Priserna kvalita novych 9mm naboju od SB?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
fbidavid

Příspěvek od fbidavid » 11 úno 2007 23:39

Nechci se tvářit nějak chytře, ale sypané v pytlíku bývají většinou přebíjenky, ne?


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 12 úno 2007 00:08

Bývají, ale železné pravidlo to není. Laciné náboje potřebujou laciné balení (protože drahé balení by z laciných nábojů udělalo drahé náboje, a tím úplně zlikvidovalo jejich podstatu :wink: ). Tudíž je jen logické, jestli u Sellierů tyhle devítky sypou. Všimněte si například, v jak eknomickém balení bývají balené .22 LR americké provenience: jednoduchá, celopapírová krabička, co nejmenší (pokud pominu např. náboje CCI Stinger, které stojí 3,20 Kč/ ks, a kvalita balení tomu naštěstí odpovídá). To balení, které pro .22 LR používají u Sellierů, je proti tomu přímo luxus (teda když nepočítám S&B .22 LR Sport, což jsou ve skutečnosti Schönebecky :lol: a jsou sypané v konzervě).
Mně je jen divné, že v SR jsem ty devítky viděl normální krabičce :?:
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 12 úno 2007 12:17

Tak jsem byl nedávno na nákupu (9 mm Luger) a prodejcem mi bylo oznámeno, že jsou na trhu nové "trainingové" SB. Kdybych prý měl zájem, že jsou o 70 hal./ks levnější. Takže cena by v jeho případě činila tušim 3,50 Kč/ks. Zájem jsem neměl, což prodavač pochopil. Ale ocenil jsem, že mi něco takovýho nedal bez předchozího upozornění a já si k němu do krámu nemusim brát magnet.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 16 úno 2007 09:18

Včera mi říkal známý, že už se setkal s tím, že v originál zabalené krabici byly namíchané staré(dobré) a nové(magnetující) náboje. Takže do obchodu asi raději s magnetem a zkontrolovat pěkně jeden náboj po druhém......
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 17 úno 2007 13:45

Předpokládám že Slim-Jim má na mysli toto balení.
SB 9mm LUGER RANGE SAFE AMMO 115grs, nábojnice-pomosazená ocel.
Přílohy
PPW 001.jpg
Jeden z nejhezčích pohledů na svět je přez mířidla zbraně.!!Z té správné strany!!
pavelll

Příspěvek od pavelll » 17 úno 2007 16:22

tak jsem se na jedné střelnici doslechl o chlapíkovy který si tam přišel picnout pár ran z devítky, koupil si náboje kdesi ve zbraních (byly za dobrou cenu :lol: ) po vystřílení pár zásobníkú ho prý málem omývaly, protože terč byl jak řešeto a jen tam kam to mnělo lítat tak skoro nic :shock: , když už začal uvažovat o návštěvě psichologa, vrácení ZP a prodeji zbraně :D , tak se ho ujal správce a na co asi tak přišly? no toto :shock: oni to byly železňáci od SaB 8) tak zkusil pár poctivých NEmagnetuzijících a ejhle , najednou to šlo tam kam mnělo a co ztoho vyplívá? : jsou mezi námi a nejenom že prokazatelně ničí hlaveň, ale také to lítá na ho.....no :evil:
LEON

Příspěvek od LEON » 17 úno 2007 16:26

tak to bude nejlepsi od S&B opustit a jit ke konkurenci :) tedka radsi kupuju Norinca nez S&B a litaji kam maji :P
pavelll

Příspěvek od pavelll » 17 úno 2007 16:36

když jsem viděl co to udělalo s glockem tak bych je nechtěl asi ani zadarmo, výroční seliery už mi začínají nějak docházet , tak také uvažuji o jiné značce ale prvně asi proběhne magnetický průzkum trhu :D :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 úno 2007 17:28

s Glockem? Právěže Glocky díky polygonu trpí na ocelový pláště nejmíň. To spíš chudáci zbraně s klasickým drážkovaným vývrtem.

Jenže teď začal dělat magnetický střely i LIMIT :(
pavelll

Příspěvek od pavelll » 17 úno 2007 17:47

no právě že na toho glocka myslím že 21 bude potřebovat novou hlaveň, tak do své CZ75tky je nestrčím ani na zkoušku, asi začnu přebíjet :roll:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 úno 2007 18:05

Glock 21 je veliká pětačtyřicítka. Náboje .45 ACP jsou taky s ocelovým pláštěm??? Vlašimský určitě ne, alespoň podle katalogu mají plášť CuZn 10.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 18 úno 2007 09:38

Kurnik chlapi, co tady blbnete :D

Teď abych někde scháněl magnet a šel zusit moje pětačtyřicítky :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 18 úno 2007 10:17

Si myslím že děláte z komára velblouda.Mě osobně je jedno jestly je střela ocelová nebo třeba dubová,hlavně že lítá kam má.Moje 75B žere vše bez známek poškození.Jestly někomu odejde hlaven po pár stovkách ran s ocelákama,tak koupil šunt. :roll: :lol: Vojenské kvéry většinou ničím jiným nestřílejí a jak šlapou několik desetiletí :D
pavelll

Příspěvek od pavelll » 18 úno 2007 10:53

tak to bych radši střílel těmi dubovými, nejspíš ta tvoje CZ75 je nějaký extra kousek, něco jako sa. 58 ten je také nezničitelný(samozřejmně v rámci možností) , ale řekl bych že to je jen otázka času.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 úno 2007 10:58

Péta píše:Si myslím že děláte z komára velblouda.Mě osobně je jedno jestly je střela ocelová nebo třeba dubová,hlavně že lítá kam má.Moje 75B žere vše bez známek poškození.Jestly někomu odejde hlaven po pár stovkách ran s ocelákama,tak koupil šunt. :roll: :lol: Vojenské kvéry většinou ničím jiným nestřílejí a jak šlapou několik desetiletí :D
Tvoje CZ 75 nemá na rozdíl od SA 58 tvrdochrom v laufu. Ty pouhým okem poškození určitě nepoznáš, na to bys potřeboval kalibry. A pokud vyboucháš tisíc ran do roka, tak ti to může být opravdu fuk. V okamžiku kdy budeš střílet 2000 ran měsíčně, tak už se na to budeš muset trochu ohlížet čím střílíš, pokud nechceš kupovat každej půlrok novou zbraň.
Odpovědět