Priserna kvalita novych 9mm naboju od SB?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 10 led 2007 20:07

jbiker píše:Vkrádá se myšlenka, že někdo zjistil, jaký je prodej zcivilněného střeliva pěkný kšeft, a zkouší zlikvidovat lídra trhu. Vkrádají se i další myšlenky - když nastoupí čerstvý exministr obrany někam, proč by ne někdo jiný někam jinam a tak podobně, že ? Sorry za OT, ale už mi tenhle zafízlovaný kocourkov fakt leze na nervy !!!

Asi tak :roll: :cry:


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 led 2007 10:12

No když se taky pustím do spikleneckých teorií o nějaké lobby, či mužích v černých brýlích a zamyslím se kdo by měl největší zájem na stažení prodeje nábojů z vojenských přebytků, tak mi z toho vychází ..... chvilka napětí .... SB. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 11 led 2007 10:20

jbiker píše:Vkrádá se myšlenka, že někdo zjistil, jaký je prodej zcivilněného střeliva pěkný kšeft, a zkouší zlikvidovat lídra trhu. Vkrádají se i další myšlenky - když nastoupí čerstvý exministr obrany někam, proč by ne někdo jiný někam jinam a tak podobně, že ? Sorry za OT, ale už mi tenhle zafízlovaný kocourkov fakt leze na nervy !!!
No nechtěl jsem to sem původně psát, ale udělal jsi to za mě. Máš pravdu, stojí to tady za hovno... :roll: ...pardon. :wink:
Buďte sami tou změnou, kterou chcete ve světě kolem sebe vidět. Mahátmá Ghándí
Smazaný uživatel 2271

250ks za 900kč

Příspěvek od Smazaný uživatel 2271 » 22 led 2007 00:07

http://www.zbranebrymova.com/foto/12014.jpg

řekl bych že se bude jednat o tohle
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 22 led 2007 10:01

CHlapi pokud státní zkušebna povolila uvédst do prodeje některé druhy střeliva z vojenských přebytků tak za toto rozhodnutí nese zodpovědnost a taky odborníci z tohoto ůstavu určitě věci rozumí více než policisté.Domnívám se že si tyto věci vyříkají mezi sebou a střelivo se vrátí tam kam patří tj. do prodejen. Samozřejmě omluvu nečekejme ,na to jsou moc hrdí a beztrestní.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 22 led 2007 14:36

Ahoj! Jen bych rád připojil svou zkušenost s vlašákama v devítce a .38Spec. Nějaký rok už střílím a nejvíc právě SB. Za ty tisíce patron nebyl žádný selhač, zádržek tak do 10. Co se týče přesnosti, tak bych nadával spíš na pazoury než na patrony... Jinak "vejroční" 9mm vlašáky na magnet nereagujou a jiné zatím v zásobě nemám. Střely .38 Spec magnetujou, to jsem zkusil. Před tím, než bych začal panikařit, si radši pohraju se střelou a zkusím zjistit sílu mosazného plátu. pak zkusím oxidační test na 10 vystřelených střelách, zda budou ve stopách po vývrtu reznout. Jestli ne, pak celkem není důvod k panice.
Otázkou zůstává, kam se bude vývoj ubírat u SB a ostatních producentů střeliva. Ceny barevných kovů rostou o desítky procent (jen v r 2004 meziroční nárůst přes 30%, aktuálnější čísla si ještě zjistím, ale pořád to letí nahoru). Výrobci střeliva na to už reagují obecným zdražováním a zřejmě ho budou kombinovat i s technologickými změnami. Takže se jistě v dohledné době dočkáme nějakých těch "položelezňáků" ve střelách i hilzních nejen od SB, nebo budem sahat hlouběji a hlouběji do kapes (to budem jistě i tak).
Jasně, otázkou je cena výkon. Teď budu zkoušet 9mm od CCI a Remingtona. Uvidíme :wink:
Jinak co se týče aféry 7,62x39, pevně doufám, že tato nechutnost brzo skončí a patrony se zase prodávat začnou. Policajtská věrchuška se nám omlouvat nemusí, ale mohli by začít používat to kulatý (šišatý) co jim narostlo na krku. Zatím to maj jen na nošení čepice a vymejšlení ptákovin. Howgh!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 led 2007 12:09

