prepadeni

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

přepadení

Příspěvek od P3p3k » 05 říj 2010 14:41



Tady je krásně vidět, jak je bouchačka na nic, když je útok nečekaný.
U nás by to bylo vyhodnoceno jako KN? Kdyby střílel, už když šel na prodavače, tak NO?


Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: přepadení

Příspěvek od Radgost » 05 říj 2010 15:08

Řekl bych, že to záleží na tom co způsobil tomu chlapíkovi u dveří.
V případě, že by jej nožem jen škrábl na krku, dopadlo by to s prodavačem u soudu všelijak, ovšem v případě, že jej podřízl, myslím, že by to byla jasná KN.
P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

Re: přepadení

Příspěvek od P3p3k » 05 říj 2010 15:36

Ne, když by prodavač střílel v okamžiku jak byl s nožem u prodavače. Tak je to NO.

Na videu prodavač střílel, když útočník s nožem řezal toho druhýho. Tak KN.

A myslím, že i kdyby zázrakem stačil střelit, už když podřezával toho prvního, tak taky KN.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přepadení

Příspěvek od JirkaS » 05 říj 2010 15:47

P3p3k: omyl. NO na čin, kdy byla škoda způsobena útočníkovi; KN na čin, kdy byla škoda způsobena třetí osobě. Tedy NO na zranění/zabití útočníka (je jedno na koho útočí, jestli na obránce nebo na jinou osobu); KN na škodu způsobenou majiteli obchodu, pokud prodavač nebyl sám majitelem (rozstřelené flašky v regálu), případně zranění/zabití třetí osoby (ze záznamu totiž není jasné, jestli ten mladík taky nějakou nekoupil).
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: přepadení

Příspěvek od login89 » 06 říj 2010 11:57

Trocha právní osvěty nikdy nezaškodí. :-)

§ 29
Nutná obrana
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

§ 28
Krajní nouze
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.

O nutnou obranu se jedná vždy. Je jedno, proti komu byl útok veden, jestli proti jedné osobě, jiné osobě, skupině osob, manželce, zvířeti nebo proti majetku (musí jít prostě o útok na "zájem chráněný trestním zákonem").

Krajní nouze je něco úplně jiného (čert vem toho, co to kdysi zapletl do diskuze o zbraních, stejně jako § 32 Oprávněné použití zbraně, jenom to mate prostý lid :-)). U toho § 32 se dá alespoň odkázat na to, že se to týká jenom vojáků a policajtů. U krajní nouze je to horší.
Zkrátka - v souvislosti se zbraní zapomeňte na krajní nouzi. Všechno je to nutná obrana. :-)

Edit: Ještě to naformuluji trochu lépe. Kdykoli se někde vyskytuje "útočník" (proti komukoli a čemukoli), tak je to nutná obrana.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: přepadení

Příspěvek od Joezbrna » 06 říj 2010 14:11

To není pravda. Například použití zbraně vůči zvířeti může být typická KN.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: přepadení

Příspěvek od login89 » 06 říj 2010 14:22

Když toho psa na mě někdo pošle, tak to bude NO. Když budu myslivecká stráž a bude honit zajíce tak zase oprávněné použití zbraně. :wink:
A když ustřelím na náměstí rampouch, aby na nikoho nespadl a prokážu, že to v té rychlosti nešlo udělat jinak, tak to bude zase krajní nouze.

Proto jsem to raději přeformuloval na toho útočníka. :-)
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: přepadení

Příspěvek od Bluesman » 06 říj 2010 18:01

Bylo by mi a je mi naprosto lhostejné,jak by kdo a co kvalifikoval,v případě,že bych byl přítomen takové ,,jízdě",jakou na videu rozpoutal ten dobytek s kudlou.Jedno vím jistě-musel by chcípnout.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: přepadení

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 06 říj 2010 20:47

Jen je mě divný že střelil jen jednou. Kdysi jsem v TV viděl nějakej americkej dokument kde použili podobnej záznam z bezpečnostní kamery a tam prodavač do pachatele vyprázdnil tuším "šestiraňák" během dvou tří vteřin. Posléze to probírali s nějakým psychologem, který popisoval, že v tak stresové situaci netrénovaný člověk nedokáže střelbu přerušit. Prostě že v obavě o svůj život mačká spoušť dokud zbraň střílí.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Smazaný uživatel 3736

Re: přepadení

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 06 říj 2010 20:56

A nepripadá vám to video ako veľmi kvalitne nahrané, aby vyzeralo ako skutočné? Obetovali nejaký porozbíjaný tovar.. :idea:
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: přepadení

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 06 říj 2010 22:23

Toho prvního podřízl? Nevidím fontánu krve ani kaluž. Nebo mu jen Přejel tupou hranou po krku aby ho psychicky zdeptal? Video nicméně naprosto přesně ukazuje k čemu je zbraň pokud není za pasem.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: přepadení

Příspěvek od login89 » 07 říj 2010 11:44

Sharpshooter CZ200 S píše:Jen je mě divný že střelil jen jednou. Kdysi jsem v TV viděl nějakej americkej dokument kde použili podobnej záznam z bezpečnostní kamery a tam prodavač do pachatele vyprázdnil tuším "šestiraňák" během dvou tří vteřin. Posléze to probírali s nějakým psychologem, který popisoval, že v tak stresové situaci netrénovaný člověk nedokáže střelbu přerušit. Prostě že v obavě o svůj život mačká spoušť dokud zbraň střílí.
To je různé. Někdo ztuhne a není schopen ani vytáhnout zbraň, jiný stiskne spoušť jednou a pak zbraň dlouho křečovitě drží zbraň a není schopen vystřelit znovu, jiný vyprázdní zásobník a naprázdno mačká spoušť.
Nic není nemožné. :-)
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: přepadení

Příspěvek od PatrikV » 07 říj 2010 12:40

martin1976 píše:A nepripadá vám to video ako veľmi kvalitne nahrané, aby vyzeralo ako skutočné? Obetovali nejaký porozbíjaný tovar.. :idea:
Ta krev z hlavy je skutečně kvalitně nahraná. Jinak vystřelil dvakrát, jednou to schytalo koleno, je to tam vidět.
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: přepadení

Příspěvek od Sláva » 07 říj 2010 17:57

A na konci jak vylejzá z krámu s mobilem a volá poldy tak de vidět jak mu nabíhaj na košili skrvny od krve, po těch bodnejch ranách co dostal na břicho..
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: přepadení

Příspěvek od Bluesman » 07 říj 2010 18:29

cit.,,Jinak vystřelil dvakrát, jednou to schytalo koleno, je to tam vidět."
..a fakt,že jó.Héézký.Skoro jako Štěpán a Sáša,takový mazlivý,viď ? :D
Odpovědět