pridrena vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kolík z davu

přidřená vzduchovka

Příspěvek od kolík z davu » 09 říj 2009 15:24

Zdravím,

včera jsem asi po 10-ti letech vytáhl tátovou starou vzduchovku čz 803. Nikdy jsem se nezajímal o nějakou udžbu a táta taky né. Asi po deseti výstřelech na sklopný terčík jsem demontoval pažbu, abych se podíval, v jakém stavu je ten pružinový mechanismus... samozřejmě sucho, jak ráno v papuli po draku, tak mě nenapadlo nic lepšího, než to vystříkat wd sprejem. Zhruba po dalších deseti výstřelech se začala vzduchovka při natahování přidírat, šlo to slyšet i cítit v tahu. Poradíte mi prosím někdo co s tím????

Docela mě to chytlo, tak bych ji nerad nesl zpátky na půdu.. Tak si říkam, jestli byl wd sprej dobrou volbou, jestli náhodou nerozpustil nějaké nečistoty, které se dostaly mezi píst nebo jestli jsem to třeba nenamazal málo... nevím :( Podobné vzduchovky máme ještě dvě, tak bych nerad, aby se to opakovalo :? Díval jsem se po foru, čím lze mazat a jak, ale asi špatně, bo jsem se nic nedočetl. Předem děkuji


bolek.74
Příspěvky: 70
Registrován: 27 srp 2009 16:58

Příspěvek od bolek.74 » 09 říj 2009 15:51

WD olej ti rozpustil a uvolnil nějaký to svinstvo uvnitř.
Nejlíp znovu rozebrat, totálně vyčistit a pak teprve promazat.
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re

Příspěvek od BENNY » 09 říj 2009 15:52

Rozebrat,vnitřek vyčistit hadrem namočeným v benzínu. Já mažu zásadně motorovým olejem. Funguje to spolehlivě.,akorát v prostoru kde se stlačuje vzduch před pístem to namaž jen lehce. Za pístem kovovou část dle libosti. Určitě nemazat WD a Silkalem !!!!
Hail And Kill !
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 09 říj 2009 15:55

... to jsem tomu dal. Rozeberu to asi po roznýtování a rozšroubování co... to bude boj :idea:
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 09 říj 2009 16:17

každopádně děkuji za rady, ikdyž jsem se téhle odpovědi bál, ale jiné řešení asi nebude. Akorád mi ještě vrtá hlavou, jestli by se to začalo přidírat i bez toho wd, když to bylo zcela vyschlé. Podobně zanedbané vzduchovky mám ještě dvě, tak jestli nebude lepší preventivně rozebrat a promazat i je... ? I přes to, že je vytáhnu párkrát do roka...
bolek.74
Příspěvky: 70
Registrován: 27 srp 2009 16:58

Příspěvek od bolek.74 » 09 říj 2009 16:50

No, já čistím WDéčkem, jen to chce víc trpělivosti. Benzínem to jde asi mnohem rychleji a stoprocentně to odmastíš.
Před pístem nemažu skoro vůbec, prakticky jen píst a pak vše směrem k pružině. Dost lidí si pochvaluje vazelínu ve spreji, ale postačí i obyčejná, taková ta žlutá, co se prodává na kola, ložiska...
ČZ 803 by měla mít píst koženej, ten doporučuju promazat olejem.
V podstatě tam máš jen jednu zásadní překážku - ten nýt od natahovací páky, ten potom můžeš nahradit šroubem (doporučuju dát kontramatku).
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 09 říj 2009 17:28

bolek.74: dobře, zkusím to nějak prokoumat, asi to máznu tím motorovým olejem, toho mám nového, nepoužitého doma dost :)
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 09 říj 2009 23:50

Motorák = lepidlo
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 10 říj 2009 15:00

honda: Jak to myslíš a co bys doporučil ty? Nevidím do toho, děkuji
Odpovědět