Vrátím se na začátek debaty, nejsem žádnej fajnšmekr, ale připadá mi obava o osud laufu v daném případě zbytečná. Nemám sice devítku, ale starou 70-ku, ze který jsem vystřílel už několik tisíc ran. Žádné náboje, co jsem kdy kupoval neměly plášť z barevného kovu. Niklovaná ocel. Nemůžu říct, že by lauf utrpěl. Nepozoruju žádný změny. Bylo by to taky špatný, aby lepší ocel laufu odíral nějakej hřebíkovej plech. A to 70-ka je celkem mizerná kvalita materiálu. Zadní doraz kohoutu už je roztemovanej atd. Ještě než jsem začal psát tento příspěvek, tak jsem si skáknul za známým, který sbírá náboje. Výsledek zkoušky s magnetem mě docela pobavil. Drtivá většina běžného střeliva od 6,35 výš, výroby od začátku minulého století až do dnešních dob má ocelový plášť. Tak to asi nebude zase hrát takovou roli, aby z toho byl poplach. Já vím, že střelci proženou laufem tisíce nábojů, takže by to možná nějaký vliv mohlo mít. Ale obvykle tito střelci mění zbraně za lepší a lepší, takže se těch starších zbavují a zase bez problémů. Pokud někdo necpe do svýho miláčka střelivo z druhý světový, kdy Němci mleli z posledního a střely lisovali z ocelovýho odpadu, tak si myslím, že obavy jsou zbytečný. Podotýkám, že prezentuji svoje zkušenosti a názory.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 26 led 2007 09:14

tááák, SB železňáky už jsou ofiko na světě! Viz Střelecká revue 2/07 aktuality na straně 5 :wink:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 led 2007 09:43

JIM: Myslím že nemáš pravdu, když budu mít špičkovou pistoli, tak očekávám že i po vystřílení několika desítek tisíc ran kvalitním střelivem bude pořád dostatečně přesná. Pokud do ní budu cpát ocelový pláště, tak si tím jist být nemůžu. A ona nová kvalitní hlaveň obvykle stojí několikrát víc, než Tebou zmiňovaná CZ 70.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 26 led 2007 17:11

trosku z toho casopisu ocituj knihomole, ne kazy ho ma a mit bude :oops:
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 28 led 2007 18:20

OK, převyprávím vlastními slovy. Dle aktuality v SR uvádí SB na trh novinku 9Luger s nábojnicí ze železného materiálu, který je galvanicky pomosazen. Má to odlišné balení a nízkou pořizovací cenu (nepíšou jaká je doporučená MOC). Prej se to dá i přebíjet (vsadim se, že hilzna po přebití praskne. Přece ocel, jakkoli měkká, nemůže mít vlastnosti mosazi! Občas jsem našel na střelnici lakovanou ocelovou hilznu 9Luger, tuším, že to dělala Libra... Většina hilzen byla ruplá.) Určení je pro tréningovou a rekreační střelbu. Nakonec nás ujišťujou, že stávající sortiment devítek v mosazi je zachován. Mno! Tak jsem zvědav kolik za to budou chtít. Kdo je vyzkousí první??? Nehlaste se všichni... :roll:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 28 led 2007 18:29

No, ocel možná rupne dřív, než mosaz, ale že by rupla hned, to se mi jeví nepravděpodobné. Mnohem závažnější problém je, že ocelí si (údajně) vydřeš matrice (dokonce i když je to karbid).
Já je zkusím, jen co je někde v obchodě objevím. Ten článek je čtrnáct dnů starý, takže je nepravděpodobné, že by už byly běžně v MO distribuci.
P.S. Železňáky nebo taky oceláky se říká(lo) nábojům s ocelovým jádrem střely. Tak nezaměňovat, mate to :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 28 led 2007 18:56

tak to numuzu komentovat, ja sem se dostal k .38 a .357 magnum od SB kde magnetuji pouze kule. nabojnice sou mosazny a prebijim az se hory zelenaji
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 28 led 2007 22:23

Slim Jim: želaznaky jsou už v prodeji maji je unas na střelinici sypané znamy je už kupoval .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 30 led 2007 09:45

To je ovšem zvláštní, ty patrony by neměly být v sypaném balení. V SR byla fotka normální krabičky (i když jinak zbarvené). No, každopádně se po nich musím podívat. Už se těším, co zas všechno (ne)seženu a jak to bude lítat 8) .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět