presnost perkusa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
waltari.

presnost perkusa

Příspěvek od waltari. » 26 říj 2005 17:43

cau chtel bych zeptat jestli nekdo nemate skusenosti s perkusnimi zbranemi ,maji v hlavni sroubovici? a jak je to s jejich presnosti? do kolika metru se s nima da mirene strilet,vyplati se vubec koupit si na perkusa optiku?dik za odpoved


Uživatelský avatar
Svaťa
Příspěvky: 311
Registrován: 23 srp 2005 18:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Svaťa » 26 říj 2005 20:33

Mám zkušenost pouze s krátkými perkusními zbraněmi. Remington 44 je velmi přesná zbraň. Ale i co se týká dlouhých zbraní, záleží na přesné navážce prachu a řádném utěsnění projektilu. většina perkusních zbraní má vývrt.
Používat ale optiku na perkus mi připadá, jako vybavit autoveterána z 30. let katalyzátorem a elektronikou...
Vzd. pistole: FWB 65, LP 2, LP 53, CP 2, Webley, Anschütz..., zkrátka klasika a historie.
Dospělé krátké: PP / PPK, HSc, 2 x perkus
Přivítám kontakty na sběratele vzd. pistolí.
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 26 říj 2005 21:10

kupodivu, když jsem poprvé bouchal z perk. revolveru, hluboká muška, dlouhá hlaveň... velmi dobře se z ní střílelo a kupodivu i přesně, ikdyž o přesnosti navážek nebyla řeč (byl jsem perkusní panic a ještě jsem) kam jsem namířil, tam to šlo. r. 45 na 20metrů. na vyblbnutí super ale pak to čištění je za trest - jen umyvadlo s vodou pomůže :-)
Fanda

Re: presnost perkusa

Příspěvek od Fanda » 26 říj 2005 22:47

waltari. píše:cau chtel bych zeptat jestli nekdo nemate skusenosti s perkusnimi zbranemi ,maji v hlavni sroubovici? a jak je to s jejich presnosti? do kolika metru se s nima da mirene strilet,vyplati se vubec koupit si na perkusa optiku?dik za odpoved

Zkus se podívat zpátky na stranu č.4 na tomto fóru. Najdeš tam pár odpověďí na své otázky. Jmenuje se to: Koupě předovky. Ano, či ne?
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=528

Perkusní zbraně jsou přesné. V ČR se střílí soutěže na 50 metrů, v jiných evropských zemích i na 100 m. V Anglii, Austrálii a v USA ještě na další vzdálenosti až do 900 yardů.

V USA se na perkusních puškách používá optika úplně běžně, protože se s nimi loví zvěř a sice všechna zvěř až po bizona.

Optika se u nás na soutěžích nepoužívá, pouze otevřená miřidla.

F.
Odpovědět