Presnost flobertek Alfa

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Přesnost flobertek Alfa

Příspěvek od rydlas » 28 zář 2008 18:48

Zdar,

všem rejpalům předem sděluji, že flobertku nekupuji pro obranu, ani pro machrování s kvérem na ulici..

Máme doma akorát starou Slavii a s tou už mě to neba, chci revolver..

Takže, dá se s flobertkou střílet přesně na 10metrů? (aspoň tak přesně, jako se vzduchovkou?

Uvažuji o 4palcový hlavni.. dál se chci zeptat na náboje, slyšel jsem, že SB jsou srágory, každej je jinej...

čím střílíte vy? co doporučíte?

PS: ZP bude časem určitě, tohle je fakt na střílení do terče z max. 10metrů na chalupě...


Kernel

Příspěvek od Kernel » 28 zář 2008 19:08

no, já osobně flobert revolver nemám, ale s přeností vzduchovek se nedá srovnávat, a už vůbec ne silou, a na 10 metrů... nic moc

vypadá docela pěkně a nemusíš nabíjet po jedné ráně jako u vzduchovky, ale to je tak vše
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 28 zář 2008 19:12

Na 10 metru ať už s Korou nebo Alfou v ráži 4mm budeš bezproblému na 10 metrů sestřelovat zapalovače. Ve 4mm je to přená zbraň a v 6" hlavni.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 28 zář 2008 20:16

Super, diky za tyhle info. Jaká je teda vůbec výhoda tý 6mm? Když jak vidim, tak ve všech parametrech vychazi lip 4mm?

Díkes
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 28 zář 2008 20:18

Alexxxus píše:Na 10 metru ať už s Korou nebo Alfou v ráži 4mm budeš bezproblému na 10 metrů sestřelovat zapalovače. Ve 4mm je to přená zbraň a v 6" hlavni.
OK, ale 6" hlavne asi nechci... bych vypadal jak Dirty Harry... :-DD

i kdyz, az to budu mit nekde na prodejne v pazoure, tak se rozhodnu tam... jen jsem tam nechtel prijit jako totalni lama.. :-)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 28 zář 2008 23:29

Psal jsi ze to chces na tercovou střelbu ... a Dirty Harry měl myslím 8", nevíhoda 6mm je že má dělený buben ( aby nešly ládovat 22LR ) tedy dochazí na 2 místech k ztrátě energie.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 29 zář 2008 07:35

Alexxxus píše:Psal jsi ze to chces na tercovou střelbu ... a Dirty Harry měl myslím 8", nevíhoda 6mm je že má dělený buben ( aby nešly ládovat 22LR ) tedy dochazí na 2 místech k ztrátě energie.
to jsem si myslel, ze je to hlavni duvod toho delenyho valce... ten design mi zas tolik neva..

Diky vsem za podnetny rady..pujdu dnes nejaky omrknout... Doporucite mi nejakej peknej kamennej kram v Praze? Vim, ze kdysi bylo neco u Staromaku..prodejna Zbrojovky, myslim...

Díkes a zdar
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 29 zář 2008 10:46

Kamenej kram "Brymova uz neni - na Staromaku - ted tedy neni nikde" Doporucuju buď zbraně na Dejvické nebo na Andělu - nedoporučuju CZUB v Opletalce maji to tam držší, popřípadě doporučuju inet obchod KORA nebo ............
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 02 říj 2008 10:54

Alexxxus píše:Kamenej kram "Brymova uz neni - na Staromaku - ted tedy neni nikde" Doporucuju buď zbraně na Dejvické nebo na Andělu - nedoporučuju CZUB v Opletalce maji to tam držší, popřípadě doporučuju inet obchod KORA nebo ............
Tak jsem byl jak na Dejvický, tak v Opletalce.. a musím říct, že z Dejvický jsem byl celkem zklamanej.. prodavač mi řekl: flobertku už jedině 6mm, 4mm se už vyrábět nebudou, my je už ani neberem...a chtěli za ní 7200 (na netu stojí stejná okolo 6tis.)

V Opletalce profesionální obsluha, řešil to tam se mnou asi půl hodiny, prodávají tam jak Alfy, tak Kory, ceny maj o zhruba 300-500 víc než na e-shopu.. bohužel neměli na skladě model, kterej jsem chtěl já: Alfa 441 černá..

Takže jsem si ji objednal přímo u Alfy... tak uvidim, pak popíšu jak se mi s tím střílí a tak..
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 02 říj 2008 11:02

JJ, jsem zvedavej..
Hlavne pak hod nejaky nastrely :wink:
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 02 říj 2008 14:00

Co takhle historickou dlouhou flobertku? Sice to nebude revolver, ale bude to silnější než ty dnešní a k tomu legální.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesnost flobertek Alfa

Příspěvek od kesi » 02 říj 2008 14:35

rydlas píše:Zdar,

všem rejpalům předem sděluji, že...
Dobrý :D , ty už máš nějaké ty zkušenosti z fórama, to je vidět :wink:
Taky sem chtěl flobertku, nakonec sem to vzdal a koupil Slávku 634.
Třeba ti to pomůže:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=5681
http://www.strelectvi.cz/forum/flobert-t1912.html

např. "Revolver Kora má od válce do hlavně mezeri asi 25 mm!!! Ale není to tak že by střela letěla vzduchem, ale letí jakousi expanzní dutinou, ve které ji část plynů obteče a tím se snižuje energie. Dutina je kuželová, takže se střela jakž takž navede do laufu a v rychlosti se zařízne do drážek. Přesnost více než mizerná."

Jo, ještě něco, jestli budeš opravdu kupovat flobertku, kup 4mm-> nemá 2 mezery(dělený válec), kterýma utíká energie (to kvůli tomu aby tam někdo necpal malorážkové náboje) tzn. dochází k menšímu úbytku energie a krátkou hlaveň, pač dlouhá už střelu zbavenou podstatné části energie jen zbržďuje :wink:
Naposledy upravil(a) kesi dne 15 říj 2008 14:53, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Re: Přesnost flobertek Alfa

Příspěvek od rydlas » 02 říj 2008 20:16

kesi píše:
rydlas píše:Zdar,

všem rejpalům předem sděluji, že...
Dobrý :D , ty už máš nějaké ty zkušenosti z fórama, to je vidět :wink:
Taky sem chtěl flobertku, nakonec sem to vzdal a koupil Slávku 634.
Třeba ti to pomůže:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=5681
http://www.strelectvi.cz/forum/flobert-t1912.html

např. "Revolver Kora má od válce do hlavně mezeri asi 25 mm!!! Ale není to tak že by střela letěla vzduchem, ale letí jakousi expanzní dutinou, ve které ji část plynů obteče a tím se snižuje energie. Dutina je kuželová, takže se střela jakž takž navede do laufu a v rychlosti se zařízne do drážek. Přesnost více než mizerná."

Jo, ještě něco, jestli budeš opravdu kupovat flobertku, kup 4mm-> nemá 2 mezery, kterýma utíká energie (to kvůli tomu aby tam někdo necpal malorážkové náboje) tzn. dochází k menšímu úbytku energie a krátkou hlaveň, pač dlouhá už střelu zbavenou podstatné části energie jen zbržďuje :wink:
Zdar, jj ja jsem hlavne kovanej na motorkari.cz, takze sam vim, jak reju, kdyz se nekdo lamacky zepta.. :-)

Objednanou mam tu 4mm, mam tu razi proste rad.. jsem jinak taky velkej vzduchovkar (i kdyz testy na zbrojak snad uz umim nazpamet, nejsem schopnej se sebrat a dojit si na fizlarnu pro ty prihlasky.. :-D

Jak to prijde, tak beru terciky a jdu to nastrilet..

Jinak ta Kora mi sla pekne do ruky jak ulita... valec, vyklapeni, vsechno slo fakt hladoucce a sametove, ty expanzni diry ve valci jsou (vypada to kurevsky dobre, protoze fakt cumis do velkejch cernejch der a jako flusbrok to na prvni pohled nevypada... ale jak rikam, nejsem magor, abych nosil za slipama neco min .357 Magnum :-)

S prodavacem CZUB jsme si pak zanotovali, jak jsou lidi sebevrazi, co si kupujou plynovky... Sam mi potvrdil, ze kdyby na nej jen nekdo zamaval plynovkou, tak hned tasi a pali...

no tak jsem se zase vykecal.. tak zatim
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Příspěvek od Robert69 » 02 říj 2008 21:02

No já třeba plynovku mám ale nenosím ji sebou na sebeobranu proti lidem ale proti psům když chodím venčit psa tak už se mi několikrát stalo že se na nás vrhl nezvladatelný vlčák bez košíku a řeknu ti bránit se proti takovému psu jenom vodítkem žádná prdel. :roll: :roll: :roll:
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 02 říj 2008 21:37

A co flobertku od Dresslera. Pravda, neměl jsem ani jednu v ruce, ale už podle těch fotek mi přijdou úchvatný a navíc to že nejsou ze s****k, ale z oceli... A revolvery má taky.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět