Prismax 10x32 LRF

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PavelETV
Příspěvky: 101
Registrován: 31 srp 2018 16:56

Prismax 10x32 LRF

Příspěvek od PavelETV » 31 led 2020 17:04

Máte někdo tento puškohled ?
Zatím se s ním jen seznamuji a objevuji funkce. Případná konzultace s někým fundovanějším by bodla :D


Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Prismax 10x32 LRF

Příspěvek od Mini Me » 02 úno 2020 11:00

Zatim konzultovat nic nemuzu :D Dal jsem Prismax na AA 510 s pazbou s nastavitelnou botkou a nyni sedi oku paradne.Stihnul jsem akorat nastrelit zero a to je prozatim vse.
Uz jsem se smiril s tim,ze nebudu klikat ale prenaset na osnove,protoze otocenim listy je klikani obracene.
Nic vic jsem doposud nestihnul :)
IMG_20200202_091208.jpg
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Prismax 10x32 LRF

Příspěvek od cannis » 03 čer 2020 20:25

Je tu nějak mrtvo, napište oba jak jste pokročili s testováním, kvalita a jak funguje elektronika, bluetooth, prostě něco dalšího, ať nejdu do tmy :mrgreen:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Prismax 10x32 LRF

Příspěvek od Mini Me » 03 čer 2020 22:50

Zatim te zklamu,krome lovu [ vetsina v noci ] a nastavovani power plenum na FX Impact vice casu na hrani nezbylo :D Me lezi v sejfu 18 puskohledu a 3 kolimatory a nektere kousky jeste nebyly ani namontovane.
Mam to v planu vse nejak usporadat az bude vice volna a to bude pro me prelom cerven/cervenec :)
PavelETV
Příspěvky: 101
Registrován: 31 srp 2018 16:56

Re: Prismax 10x32 LRF

Příspěvek od PavelETV » 05 čer 2020 18:33

S Prismaxem jsem zatím nastřílel cca 500 diabolek což není nijak moc v porovnání s 3500 ran s Burrisem, kterého jsem měl na Lelyi původně. V porovnání s ním mi kvalita optiky přijde srovnatelná. Šťoural by kritizoval nepatrné rozostření v krajích, ale beru to jako nutnou daň za široké zorné pole. Je to jak srovnávat formát 4:3 ve staré televizi s formátem 16:9. To široké zorné pole je prostě příjemné. Také kříž je jemný s dostatečnými body pro přenášení. Nejsem klikací typ. Ostření na tubusu jde možná trochu ztuha, ale je cítit, že se to postupně lepší. Přisvětlení kříže nepoužívàm, ale je jemné, korigovatelné v několika krocích a nepůsobí rušivě. Celkově je světelnost optiky lepší než u Burrise, tak že střelba za šera není problém.
Trochu jsem zápasil s nástřelem. Kliká se nosnou kolejnicí, zpočátku jsem podstřeloval a došli mi kliky. Pak je potřeba pohnout s nastavením kolejnice. Jeví se to jako pakárna, ale ve výsledku to dává daleko širší možnost nastavení než u klasického puškohledu. Kolejnice přináší i další zajímavou výhodu. A sice možnost jednoduchého sejmutí optiky bez změny nástřelu. Po sejmutí máte v ruce výkonný monokulár s integrovaným dálkoměrem. Výrobce k němu dodává i nosné poutko a textilní pouzdro 👍
Dálkoměr je to, co mne na Prismaxu zajímalo. Původně jsem čekal na MTC Atom, který měl vyjít na podobné peníze, jen že pořád nebyl k mání. Tak že když se mi za podobné peníze podařilo koupit LRF, a nebylo jasné co bude po Brexitu a jestli to ještě bude možné přivézt, nebylo co řešit. Dálkoměr byl příjemný bonus. Umí nejen měřit vzdálenost, ale i elevační úhel. Tím se dostal do vedení před MTC.
Že umí i komunikovat s mobilem je další +.
Pro mne však naprosto k ničemu. Ještě jsem to nezkoušel a nevím, jestli někdy budu. Nejsem příznivcem statistik.
Pokud by si jej chtěl kdokoliv vyzkoušet, bude potřeba navštívit Vysočinu, protože to vypadá, že jich u nás moc nebude.
Odpovědět