Prepis a koupe zbrane pokud mi neni 18!!

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vic14
Příspěvky: 24
Registrován: 04 led 2010 20:31

Re: Přepis a koupě zbraně pokud mi není 18!!

Příspěvek od Vic14 » 12 črc 2012 18:09

Je to remington 710 za 6 tisíc..a doufám že se s majitelem nějak domluvíme. a jak někteří píší že mi nepřepsali zbraň tak to spoudí se zacházením asi podle sebe protože po boku zbraní vyrůstám od 3let...


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis a koupě zbraně pokud mi není 18!!

Příspěvek od Apevia » 13 črc 2012 13:08

Když vidím ty nedůvěřivky, tak musím dát za pravdu Oťasovi, že to tak opravdu funguje. V 17-ti jsem si takto pořizoval brokovnici (C) a revolver (B) a není v tom jediný problém.
Cogito ergo armatus sum.
Gobey
Příspěvky: 27
Registrován: 06 zář 2011 22:14

Re: Přepis a koupě zbraně pokud mi není 18!!

Příspěvek od Gobey » 13 črc 2012 13:14

WohlmuthOta píše:K žádnému obcházení zákona tu nenabádám. Převádění přes rodiče/organizace je zbytečný krok navíc a hlavně jsou to zbytečně vyhozené peníze do kapsy státu/policie.

Prostě s dotyčným uzavřeš darovací smlouvu. Tečka. Nabyl jsi ji darovací smlouvou, zbytek se u normálních lidí vyřeší dle selského rozumu.

Souhlas rodičů jsem dárci nikdy nepředkládal, stačí ZP, pokud jde o kat. C. Souhlas rodičů nemusí být taktéž ověřen, zákon to nestanovuje, stejně tak nestanovuje jak má ten souhlas vypadat. Ověření jsou opět zbytečně vyhozené peníze do kapsy státu.
Nechci rozpoutávat nějaké dohadování, je to věc názoru.

Co se týče souhlasu, ano máš pravdu, zákon nevyžaduje ověřený souhlas, ale být na straně převodce, tak bych jej požadoval, protože jsem oprávněn zbraň převést jen se souhlasem zákonného zástupce. Pokud není přítomen, tak jak mám vědět, že ten souhlas udělil. A jak mám vědět, že si nabyvatel ten souhlas nepodškrábnul jako poznámku v žákovské knížce (tím nechci Vic14 nic podsouvat :wink: ). Ověření podpisu stojí 30,-- Kč + DPH. To není za jistotu zase tolik.
Vic14
Příspěvky: 24
Registrován: 04 led 2010 20:31

Re: Přepis a koupě zbraně pokud mi není 18!!

Příspěvek od Vic14 » 13 črc 2012 19:34

Tak jo díky moc lidi doufám že to vyjde tak jak si představuji :-)
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Přepis a koupě zbraně pokud mi není 18!!

Příspěvek od WohlmuthOta » 13 črc 2012 20:03

Fajn, pokud není přítomen rodič, ověření se může hodit. Nicméně si stojím za tím, že převod přes rodiče/organizaci je v tomto případě zbytečný byrokratický kolotoč s poplatky navíc. Když už si dotyčný jako nezletilý zařídí ZP, má to něco do sebe, takže pokud se to nezasekne na té smlouvě, převádět přes někoho je nesmysl.
Vic14
Příspěvky: 24
Registrován: 04 led 2010 20:31

Re: Přepis a koupě zbraně pokud mi není 18!!

Příspěvek od Vic14 » 19 črc 2012 22:04

Talkže vže mám za sebou a moc děkuji za rady..nebyl problém vvůbec žádný:-)
Odpovědět