Prihoda ze ZOO - jaky je vas pravni nazor?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Mike

Příspěvek od Mike » 27 lis 2005 20:08

Snad jen pro dokresleni toho, jaky psychopati chodí u nás na svobodě přidám zážitek z letošního jara v ZOO praha. Jednomu zvířeti (býložravci) jsem hodil kousek jablka a tu se přisune nějaký kterén cca 20let , který začně rozkazovat, co že si to dovoluju krmit zvířata. Tož jsem mu SLUŠNĚ odpověděl ať se stará o svoje a on se chtěl hnet rvát. Protože se mnou byla příbuzná, která dělá práva, tak na něj zařvala, že jestli chce platit případné náklady na léčení + ušlý zisk a soudní řízení tak to může skustit. Protože ON by neměl žádného svědka, tak pomalu z konfliktu vycouval i když si bručel něco jako, já bych tě nejradši zabil (asi sám asi neměl zbraň). Pak ať radí pacifisti a odpůrci násilí, já mít tehdá bouchačku, tak ji vytasím a na 99% by hoch zařadil hned zpátečku. Nikdy prostě nevíš, na jakého debila kde natrefíš a raději nedomýšlet, kdyby náhodou bouchačku ON měl a já ne.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 lis 2005 20:28

Mike píše:Snad jen pro dokresleni toho, jaky psychopati chodí u nás na svobodě přidám zážitek z letošního jara v ZOO praha. Jednomu zvířeti (býložravci) jsem hodil kousek jablka a tu se přisune nějaký kterén cca 20let , který začně rozkazovat, co že si to dovoluju krmit zvířata. Tož jsem mu SLUŠNĚ odpověděl ať se stará o svoje a on se chtěl hnet rvát. Protože se mnou byla příbuzná, která dělá práva, tak na něj zařvala, že jestli chce platit případné náklady na léčení + ušlý zisk a soudní řízení tak to může skustit. Protože ON by neměl žádného svědka, tak pomalu z konfliktu vycouval i když si bručel něco jako, já bych tě nejradši zabil (asi sám asi neměl zbraň). Pak ať radí pacifisti a odpůrci násilí, já mít tehdá bouchačku, tak ji vytasím a na 99% by hoch zařadil hned zpátečku. Nikdy prostě nevíš, na jakého debila kde natrefíš a raději nedomýšlet, kdyby náhodou bouchačku ON měl a já ne.
Docela toho "hypotetickeho nasilka" chapu . Krmit zvirata si nemel. To ze se na tebe nasledne nejaky obcan oboril... (nevim jak to doopravdy probihalo) mozna nebylo koser.... ale kazdopadne TY nemas co krmit zvirata at uz to bylo s jakymkoliv umyslem.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 27 lis 2005 20:49

Mike píše:Snad jen pro dokresleni toho, jaky psychopati chodí u nás na svobodě přidám zážitek z letošního jara v ZOO praha. Jednomu zvířeti (býložravci) jsem hodil kousek jablka a tu se přisune nějaký kterén cca 20let , který začně rozkazovat, co že si to dovoluju krmit zvířata. Tož jsem mu SLUŠNĚ odpověděl ať se stará o svoje a on se chtěl hnet rvát. Protože se mnou byla příbuzná, která dělá práva, tak na něj zařvala, že jestli chce platit případné náklady na léčení + ušlý zisk a soudní řízení tak to může skustit. Protože ON by neměl žádného svědka, tak pomalu z konfliktu vycouval i když si bručel něco jako, já bych tě nejradši zabil (asi sám asi neměl zbraň). Pak ať radí pacifisti a odpůrci násilí, já mít tehdá bouchačku, tak ji vytasím a na 99% by hoch zařadil hned zpátečku. Nikdy prostě nevíš, na jakého debila kde natrefíš a raději nedomýšlet, kdyby náhodou bouchačku ON měl a já ne.
Chudak ten civilkar, kterej tam mel za ukol dohlizet na to, aby lidi nekrmili zvirata. Nebejt tvy znamy, tak se prace osetrovatele v ZOO razem stala jednim z nejrizikovejsich povolani :-D :-D
Kocik

Příspěvek od Kocik » 27 lis 2005 20:53

No možná se nasral taky kvůli tomu že sou mezi námi i takový svině, který třeba do toho kousku jabka daj špendliky, střepy apod. :wink:
Mike

Příspěvek od Mike » 27 lis 2005 21:08

To Andy and Cityshark:

to nebyl zaměstanec ZOO ale běžný návštěvník !!!

