Pribehy zo vzduchovkami

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 19 zář 2007 10:58

Alebo od tlaku vzduchu ? čo diabolka spôsobí ? ? ?


Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 19 zář 2007 17:50

na pouti ve strelnici jsem strilel tim "skvelym" kusem zeleza na fotku Vinetoua.Nesmejte se,bylo mi deset :-) a potom,co jsem mu chudakovi vystrelil oko,tak jsem za sebou uslysel krik a po otoceni jsem se malem smichy podelal.Sel tam chlapik a bastil klobasu s horcici,ta odrazena kule ho trefila do dlane,on myslel,ze je to vosa,ohnal se a byl zajebanej od omastku a horcice,od hlavy k pasu.Jemu se to nelibilo,ale byla to prca,aspon pro nas prcky :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 19 zář 2007 20:58

Podotýkám, že mi bylo cca 10-11 let!!! Táta mi tak nějak půjčil/dal starou vzduchovku, byla to nějaká hódně stará česká, typ nevím. Nějak moc to nestřílelo, ale pro kluka dobrý ne. Diabolky se nikdy u nás moc nekupovaly. Táta měl takový lis na diabolky. Vylisovávalo se to z olověného plátu např. ze staré karmy. Když plátky došly a byla nouze tak jsem používal pro střílení takové ty kuličky z řetízku ke špuntu do vany. Táta jich měl docela dost. Pak se to stalo, jedna se mi kousla uprostřed hlavně. V dílničce jsem nenašel nic, čím by to šlo a tak jsem použil vrtáčky, strčím jeden a pak asi ještě dva, lehce jsem ťukl aby se to uvolnilo a bylo to. Už nešly z hlavně. Pár nocí jsem přemýšlel jak z toho a pak jsem užíznul hlaveň a měl jsem mezi klukama tu nejlepší bouchačku, protě mi to záviděli. Přesnost byla ta tam a když jsem po několika měsících na 15 metrů střelil do krabice a diabolku jsem mohl vyndat a znova použít, zanechal jsem ladění této vzduchovky a žebronil o koupení TEX. To už je jiná povídka 8)
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 20 zář 2007 04:03

V 5.-6.-tom ročníku Základnej školy sme sa v prestavkach hrávali o guličky,ak sa pamätá niekto na "mramorové guličky". Mal som doma na povale starú vzduchovku,teraz už neviem aký typ,ale mala šesťhrannú hlaveň,tak som ju vymenil s kamarátom za 2 guličkové ložiská! Rozbil som ich a na druhý deň v škole už som bol "frajer"! Ibaže aký by som mohol byť teraz frajer s tou vzduchovkou!
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 07 říj 2007 22:33

Já jsem jednou tak jen různě střílel se starou už tady zmiňovanou IŽ. Všimnul jsem si vrabců, jak žerou žrádlo pro slepice. Tak jsem zamířil a v momentě jak jsem zatáhl za spoušť mi do dráhy kulky strčila hlavu slepice. Plná rána do hlavy. To jste měli vidět :D Ta se začala házet o zem a ostatní slepice a kohout jí začali bít. Dodnes nechápu proč :shock: Pak jsem je všechny odehnal a pozoroval slepici. Hlava jí chodila ze strany na stranu a byla úplně mimo. Nevěděl jsem co mám dělat, jestli by si toho všimla matka tak zas by byl průser :? Tak jsem jí dal čas. Vrátil jsem se asi po půl hodince a člověk co nevidí :shock: Slepice byla úplně fit. Chovala se jako ostatní, měla zájem o potravu, takže mi ze srdce spad kámen :D Naprostý Happy End
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 říj 2007 09:37

Vim že tenhle thread je o vzduchovkách, ale ja sem tohle proved s flusbrokem: Bylo mi tak třináct, a u nás mezi panelákama na takovým prostranství sem mou osobní zbraň potřeboval vystřelit, aby se ne namáhala pružina (ano, již tak věci znalý jsem tenkrát byl :D ).

Měl sem tam brok, a ne abych tím střeli do země-já střelil do vzduchu-úhel tak 60 stupňů. A tím směrem co sem vystřelil, běžel zrovna obrvskej zlej sousedův dobrman-moh bejt tak osumdesát metrů ode mě s kámošem a jen si tak laxně vyklusával a myslel si na svoje psí věci. Asi tak dvě vteřiny po výstřelu (teda spíš onom flusnutí) když doběh zhruba na osu dráhy letu broku, vyskočil,zakvičel a zdrhal jak gepard někam do pryč.
Dodnes sem přesvědčenej, že sem ho trefil-a to musela bejt náhoda jak prase. Jinak takovej psí šok a paniku by mohlo vyvolat tak možná vosí žihadlo do kulek.

Podotýkám, že sem ho vůbec trefit nechtěl-prostě se tam připlet, ale s kámošem sme se dost nasmáli.

