Prodlouzeni zbrojaku

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od Kubajzz » 30 pro 2011 16:28

Pět let uplynulo jako voda a zase jsem šel prodloužit ZP.
Doktor mi změřil tlak a za pět minut práce vzal 500. Fotograf za čtyři fotky a tři minuty práce 139. Policajti za pět minut práce chtějí 300 za kolek. Systému na odírání občanů tedy přiteklo 939 korun. Mě to ještě k tomu stálo navíc půl dne vyřizování a benzín. A k tomu mě to bude stát další půlden a benzín, až si pojedu pro nový ZP a ponesu jim tam všechny ty hračky co mám, aby mi je okukovali.
Děkuji ti Velký bratře, že se o nás tak hezky staráš! :evil:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
cortes

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od cortes » 30 pro 2011 17:59

Tak to je hnus.Mě končí v dubnu a vzhledem k tomu že žiju v Praze v pronájmu a trvalé bydliště mám na okrese Břeclav se na to asi po 15 letech vyprdnu.
Položím zbroják ,6,35 mm co mě ještě zůstala --)) a místo ní vemu krásnej deringer.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od Kubajzz » 30 pro 2011 21:10

To jsi na tom podobně jako já.
Taky si říkám, že letos je to naposled, co se nechám úřadama otravovat.
Stejně, co jsem začal se vzduchovkama, pro mě palné nějak ztratily smysl.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od LadaN » 01 led 2012 14:52

Nezlobte se na mně pánové, ale to nepochopím. Přesně na tohle goverment čeká. V současné době je to jeden ze sice pomalých, ale účinných způsobů jak snižovat procento lidí se ZP.
Poplatky sice nejsou nejmenší, ale porovnejte si, kolik do střílení investujete mesíčně, popř. ročně. Jaké procento z té částky je oněch zmíněných 939 Kč?
Zní to sice blbě, ale buďme rádi, že nás to stojí jen ty peníze a čas. Mohlo by se totiž stát, že přijde někdo s nápadem jak i tuhle malou osobní svobodu zarazit a potom nám už nic jinýho než vzduchovky nezbyde.
LEX www.gunlex LEX
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od cvicubis » 01 led 2012 18:33

Zákaz legálních palných zbraní by mělo za následek jediné - zvýšení počtu zbraní načerno. Tohle si government určitě nepřeje... .
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od cover72 » 02 led 2012 11:32

A kolik lidí na to má? Vždyť se podívejte, kolik lidí si dovolilo nevyplnit Sčítání lidu. Nechtěly to dělat statisíce, ale tu odvahu se postavit systému jich našlo jen pár desítek, nanejvýše stovek - a to byla pravděpodobnost odhalení minimální a trest "jen" 10 000 pokuta.
Srovnejte TČ nedovoleného ozbrojování.
Do toho by šli možná zoufalci, co je už jednou někdo přepadl a mají dost, jsou v nebezpečí přepadení nebo tak a proto jim poměr cena:výkon stojí za ten risk zabásnutí. Ale těch zdaleka tolik není. Nehledě na to, že slušní lidé jaksi zpravidla nemají ani konexe, ani odvahu jít na černý trh. Já bych to taky neudělal.

Takže by si to stát (nebo spíše EU, která tímto směrem nadšeně hovořila po Breivikovi) mohl šábnout celkem zvesela. A skončili bychom jako v Maďarsku.

Vydržet se ZP je důležité proto, že je dnešní politika ideově vyprázdněná a tedy inherentně populistická. Když dnes přijde banda aktivistů a skanduje "zakažte zbra-ně!", Politik se koukne a vidí - "311 000 voličů-držitelů zbrojáků, když jim zakážu zbraně, naštvou se a nebudou mně volit... Ne, to nerisknu".
Zatímco když uvidí "22 000 voličů-držitelů zbrojáků", tak to riskne s klidem a zvesela zakáže. Pár tisíc hlasů, co to je - maloměsto.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od PEPAN » 02 led 2012 20:13

jsem šťastlivec, poslaly mi dopis, ať se zastavim, že končí. jdu k doktorce nevzala si nic, že už jsem to jednou platil před 5ti lety, fotky vopruz no, občas se to musí. a na policajtech, taky nouproblem, je to už 2r. zpátky tak detaily moc nevim, ale muselo to být rychle, nikdy jsem s nima neměl problém, co můžou udělaj na počkání, a to i asi 8 duplikátů průkazů.
měl jsem ještě tu čest jednat s jednim oddělením zbraní ohledně pozůstalosti kamaráda, a taky to šlo.
jak úřadování nemusim, tak tohle oddělení mě nějak nevadí
Nejde!Prostě NNe
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od WohlmuthOta » 02 led 2012 20:20

To je zajímavé, někde pošlou dopis, někde nepošlou. Každopádně bych na to nespoléhal, jejich povinností to rozhodně není. A podle zákona se žádost o vydání nového ZP podává nejdříve 6 měsíců před koncem platnosti a nejdéle 2 měsíce. Takže na to jsou 4 měsíce, to je dlouhá doba.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od cvicubis » 02 led 2012 20:26

U nás jeden nešťastník propásl o jeden jediný den lhůtu 2 měsíců. Policajti se s ním vůbec nebavili zbraně museli po uplynutí starého ZP do depozita a samozřejmě nové zkoušky, tím se to prodražilo a zkomplikovalo, je dobré si to hlídat.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od WohlmuthOta » 02 led 2012 21:11

Přesně, to je ono, ZP vám platí do 25. 6. 2012, a když tam půjdete žádat o prodloužení, neboli vydání Nového 26. 4. 2012 tak už je bohužel smůla, už vám nic neprodlouží. :idea:
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od rebel 2007 » 02 led 2012 21:58

To zase záleží konkrétně na povaze soudruha :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od Kubajzz » 03 led 2012 00:45

Tak to není. Můžeš tam přijít i 25.6., akorát když to nestihnou, tak musíš odevzdat zbraně do úschovy. Aspoň co vím. Sám jsem posledně prodlužoval asi 1,5 měsíce před koncem a neřekli ani popel. Znám dva lidi, kteří prodloužení prošvihli, jeden z nich asi o týden a tomu říkali sakra člověče, škoda, že jste nepřišel minulý týden...
Osobně nechápu co jako ty dva měsíce dělají. Do rejstříku vidí online, zkontrolovat ho je práce na dvě minuty a další dvě minuty zabere vytištění nového průkazu.
Na druhou stranu musím říct, že ti policajti na zbraních je asi nejpříjemnější úřad, který znám. Chovají se tam slušně a jsou příjemní, ono je v jejich zájmu aby měli co nejvíc držitelů ZP, jinak by se jim taky mohlo stát, že se nevlezou do tabulek a někdo jim zruší teplé místečko.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
o_tempora!
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2012 20:44

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od o_tempora! » 25 led 2012 22:45

Kubajzz píše:Tak to není. ...
:.. musím říct, že ti policajti na zbraních je asi nejpříjemnější úřad, který znám. Chovají se tam slušně a jsou příjemní,
You lucky ...

Letos jsem tam pri prodluzovani ZP narazil na "piiip s funkci", kterej mi tvrdil, ze posudek doktora musi byt nejvyse 2 mesice starej!

Pisemne mi samozrejme nic nedali, pac me to hned nenapadlo - az venku mi doslo, ze se mnou pekne
"vyjednali".

To uz je druhej policajt, co me tenhle mesic poradne nasral. A zacinam chapat proc je lidi nesnasej.

Prece mam v ruce platnej posudek lekare k datu podani zadosti a nic vic me prece absolutne NEZAJIMA!

Nebo snad mam to maslo na hlave ja?
Diky predem za osvetu.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od bradek džon » 27 led 2012 11:53

To Kubajzz - tenhle pocit s tebou sdílím :wink:
To o_tempora! - i policajt je jen člověk a chybuje. Ovšem je fakt, že u něho je to průser.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
cortes

Re: Prodloužení zbrojáku

Příspěvek od cortes » 10 úno 2012 16:54

Kubajzz,Tak jsem se rozhodl ,že jim ještě dám šanci a v pondělí jedu z Práglu do Břeclavi prodlužovat..den a dva měsíce před koncem. :lol:
Sice to budu muset po rozvodu zase měnit bo ze mě bude ten bezdomovec aaa zase budu muset do Břeclavi ,protože budu automaticky přihlášen na obecním úř. tam u nás.Právník řekl,že přehlásit se sám na bydlení (na městský úřad v Práglu) nemůžu :evil:
Ale jdu do toho,čtvrtá pětiletka :lol:

Ps.Ale měl jsem dnes namále.
Skrz lékařské potvrzení jsem se dnes přihlásil k nové lékařce zde v Praze,hezká,slušná , ale jen do té doby co mě řekla,že mě to potvrzení neorazí dokud se mě nepodívá nějaký jiný magor co je na hlavy :shock:
Tak jsem jí řekl,že to nestíhám a nikoho tu neznám a ona,že se jí nezdám v klidu bo co.
Tak říkám ,že jsem v pohodě a že mě zaručili vydání toho potvrzení,když se u nich zaregistruji.
Vždyť jsem v pohodě , jen se rozvádím,je mě smutno po dětech a v práci nám dávají všem k 1.5 výpověď :lol:
No nakonec povolila,jinak bych to šel v pondělí rovnou odevzdat. :wink:
Tak mě aspoň postrašila ,že mám nějaký divný tlak a jiný na pravé a na levé :mrgreen:
A musím příští týden na ECHO, mě straší potvůrka.
Odpovědět