Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 01 pro 2022 13:05

V mém případě to bylo z výroby na 100%. Byla to má první předovka Davy Crockett, dostal jsem ji jako dárek na Vánoce, byla objednaná jako nová, nikoli z druhé ruky. Zřejmě pro výrobce je takový postup snadnější, než upravovat dřevo, nebo pilovat spoušť.


Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 01 pro 2022 14:31

Vďaka za informáciu. Už som pomaly chcel kupovať ten náhradný diel. To by bola sranda, keby som ho kúpil a nakoniec musel ohýbať. :)
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
slavetin
Příspěvky: 18
Registrován: 06 říj 2011 14:52

Re: Předovky

Příspěvek od slavetin » 10 led 2023 10:53

Chtěl bych poprosit zkušenější o informaci ohledně perkusní pistole Harpers Ferry. Nyní je nabízena i varianta s drážkovanou hlavní a prý splňuje kritéria pro soutěžní disciplinu "Vojenská pistole Lorenz." Co jsem se poptával, tak prý většina střelců střílí tuto disciplinu na zakázku vyrobenými replikami, které mají i hledí či alespoň žlábek v hlavni, což Harpers Ferry nemá. Jaký je váš názor na pistoli Harpers Ferry pro uvedenou disciplinu, je alespoň trochu konkurenceschopná (samozřejmě je mi jasné, že závisí v první řadě na střelci, ale dotaz směřuje výhradně ke zbrani). Střílel jste někdo z ní a pokud ano, jaké máte dojmy? A protože jde o kalibr 54, mám ještě otázku, zda by touto zbraní bylo vhodné střílet kromě sférických střel i střely ogivální?
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Obnovené stránkjy o předovkách

Příspěvek od fr.sagitarius » 28 čer 2023 12:03

Tak přátelé, po 6 letech jsem na přání spousty kamarádů a kolegů umouněných černých prachem znovu obnovil můj smazaný web o předovkách se všemi mými původními projekty:
https://www.radio-foto.eu/predovky/index.php
Kromě předovek se na něm časem objeví i nějaké ty záležitosti týkající se výkonných PCP vzduchovek.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 12 srp 2023 20:58

Ahoj Franto.
Díky za obnovení tvého webu i když čas kvapí nezadržitelně dál a některé věci jsou už překonané a jsou spíše návodem, jak ušetřit.
Z důvodu nedostupnosti pistonů Ardesa (resp. jeden prodejce je má za 300 Kč/ks, což nehodlám podporovat) jsem se rozhodl vyrobit pistony dle tvého návodu. Musím říct, že to jde, ale není to tak jednoduché jak popisuješ. Zkoušel jsem jako polotovar šrouby s pevností 8,8 i šrouby nerezové. Nerez se mi podařilo provrtat kobaltovým vrtákem 2mm, ale menším 0,8mm už ne. Takže jsem si vyrobil pistony ze šroubů M6 pevnosti 8,8.
Navzdory tvým radám o protisměrném vrtání mi ani jeden piston nevyšel s otvorem přesně v ose. Nicméně všechny jsem je zakalil a popustil. Budou podrobeny dalšímu testování a pak dám vědět jak to dopadlo.
Aleš.
merlin
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2023 19:44

Re: Předovky

Příspěvek od merlin » 28 srp 2023 17:02

Zdravim vospolok. Ku perkusnej tercovnici som dostal plechovku grafitoveho oleja na strely. Co som videl alebo cital tak strelci ponaraju strely do roznych tukov a vazelin. Ale predpokladam ze do oleja sa strely nemocia, len sa nim postrekuju alebo potieraju aby nezvlhol prah?
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 17 zář 2023 17:21

Střely ogivální se potírají tukem do drážek té konkrétní střely. Receptur na takové mazivo je spousta.
Olej se dá použít jako mazivo pro napuštění flastru při střelbě koulí. Ale nepřehnat to, látka by měla být jako by polosuchá. Většinou předovkáři ředí například vrtací olej v určitém poměru, do této směsi ponoří flastry. Pak je nechají třeba v novinách, voda se vypaří a olej zůstane. Střelec má jistotu, že flastry jsou všechny stejně namazané.(jiný poměr v létě, jiný v zimě)
Proč mají být flastry namazané stejně? Protože při nestejnoměrném mazání se mění výtahová síla střely a zásahy v terči jsou pokaždé jinde. (osobní zkušenost)
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 17 zář 2023 18:10

Ono by nebylo od věci napsat k mazání jakých střel by měl ten ,, grafitový" olej sloužit. Jak píše Zdeněk, tak na napuštění flastrů snad ano, ale mazat nějaký ogivál olejem by asi byla blbost.
Jo a ten piston z imbusu funguje. Včera 55 ran a rozklepaný není. Zápal stoprocentní.
(Mimochodem bylo to 15 mazaných ogiválů a 40 kulí v napuštěném flastru. Mazání lůj+ včelí vosk a nabíjení pořád v pohodě bez čištění hlavně).
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 11 bře 2024 20:01

O vojenskej puške (dvojkrúžkový Enfield) Neumann -Pedersoli je zmienka aj v tomto vlákne (tuším v zmysle, že čo je od Neumanna je dobré a čo od Pedeho stojí za bačkoru), avšak máte nejaké informácie o puške Neumann Enfield Navy Match .58 s hlavňou od fy Delcour alebo Helmut Mohr?
Odpovědět