Zbožňuju pacifisty s bouchačkama v kapse, kteří si myslí, že budou diktovat ostatním právem silnějšího, to je pravěk a ne EU 21.století... :(

Já nechápu, jak někdo může kázat o demokracii a přitom zastávat tak militantní a nedemokratické názory.

IMHO, nevím, co je špatné na jabku, ... má snad někdo na ně alergii :?:

Nyní ZOO dokonce podporuje krmení instalací jakýchsi automatů na granule u např. pavilonu domácích zvířat

Diskuse nám ujíždí do osobních sporů, pánové, držte se tématu nebo ať to mod stopne.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 lis 2005 21:19

Mike píše:To Andy and Cityshark:

to nebyl zaměstanec ZOO ale běžný návštěvník !!!

Zbožňuju pacifisty s bouchačkama v kapse, kteří si myslí, že budou diktovat ostatním právem silnějšího, to je pravěk a ne EU 21.století... :(

Já nechápu, jak někdo může kázat o demokracii a přitom zastávat tak militantní a nedemokratické názory.

IMHO, nevím, co je špatné na jabku, ... má snad někdo na ně alergii :?:

Nyní ZOO dokonce podporuje krmení instalací jakýchsi automatů na granule u např. pavilonu domácích zvířat

Diskuse nám ujíždí do osobních sporů, pánové, držte se tématu nebo ať to mod stopne.
Ja zase miluji lidi co videj jen to, ze jim nekdo ublizuje. To ze prekrocili jista pravidla uz nedokazi videt. Dokazes pochopit, ze kdyz je neco zakazane tak se to nema delat? Nikdo nebude zkoumat zda ma ten ci onen zivocich na jablka alergii. Proste mu ho nemas davat a smitec.

Tema rozdelim at muzeme pokracovat v debate ;-)
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 27 lis 2005 23:29

To s tim civilkarem byl (pokus o) vtip. Jak koukam, tak se mi nepovedl :-)

Hele ja se rozhodne za pacifistu nepovazuju a demokracie konci tak pul metr od myho tela.

Ale na vytahovani bouchacky kvuli zastraseni jsem dost haklivej. Coz neznamena, ze to apriori odsuzuju, jen to proste musi bej v (mejch ocich) jediny mozny reseni. Co ti mam na tvuj incedent rict? Krom toho, ze to bylo (asi) za dne, na verejnym miste, kde jsou casto deti.... ...a ze "hned se chtel rvat", nevim zadny podrobnosti. Nedokazu posoudit.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 28 lis 2005 00:26

Jo jenom tak pro zajímavost já alergii na jabka vážně mám :( je to tak fakt :cry: :shock:
Návštěvník

Chudák Mike

Příspěvek od Návštěvník » 28 lis 2005 08:34

.-..neuzná, že mu na veřejném fóru, kde proti němu nikdo nechová zášť, 4 lidi napsali, že neměl dělat, co dělal.
Zopakuju: zákaz krmení je v každé ZOO, kde jsem byl, hlavně u býložravců, protože půltunové zvíře snadno nafoukne na koliku (a tím zabije) překvapivě malé množství potravy, kterou nemá dostat.
Granule jsi mu nedával, tak neoperuj automatem na granule.
Prostě jsi šel s kůži na trh a byl jsi uveden do reality několika věcnými připomínkami, proč jsi v dané situaci NEBYL v právu.
Ještě žes tu pistoli neměl, k tomu názoru se připojím.
Ten návštěvník co chránil zvířata, mohl v tomhle klidně zastoupit krmiče - na to, aby ti zopakoval, co je na cedulích se zákazem, nemusí být odborník, zoolog, biolog, stačí že umí číst, což jak se zdá, ty neumíš (za poslední zbytečně konfrontační větu se adminovi omlouvám a jako vždy svou účastí na tomto fóru mu automaticky dávám právo ji smazat :-).
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 30 lis 2005 14:04

Zdravím všechny a asi jsem se spletl a omylem jsem se dostal na forum o zvířátkách nebo civilního právu. Když krmíš zvířata a nemáš to dělat tak jsi měl dostat přes prsty, protože se chováš jak malej harant. Disciplína to je základ a ta chytrá co studuje práva měla dostat taky, protože ti nezabránila v přestupku nebo i možná nezákonném jednání.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 30 lis 2005 17:01

Mike píše:To Andy and Cityshark:

to nebyl zaměstanec ZOO ale běžný návštěvník !!!

