Priserna kvalita novych 9mm naboju od SB?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
demerzel

Příspěvek od demerzel » 07 led 2007 21:03

delaborovali jsme tyto náboje, plášť je podle mého názoru celý ocelový, což je opravdu, stejně jako jádro zakázáno. (konzultace s náčelníkem okr. PČR). u glocka rozptyl náboje na 15 metrů až 20 cm u CZ75 o trochu míň. respektive, lze tyto náboje používat pro sportovní střelbu, nikoliv pro obranu.

co se týče NORINCA, jsou to podle naší zkušenosti celkem kvalitní náboje ( vystříleli jsme jich již několik tisíc), stejně jako maďaři nebo slováci. problémy se střelivem SB máme již relativně dlouho. co se týče kulové munice do dlouhých zbraní, můžu doporučit střelivo sako.


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 led 2007 21:10

demerzel píše:...lze tyto náboje používat pro sportovní střelbu, nikoliv pro obranu...
Snad naopak, ne?
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 07 led 2007 21:32

To záleží na tom, jestli ti nevadí, když to koupí i ta mamina s kočárem co jede na duhé straně ulice za útočníkem :wink:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 07 led 2007 21:41

to snad neni mozny naboje jak za valky pfuj!
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
demerzel

Příspěvek od demerzel » 07 led 2007 23:25

to slim jim: nene, náboje s ocelovým pláštěm lze používat pro sportovní činnost, nelze je používat pro obranou střelbu, je to stejné jak s náboji se zvýšeným ranivým účinkem. aspoň tohle jsme dali dohromady s chlapama od kriminálky, když jsme to probírali. v podstatě lze pro sportovní účeli používat i náboje s řízeným rozkladem střely, nebo s jádrem. ale za A, může to jiné oddělení PČR vykládat jinak a za B, těžko se přesvědčí majitel střelnice o tom, že jádro té dopadové stěně opravdu nevadí... :-D
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 08 led 2007 08:22

No tak já mám tedy už jasno. Dokud bude mít můj prodejce zásobu "starých" SB (ty výroční se zlatou samolepkou na krabičce), budu je kupovat. No a pak se začnu poohlížet po něčem jiném, nemagnetizujícím , se slušným poměrem cena/kvalita. Když jsme u toho - co byste doporučili?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 08 led 2007 09:30

Lanky píše:...co byste doporučili?
Třeba ty Norinca. Slušná kvalita za příjemnou cenu, a nemagnetujou.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
LEON

Příspěvek od LEON » 08 led 2007 09:52

taky tedka strilim s Norincama a spokojenost nadevse a jeste ta cena mile mi prekvapila :D
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 08 led 2007 10:00

LEON píše:taky tedka strilim s Norincama a spokojenost nadevse a jeste ta cena mile mi prekvapila :D
Hmmm, zkoušel jsem je - ale z 50ti tři selhaly a u dvou mi nevyhodily nábojnici. Trochu se bojím, že to bude co krabička, to originál.... Nicméně asi opravdu to bude lepší, než poslední produkce SB.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 led 2007 12:45

demerzel píše:to slim jim: nene, náboje s ocelovým pláštěm lze používat pro sportovní činnost, nelze je používat pro obranou střelbu, je to stejné jak s náboji se zvýšeným ranivým účinkem. aspoň tohle jsme dali dohromady s chlapama od kriminálky, když jsme to probírali. v podstatě lze pro sportovní účeli používat i náboje s řízeným rozkladem střely, nebo s jádrem. ale za A, může to jiné oddělení PČR vykládat jinak a za B, těžko se přesvědčí majitel střelnice o tom, že jádro té dopadové stěně opravdu nevadí... :-D
370/2002

(1) Za dovolené výrobní provedení střeliva se považuje
a) střelivo se střelou celoplášťovou, poloplášťovou, olověnou,
plastovou, pryžovou nebo značkovací. Jádro střely smí být pouze
z měkkého materiálu, přičemž plášť střely smí být ocelový,
tombakový, plastový, teflonový nebo měkkým kovem pokovený,...


Přečtěte si i s chlapíkama z kriminálky zákon a pak mudrujte. Střely s ocelovým pláštěm jsou dovolené výrobní provedení, tudíž je smím použít i na obranu......
demerzel

Příspěvek od demerzel » 08 led 2007 13:21

Pojem „zvýšený ranivý účinek“ zákon o zbraních neřeší. Definici ani termín střely se zvýšeným ranivým účinkem neobsahuje ani uvedená Česká norma. Podle komentáře autorů JUDr. Jiřího Teringela a Ing. Antonína Kremla v knize „Zákon o zbraních a střelivu s komentářem“ je střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku každá střela vyrobená nebo upravená tak, aby v působení na živý organismus způsobovala těžší následek než střela běžné konstrukce.
Konkrétní posouzení a zařazení tytu střeliva provádí ve smyslu ustanovení § 3 zákona o zbraních Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva.

takže myslím že spíš opradu záleží na posouzení v jednotlivých situacích než ne 370/2002 kde je ta specifikace poněkud vágní...ale nejsem vševěd a můžu se mýlit...nehodlám se tu hádat o svatou pradu...:-D
demerzel

Příspěvek od demerzel » 08 led 2007 13:22

Pojem „zvýšený ranivý účinek“ zákon o zbraních neřeší. Definici ani termín střely se zvýšeným ranivým účinkem neobsahuje ani uvedená Česká norma. Podle komentáře autorů JUDr. Jiřího Teringela a Ing. Antonína Kremla v knize „Zákon o zbraních a střelivu s komentářem“ je střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku každá střela vyrobená nebo upravená tak, aby v působení na živý organismus způsobovala těžší následek než střela běžné konstrukce.
Konkrétní posouzení a zařazení tytu střeliva provádí ve smyslu ustanovení § 3 zákona o zbraních Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva.

takže myslím že spíš opradu záleží na posouzení v jednotlivých situacích než ne 370/2002 kde je ta specifikace poněkud vágní...ale nejsem vševěd a můžu se mýlit...nehodlám se tu hádat o svatou pradu...:-D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 led 2007 13:38

Já si naopak myslím že ta specifikace je naprosto jasná. 370/2002 jasně připouští střelivo s ocelovým pláštěm. Proto považuju za naprostej nesmysl, když mě bude nějaký policista tvrdit, že toto střelivo nesmím nosit.

I když já toto střelivo nosit nebudu, protože si tím nenechám ku*vit pistoli :)
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 08 led 2007 13:48

Alfonss píše:...Proto považuju za naprostej nesmysl, když mě bude nějaký policista tvrdit, že toto střelivo nesmím nosit.
Jasně. Nemluvě o tom, že úplně vidím,jak mi bude policajt kontrolovat náboje - jen nevím, jestli bude kaesním nožíkem rýpat do střely a nebo sáhne do auta pro magnet..... :-)
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 08 led 2007 22:12

Kam nám zmizelo vlákno o vojenské munici v tv?
Když jsme u toho, já jsem tu reklamu v časopisech viděl už někdy v srpnu nebo září a říkal jsem si, jak je to možný, že vojenský jádrový střelivo dostalo C.I.P. a je volně prodejný. Samozřejmě nevim, jak je to možný a ani tady o tom nebudu polemizovat, ale bylo to jen otázkou času, kdy se to někomu znelíbí.
Odpovědět