúmaní, či ňou nebol spáchaný trestný čin môže majiteľ rozhodnúť, ako s ňou následne zaobchádzať. Môže si ju zlegalizovať, predať z policajnej úschovy novému majiteľovi s príslušnými oprávneniami, alebo darovať kriminalistickému laboratóriu (ak pri prešetrovaní zistia, že je "špinavá", tak ešte veľa-veľa vysvetľovať).
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Re: prosím pomžte mi neviem si rady

Příspěvek od pbezo » 20 úno 2006 13:30

Igrlik píše:Na Slovensku predsa práve prebieha amnestia na zbrane (do 14.4.2006).
Podla vyjadreni na fore e-zbrane.sk sa doteraz ziadna takato "amnestovana" zbran nevratila k majitelovi a na dotazy je stale ta ista odpoved - prebieha setrenie.
Návštěvník

K těm amnestiím

Příspěvek od Návštěvník » 20 úno 2006 13:36

V rámci té amnestie jsi z obliga, nebudeš mít opletačky.
Na konec "šetření" se vyplatí si počkat, klidně půl roku i déle, mezitím požádat o výjimku nebo povolení ke znehodnocení (popř. požádat o povolení ke znehodnocení a pak ho zahodit a žádat o výimku, do té doby mít zbraň na PČR v úschově, resp. si ji hned nevyzvednout).
Staly se i případy, kdy byl ostrý samopal nalezen v papírové krabici na schodech před oddělením. Když to tam dáš ráno, tak cizí člověk se to neodváží odnést a dříve či později to skončí uvnitř.
stibo

Příspěvek od stibo » 21 úno 2006 18:00

ale ja si ho chcem nechat je ako novy
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 21 úno 2006 18:10

Tak si ho nechaj, nikomu o tom nevrav a nepíš na forum.
Alebo si sprav zbrojak, a potom si ho akože našiel .......
..........v lese :D
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím pomožte mi, neviem si rady

Příspěvek od Fantan » 21 úno 2006 21:38

Peter Bezo píše:
Igrlik píše:Na Slovensku predsa práve prebieha amnestia na zbrane (do 14.4.2006).
Podla vyjadreni na fore e-zbrane.sk sa doteraz ziadna takato "amnestovana" zbran nevratila k majitelovi a na dotazy je stale ta ista odpoved - prebieha setrenie.
Nevím, jak ovládáš umění čtení, ale na http://www.e-zbrane.sk/diskusia/phpbb2/ ... &start=180 kde je tato diskuze vedená, odpovídá šéf oddělení balistiky KEÚ PP PZ Bratislava "janko" na tyto otázky velice fundovaně, se znalostí věci a u vrcholového policisty dokonce se vzácným pochopením pro střelce (průběžně, červeně, bold).
Odůvodňuje tam, že s ohledem na nízký počet znalců, kteří jsou schopni tyto expertízy kvalifikovaně provádět, v kombinaci s vysokým počtem případů běžného nápadu trestné činnosti (které je nutno řešit přednostně) probíhá ověřování "amnestovaných" zbraní velice rychle, byť je to pro ně práce navíc a dělají ji i po sobotách!!!
U nás v Čechách probíhalo víc než 2 roky a neslyšel jsem, že by se nějaká taková zbraň zašantročila. Dokonce jeden z diskutujících (Mr.Diesel) si vydání svých již prověřených zbraní "vyžebral".
Myslím, že nedůvěra není na místě - základní idea této "amnestie" je totiž v tom, že pro stát je lépe mít zbraně registrované a legálně držené, než naopak. Vím, o čem mluvím, původní idea realizovaná v Čechách je totiž moje!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Re: prosím pomožte mi, neviem si rady

Příspěvek od pbezo » 22 úno 2006 08:17

Fantan píše:Nevím, jak ovládáš umění čtení, ale na http://www.e-zbrane.sk/diskusia/phpbb2/ ... &start=180 kde je tato diskuze ...
Ja som nikde nenapisal, ze sa tym nezaoberaju fundovani ludia. Iba to, ze zatial nemam znamost o tom, ze by sa amnestovana zbran vratila k majitelovi. A toto v tej diskusii nikto nevyvratil. Nic menej, nic viac. :D
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 22 úno 2006 17:55

Proto jsem ti sem dával ten link. Přečti si celou diskuzi - jednak se dozvíš odpovědi na některé FAQ, jednak poznáš i člověka, jemuž se zbraně vrátily (Mr. Diesel z KN).
Jinak argument stylu "o tom jsem ještě neslyšel" nebo "zatial nemam znamost" mi připadá dost mimo mísu.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 22 úno 2006 20:23

Fantan píše:Proto jsem ti sem dával ten link. Přečti si celou diskuzi -
Pozriem si to pozornejsie. Priznavam, ze necitam vsetko a potom mozem vypotit nieco nepresne... Obcas sa mi to stava, ze si radsej nezakusnem do jazyka, alebo neklepnem pravitkom po prstoch :D Ak som prislusnym prislusnikom ktori realizuju amnestiu uskodil, ospravedlnujem sa.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 24 úno 2006 19:03

Ja bych k tomu měl jen tolik jeden muj kamarad je v klubu KRA(klub
ruske armady) když jsem se byl podivat na jedne vzpominkove akci
na světovou valku tak tam takovych starych a funkčnich zbrani bylo spousta.Funkčnosti myslim slepaky,možna by stalo za pokus zeptat se takovych fandu jestli na to nemaji nějaky svuj figl na POLICII.
Jen takovy muj napad :wink:
Odpovědět