Zbožňuju pacifisty s bouchačkama v kapse, kteří si myslí, že budou diktovat ostatním právem silnějšího, to je pravěk a ne EU 21.století... :(

Já nechápu, jak někdo může kázat o demokracii a přitom zastávat tak militantní a nedemokratické názory.

IMHO, nevím, co je špatné na jabku, ... má snad někdo na ně alergii :?:

Nyní ZOO dokonce podporuje krmení instalací jakýchsi automatů na granule u např. pavilonu domácích zvířat

Diskuse nám ujíždí do osobních sporů, pánové, držte se tématu nebo ať to mod stopne.
Názorný příklad „DEMOKRATA“ !!!! Dělá si bezohledně co ho napadne a ještě se cítí ublíženě! Lituje, že neměl střelnou zbraň!!!! Demokraticky požaduje smazat názory, které se mu nelíbí! Můj „právní názor“ je že, člověk s tendencí řešit běžné konflikty zbraní a neschopný rozeznat a přiznat, že není v právu, je přesně ten typ lidí, kteří by ZP mít neměli.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2005 11:18

Dobrý den, dovolte mi, abych si trochu zafilozofoval v tématu, které je k tomu jak stvořené: Tohle s demokracií (bohužel) nesouvisí. To má kořeny mnohem dál v historii.
Tahle příhoda a vlastně celá tahle debata je podmíněna typickou českou neochotou dodržovat pravidla, bez ohledu na to, zda mají či nemají nějaký smysl. Tahle naše charakteristická povahová vlastnost je dána vývojem naší historie: my Češi jsme totiž za posledních cca 300 let prakticky nepoznali, co je svoboda. Neustále nás někdo okupoval (a z hlediska tohoto problému je celkem lhostejné, zda šlo o Němce, Rusy nebo Rakušáky- i když jinak to pochopitelně jedno není). Nikdy jsme si nedělali svoje vlastní pravidla (proto to dodnes neumíme a naše zákony podle toho vypadají). Pravidla, ketrá jsme byli nuceni respektovat, byla cizí pravidla, a my si to moc dobře uvědomovali. Navíc nás tato pravidla často (no, vlastně skoro vždycky) diskriminovala a všestranně nám nevhovovala.
To všechno postupem času vedlo k tomu, že jsme si zvykli, že pravidla všeho druhu jsou blbost, nemá cenu je respektovat, kdokoli nás k jejich respektování nutí je svině a kolaborant a naopak ten, kdo je systematicky porušuje, nemá daleko k národnímu hrdinovi ve stylu Robina Hooda. A to bez ohledu na fakt, že některá pravidla skutečně nejsou pitomost a má smysl je dodržovat (jako třeba zákaz krmení; jako nezoolog přece nemůžu vědět, jakým ovocem se to které zvíře smí či nesmí živit; to pořádně nevědí kolikrát ani lidi, kteří to studovali celý život).
Kdyby tuhle debatu četl Angličan nebo dokonce Švýcar, myslel by si, že jsme všichni spadli z Marsu (velkoryse vynechávám zmínku o USA, protože tam je to v tomhle směru všelijak). V Anglii, Švýcarsku a většině dalších západních států toitž existuje džentlmenská společnost, kde je něco takového, jako porušení zákazu krmení v ZOO, naprosto nemyslitelné. V Anglii, je-li napsáno "NEKRMIT" (čili DON´T FEED, PLEASE :wink: ), tak se nekrmí, a nikoho ani neapadne, že by to mohlo být jinak. Jedinou výjimkou jsou děti, co ještě neumí číst. A to všechno proto, že Anglie byla a dodnes je v poněkud šťastnější pozici než zěmě Koruny české, protože Anglii okupoval naposled Vlilém Dobyvatel.
Docela smutné, ne? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
V každém případě je ale blbost tahat bouchačku, pokud mi hrozí v nejhorším případě pár facek a nejspíš ani to ne. Chce to prostě umět aspoň trochu odhadnout situaci. Já vím, že vytáhnout pistoli je nejjednodušší a poměrně bezpečné, a proto to k tomu tahání dost svádí, ale vtip je právě v tom, umět těmhle svodům odolat. Prostě, jak bylo psáno na čepeli jednoho starého meče: "Nos mě s sebou, tas s rozmyslem a nezasunuj beze cti." To si můžu klidně napsat na pistoli a nemusím změnit ani slovo.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 01 pro 2005 16:56