PS: pro ochránce psích práv a jiné útlocitné osoby- pes dosud žije a na onu pro něho nevysvětlitelnou událost již dozajista zapomněl.
O tom, že onen hloupý výstřel nijak nepoznamenl kvalitu jeho života svědčí mimo jiné i fakt, že od té doby se stal několikrát otcem.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 08 říj 2007 10:27

80m na flusbrok je opravdu hodne i pod tim velkym uhlem,hrozna nahoda.Sousedovic kluk mel flusbrok a jednou vystrelil doma a roztrelil talir(musel bejt tunenej ),jeho tata mu dal facku,chytil "zbran" a vyhodil oknem,ktere maminka pred tim zavrela,takze vetsi skodu paradoxne udelal jeho fotrik :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 08 říj 2007 19:49

Včera sem byl večer na dvoře a co nevidím... pod střechou u psa lezl potkan jak bota... zahodil sem cígo a valil pro vzduchovku... Po 2 minutách čekání sem uslyšel znovu šramot...stál sem ve tmě a u psa svítilo světlo, tak mě potkan neviděl. Nahl se dolů, asi chtěl seskočit na bůdu. Rana šla za hlavu na páteř... zakvičel, spadl na zem, uběhl metr... Zalil mě fakt pocit z dobrého oulovku... Omlouvám se že sem to nedal do "odstřelu škůdců" a taky ochráncům přírody. Ptáky bych nikdy nestřílal, ale potkany vždycky!
david.holley
Příspěvky: 45
Registrován: 04 úno 2011 11:12

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od david.holley » 04 úno 2011 18:32

Asi ve 13 letech jsem trefil jednu babku v okně věžáku, která vylívala vodu z kýblu na zem, byl jsem od ní asi 60 metrů, natáhl jsem a čistou náhodou jsem jí trefil, slyšel jsem jen křik a kýbl letěl dolů, do teď nechápu , jak jsem ji mohl s něcím jako je flusbrok trefit :D
Smazaný uživatel 3736

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 04 úno 2011 21:05

Ja som raz svoju babku trafil šlajdrom do hlavy, keď vešala prádlo. Letelo to cez celú záhradu. Nebola to až taká rana boli to takzvané "sekance" (tenké drôtiky v tvare "U"). Takže žiadna rýchloletiaca oceľová matica. To by ju zložilo.:lol:
Síce to nebolo so vzduchovkou, ale tiež to letelo vzduchom.. :lol:
Uživatelský avatar
stukar111
Příspěvky: 129
Registrován: 31 bře 2010 14:08
Bydliště: Okres Malacky

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od stukar111 » 05 úno 2011 10:05

Ja keď som mal asi 15 tak som vymenil slávku 620 za papagája mnícha šedého a asi po mesiaci, keď som mu dával žrádlo tak mi uletel v izbe, ale bolo otvorené okno tak som rýchlo priskočil k oknu a rezol s ním, ale okno sa znova otvorilo bola tam taká gumená lopta aby ho prievan nezatvoril lopta spadla na zem tak som rezol ešte raz okno sa zavrelo pozerám po izbe a papagáj fuč, ale potom pozriem na okno a papagáj privretý v okne! No to som tomu dal! A tak som prišiel o vzduchovku aj o papagája. :oops: :cry:
__________________________________
CZ 200 S Hunter .177, custom pažba
Hatsan AT 44W LW .177
SPA PP700S A .22
QB 78 De luxe .177
Crosman 1377c .177
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Motobassak » 25 čer 2011 12:37

Taky přispěju jednou veselou historkou z dětství.
Bylo mi tak 12let a otec pracoval jako školník a byl pověřený ředitelkou aby koupil dvě vzduchovky.... Tatík rád dělá "haura" tak koupil dva Heanel 312 (nevím jestli se to tak píše), říďa ho málem zabila protože jedna stála na tu dobu 2500,- a Slávie 800,- No a já jako školnický synek sem měl školu a každý kousek v ní pěkně zmáknutý a přesně sem věděl kde co je. Mým koníčkem bylo zlobení uklízeček (zhasínání atd.). A jelikož mě střílení ze vzduchovek vždy bavilo, tak mě napadlo že postraším uklízečku při večerním úklidu a tak sem taťíkovi šlohl klíče od kabinetu kde byly ony nové vzduchovky a začal sem střílet do okna kde zrovna uklízela (sem si řekl že co cinkání na okkno jí vyděsí), bylo to asi na 50-60m ale nic. Druhý den sem se šel podívat co tatík dělá a sádroval díry ve zdi, protože ta vzdůša prostřelila okno se dvěma 0.5mm sklama a ještě to mělo tu sílu aby se to zavrtalo do omítky :-D

Respekt k této zbrani je fak dobrá. Tuším že ji tu někdo vlastní
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Motobassak » 25 čer 2011 12:42

Mám ještě jednu s flusbrokem. koupil sem si flusáka a vzal ho do školy abych zamachroval před klukama (asi 5třída základky). a tak sme blbli a a jeden kámoš mě furt hecoval že sem posera a že sem "měkký" ho střelit, to ale neměl říkat.... :-D prásk a měl ji v prdeli. druhý den mi ukázal prdel a měl tam jelito tak 10cm velký a chtěl mě jít bonznout učitelce. Musel sem ho uplatit kapesným na 2měsíce, bo bych měl po flusce a doma bych dostal po tlamě :-D
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od bimHObim » 26 čer 2011 00:56

no , ja taky prispeji svou blbosti. grilovali jsme na zahrade a samozrejme se strilelo.
asi 30 metru daleko poskakovala veverka. a ja si polozil vzduchovku na rameno , smerem dozadu, a rikam ze ji sejmu primo do komory. a prask, uz sem videl jen oci od kamosu -, ze ty vole , tys ju trefil.
a skutecne, primo za packou. :cry:
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od pavel 54 » 26 čer 2011 07:25

To Motobassak: Co to bylo za sklo? 0,5 mm... To se někde dává do oken?
Odpovědět