Prevoz vetrovky pres Nemecko

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od wolf00 » 01 bře 2012 16:55

warthog:o tu vzduchovku jsi prisel? nebo ti zustala ?


"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 01 bře 2012 19:14

Hádej, můžeš dvakrát... ;-)

Samozřejmě jsem o ni přišel. Byl to jen obyčejný Crosman Nightstalker, ale ty k..vy mi to sebraly i s futrálem a kolimátorem.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Blue_L » 02 bře 2012 07:03

Tak ked sa to tak secte celkova strata bola dost velika 3000€+300€+150€ crosman + nejake to € za puzdro a kolimator...
:|
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 02 bře 2012 07:49

Ty 300, zaplacené na místě mi z těch 3000 odečetli. Ale i tak to úplně příjemné nebylo. Možná by za to už byl i nějaký Theoben.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
acour
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2011 17:56

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od acour » 02 bře 2012 15:44

2warthog mozna pet theobenu tet je tady rapid cal 25 dva zasobniky na 12 ,scope , a dve flasky jo taky hlinikovej kufr include a to za 550 liber ale myslim ze by byla sleva vzdycky neco ukecam. Ja koupil svyho za litr ale je fakt krasnej cal25 je super i v 16j a o moznostech rapidu nema cenu mluvit. Ja videl i 120 joule a to nebyl zdaleka extrem.
Doubleflip
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2008 23:52

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Doubleflip » 07 bře 2012 14:19

Tak mam nove informace do pranice, ohledne prevozu pres rakousko :evil: . Kdo si chce nechat rozpalit nerviky do bela, necht cte nasledujici:
Podmínky § 38 rakouského zákona o zbraních upravující problematiku dočasného dovozu či tranzitu střelných zbraní a střeliva (Mitbringen von Schuβwaffen und Munition) se v plném rozsahu vztahují i na zbraně, u kterých jsou střely uváděny do pohybu pomocí stlačeného vzduchu (Schuβwaffen, bei denen die Geschosse durch verdichtete Luft angetrieben werden – Druckluftwaffen). Přitom není podstatné, jakou kinetickou energii střely na ústí hlavně jsou tyto zbraně schopny dosáhnout.
Dle této obecné úpravy je možné střelné zbraně a střelivo pro ně vlastněné osobami s pobytem v jiném členském státě EU dočasně dopravit na spolkové území či tímto územím přepravit, pokud jsou tyto zbraně zapsány v evropském zbrojním pasu dotčené osoby a pokud úřad příslušný dle místa předpokládaného pobytu dotčené osoby na spolkovém území či dle místa přechodu státní hranice v případě průjezdu spolkovým územím předem udělil povolení. Tímto úřadem je buď okresní správní úřad či ředitelství spolkové policie v místech, kde je zřízeno (Bezirksverwaltungsbehörde / Bundespolizeidirektion).
Žádost o udělení tohoto povolení může být podána u rakouského zastupitelského úřadu v domovském státě dotčené osoby. Povolení je možné udělit za předpokladu, že žádné skutečnosti neospravedlňují domněnku, že by tento dočasný dovoz / tranzit mohl ohrozit veřejný klid, pořádek a bezpečnost v Rakousku; zaznamenává se do evropského zbrojního pasu.

Povolení nepotřebují za podmínek stanovených v § 38 odst. 3 rakouského zákona o zbraních lovci a sportovní střelci pro jejich zbraně zapsané v evropském zbrojním pasu, pokud mohou jako důvod svojí cesty uvést určitou loveckou akci či určitý výkon sportovní činnosti (eine bestimmte Jagd- oder Sportausübung). Doklad obsahující zdůvodnění cesty určitou loveckou akcí či určitým výkonem sportovní činnosti je třeba mít s sebou a předložit ho orgánům veřejného dohledu na vyžádání ke kontrole.
Informace me dali na Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Policejního prezidia ČR, ze si je pry vyzadali na prislusnych uradech v Rakousku a v Italii. Z Italie jim ty podminky jeste neprisly. Nevim co si o tom mam myslet :evil:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od milius » 07 bře 2012 15:48

Ale tak pokud se to dá zařídit za jedněmi dveřmi na ambasádě,tak proč ne.Nevidim nic divného na tom,že se někde přistupuje k větrovkám jako k normálním zbraním zvlášť když se kdekdo veřejně na forech chlubí,na kolik to má vytuněný :roll:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Doubleflip
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2008 23:52

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Doubleflip » 07 bře 2012 16:45