Mike píše:Snad jen pro dokresleni toho, jaky psychopati chodí u nás na svobodě přidám zážitek z letošního jara v ZOO praha. Jednomu zvířeti (býložravci) jsem hodil kousek jablka a tu se přisune nějaký kterén cca 20let , který začně rozkazovat, co že si to dovoluju krmit zvířata. Tož jsem mu SLUŠNĚ odpověděl ať se stará o svoje a on se chtěl hnet rvát. Protože se mnou byla příbuzná, která dělá práva, tak na něj zařvala, že jestli chce platit případné náklady na léčení + ušlý zisk a soudní řízení tak to může skustit. Protože ON by neměl žádného svědka, tak pomalu z konfliktu vycouval i když si bručel něco jako, já bych tě nejradši zabil (asi sám asi neměl zbraň). Pak ať radí pacifisti a odpůrci násilí, já mít tehdá bouchačku, tak ji vytasím a na 99% by hoch zařadil hned zpátečku. Nikdy prostě nevíš, na jakého debila kde natrefíš a raději nedomýšlet, kdyby náhodou bouchačku ON měl a já ne.
No, je pravda, ze pokud mel neco proti tomu jablku, tak treba i opravnene (treba je tam nejaka opice alergicka na jablka, to proste nikdy nevite), kazdopadne rozhodne to mel rict SLUSNE bez vylevu. Na druhou stranu v tom mailu je daleko vetsi problem - a to ten, ze byste vytahnul bouchacku jenom proto, ze nekdo rve, ze vam da pres hubu. Na to bohudik nemate pravo, protoze kdyby se do lidi mohlo strilet za to, ze na nekoho rvou, ze mu daj pres hubu, byla by nas tu polovina a ta by uz sedela v base.
Ano, chapal jsem kamarada, ktery v sve dobe chodil ostrihany na velmi kratko (presto,ze rozhodne neinklinuje k zadnemu ultra-pravicovemu hnuti) a jednoho dne u nej zastavil Favorit, z nej vyskakali 4 (jak to rict slusne asi:) levicovi radikalove (neslusne smazky, univerzalne Ackari), obestoupili ho a rekli mu: "Hele, mame pro tebe navrh, my ti rozbijeme hubu" a on na to klidne (i kdyz se uvnitr klepal jako osika) vytahl CZ50 a odpovedel: "Ja mam protinavrh - naskacete do auta a v klidu odjedete". Tak tomuhle treba rozumim, ale kdyz na me "nekdo" neurcite hulaka, ze mi rozbije hubu, urcite ho za to nezastrelim, ani zbran nevytahnu, dokonce ani bundu nedam do stavu, aby idel, ze mam zbran.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 pro 2005 11:07

Teď jsem si uvědomil jednu poměrně zásadní věc: Fakt, že nějaké tahání pistole by bylo (v tomhle případě) naprosto přehnané, přece jasně dokládá skutečnost, že ten "útočník" ustoupil, aniž by pistole byla tažena. Stačilo mu prakticky jenom celkem decentně připomenout, že rvát se na veřejnosti není zrovna nejlepší nápad. Takže v daném případě by pistole byla opravdu naprosto zbytečná (když to jen trochu jde, tak je samozřejmě vždycky lepší vyřešit to beze zbraní).
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 07 pro 2005 19:00

asi jsem nečetl zákon dostatečně abych pochopil myšlenkové pochody našich volených, ale na takových místech (jako ZOO nebo kino) zbraň nemá co dělat, ne?
Prosím, opravte mně, pokud jsem mimo.
Za této situace, bych zbraň rozhodně nevytahoval, nehledě na to, že dobré jablka jím, až na stopku, celá... (ty čuně, že?) :oops:
Odpovědět