Hmmm, doufal jsem jen že když je Rakousko tak benevolentní v přístupu k držení "slabých" zbraní do 6,35mm tak hodim 7.5Joule flintu do auta a jedu. Ale v rámci jejich bezpečnosti máš pravdu že prostě cizince skrouhli...Takhle abych byl krytej tak si budu muset udělat jednoúčelově ZP za cca 5000 + EZP za cca 600 a hlídat si 5ti letý obnovování...chjo
Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od markr.5 » 07 bře 2012 18:27

5000,- je moc. http://forum.gunshop.cz/orientacni-cena ... 9-120.html
v Nymburce jsem platil cca za B,E 2.300,-
a jak to tady tak čtu, tak nejjistější na cestu do Anglie se steyrem v kufru bude evropskej zbroják. zítra se jedu přeptat na patřičná místa co a jak :wink:
doveda
Příspěvky: 522
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od doveda » 07 bře 2012 18:51

Hej kluci,
jak to tady čtu tak se na nějakej Hunting trip do UK rovnou vyprdnu :)
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
janbielak
Příspěvky: 3
Registrován: 17 bře 2015 14:22

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od janbielak » 18 bře 2015 19:43

zdravim vas potreboval bych poradit od nekoho kdo ma s touto nestastnou veci podobnou zkusenost jako ja . vec se ma nasledovne : pred rokem sme jeli s kamaradem na projizdku autem byl uz vecer , jeli sme smerem na horu svateho sebestiana ( tzv.sebik ) , v techto mistech sme zabloudili napojili sme se na silnici vedouci buhuzel za hranice s nemeckem. pokracovali sme tedy v ceste aniz bychom tusili ze jedeme do nemecka pote co jsme se uvedomili ze se nachazime jiz za hranicemi chteli sme se vratit zpet a hledali jsme cestu na kterou by se dalo odbocit a otocit se zpet do cech po chvili cesty jsme byli zastaveni hlidkou nemecke policie. po predlozeni dokladu se dozadovali otevreni kufru auta , zde zacina problem : oba jsme totiz zde v cechach hraci airsoftu, chodime na akce nekdy i 3 krat do tydne a z toho duvodu mame vybaveni v aute ani to nevyndavame ven jelikoz v cechach se to neresi u nas je airsoft zcela bezna vec . no zkratka nam byli nase zbrane a prislusenstvi zabaveno museli jsme se podrobil testu na drogy a alkohol samozrejme sme jim pomalu nerozumeli ani slovo. ve finale si zbrane odvezli a navedli nas na cestu domu, druhy den sem nelenil a sel na ceskou policii a situaci jsem jim vysvetlil. policie nad tim kroutila hlavou rekli mi ze mi ma do mesice prijit vyrozumeni co se bude dit takze jestli pokuta nebo sepsani protokolu o udalosti a podobne. no cekal jsem rok :D . ted se mi ozvala nemecka policie ze se mam dostavit do marienbergu na vyslech a vysvetleni teto rok stare udalosti 23.3 tam jedu a jsem moc zvedavy jak se tento podle nich prestupek , podle mne kravina :D bude resit. takze se vas ptam kdo ma podobnou zkusenost at mi da vedet jak to vlastne cele dopadlo :)
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od mujtaj » 18 bře 2015 20:01

Pribal si pyžamo a hrube ponožky a rozluč sa s rodinu na určity čas :D terorista jeden
Runner
Příspěvky: 190
Registrován: 22 říj 2013 20:27
Bydliště: BRQ-MUC

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Runner » 18 bře 2015 20:52

Pri nejmensim to bude stat par stovek €. Na to se priprav
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od B/ONE » 18 bře 2015 22:05

Z Warthogových zpráv je jasné, že němečtí policajti jsou u volně prodejných zbraní vysazení na jejich značku - F v pětiúhelníku. Jak na tom byly ty zabavené zbraně po této stránce?
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od bimHObim » 18 bře 2015 22:54

kolik maji ty vase zbrane joulu? tady vytazek z jednoho nemeckeho fora , prelozeno guglem, dneska uz jsem liny :D
(http://www.juraforum.de/forum/t/softair ... bt.10136/5)
Hraju airsoft v Německu legální , a já vím, že tam jsoucelkem tři omezení:
0,08 joulů ( bez nahoty )
0,5 joulů ( od 14 let musí být provedena , a koupil airsoft , označení na zbrani požadované )
jsou 7,5 joulů ( označené F bez zbraní ( např Luftgewhr nebo Airsoft , koupit alespoň 18 , vést pouze k zbrojní průkaz a časopisů zbraň a vždy musí být odděleny ) .
asi 7,5 joulů ( " real zbraň " )


abyste nedopadli jak Warthohg. radeji tam prvne zavolat. a zeptat se, jestli pyzamo pribalit :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Odpovědět