Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 21 srp 2020 14:36

Já myslel, že řešíme hladkou hlaveň pro křesadlovou pistoli.
Šakal


Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 25 srp 2020 13:56

pro Kocúr:
Podívej se na české Aukro, nabídka č. 6972861817.
Šakal
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 26 srp 2020 17:50

Vďaka hoši za rady a tipy.
Asi žiadnu hlaveň vyrábať nebudem a kúpim radšej "hotovú" zbraň :) Je to jednuduchšie :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Předovky

Příspěvek od Lukáš » 31 srp 2020 14:07

Underhammer .25.jpg
Underhammer .25.jpg (9.14 KiB) Zobrazeno 1563 x
I přesto že to není klasická předovka jelikož je použita vzduchovková hlaven ráže 6,32mm i tak jsem zažehnal paniku z malé ráže v černém prachu. Na 15m trefuji bez problému plech 300/300mm. Střelivo mám zatím bohužel jen JSB,než budou kuličky.
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 12 zář 2020 18:08

Chystám sa už dlhšiu dobu riešiť svoju pištoľ Buckhunter (model 1998). Má už toho naozaj veľa odstrieľané a potrebuje konečne zrenovovať. Rám pištole je kvalitný kus kovu, tak isto aj mechanizmus, ktorý je jednoduchý, spoľahlivý a vyladený. Takže tu budem riešiť jedine nové černenie. Drevo bude tiež potrebovať novú povrchovku. No a o čo sa mi najviac jedná..
Potrebujem vymeniť hlaveň. Táto má kaliber .5O, dĺžku 240mm, stúpanie drážok 1/20", drážky hlboké 0,3mm. Moja predstava je hlaveň kaliber .45, dlhšia cca +10cm, stúpanie drážok iba pre ogiválnu strelu (MaxiBall, prípadne REAL). Dnový šrób a piston bude použitý pôvodný ako mám teraz na hlavni.
Nejaké vaše rady, odporúčania, postupy, na koho sa obrátiť a ako riešiť výrobu novej hlavne komplet s vyrazenými značkami na hlavni?
Buckhunter je kvalitná poctivá pištoľ, meniť ju nechcem, preto to chcem riešiť novou hlavňou. Pôvodná hlaveň sa dá ešte stále používať, ale tú si nechám už len ako pôvodnú časť pištole.
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 13 zář 2020 10:40

Kúpiť hlavňovinu od Petra Kunu a a)hlaveň si urobiť sám, alebo b) osloviť nejakého puškára nech ju urobí. Ale z mojich skúseností (riešil som to stranu dozadu) sa puškári do toho veľmi nehrnú, kuká z toho malý zárobok a pracná robota, takže to vidím na možnosť a) :D
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 13 zář 2020 12:18

Jak jsem zde psal již v minulosti: nechal jsem si od "Mistra" Kuny udělat hlaveň na pušku předovku. Výsledek je ten, že mám doma tyčku do plotu za 5000 Kč. Když jsem to reklamoval, tak začal vyhrožovat soudem!!!!!!
Nikomu tímto nic nevnucuji, ať si závěr udělá každý sám. Je to jen moje vlastní, velmi drahá a především smutná zkušenost.
Šakal
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 13 zář 2020 18:53

Jelikož se jedná o moderní předovku, bylo by možné použít i hlavňovinu .45 ACP. Stoupání bude vyhovovat i jiným než zmiňovaným střelám a dá se koupit za cca 2000,- v půlmetrové délce.. Může ji vyměnit puškař, ale dá se to i svépomocí. Každopádně pak musí zbraň na zkušebnu.
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 13 zář 2020 20:21

No, olověné střele REAL nebo Maxibal je úplně šumafuk, jestli je střílena ze staré flinty nebo z moderní. Prostě každá chce svoje, aby fungovala, nota bene v krátké pistolové hlavni. Proč se tento střel používá jako puškový???
Pokud chce majitel zbraně mít pistoli na tyto střely, tak se dá předpokládat, že to nechce na dělání děr do papíru. Takže se dá předpokládat, že bude potřebovat patřičnou dopadovou energii - tedy rychlost a hmotnost střely. Kdysi jsem měl kus této hlavňoviny v ruce, ale na předovku jsem ji nakonec nepoužil, protože drážky byly příliš mělké.
A používat tvrzené olovo na uvedené střely - nesmysl.
Ale ať se každý rozhodne sám, protože, opakuji, střelba z předovek nemá logiku. Majiteli zbraně přeju šťastné rozhodnutí.
Šakal
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 13 zář 2020 21:15

Derringer Great gun má taky moderní vývrt 11,43/11,23. Stoupání nevím a vlákno o něm je příliš dlouhé na studium o nedělním večeru, ale myslím, že je to .45 ACP. Saguaro Mike ve videu o nějakou stránku zpět zmiňuje, že snad Lothar Walther perfektně vyleštěný. Střílejí z něj krátkým realem na 100 m.
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 13 zář 2020 21:46

Ďakujem vám za informácie, ktoré ste sem dali. Pištoľ používam iba na dierkovanie papiera na strelnici. Používam vo väčšine strely REAL. S novou hlavňou by som chcel strieľať na viac ako 50m (cca 75m). Strieľam iba v sede s oporou. A samozrejme mám radosť, keď tá pištoľ má aj nejaký výkon, aj keď to je iba do papiera. :)
Takže zatiaľ tu zbieram informácie ohľadom tej novej hlavne..
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 04 říj 2020 09:32

Dovoluji si sem zkopírovat moje vyjádření k používání upravených nábojek do nastřelovací pistole. Napsal jsem ho do fóra ohledně těchto nábojek, ale myslím si, že obsah může zajímat i mnohé předovkáře. Nikomu ale svůj názor nevnucuji, ať si to přebere každý sám. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Perkusní zápalky tovární výroby ( 4 mm ) používám pouze na jednu flintu (má velmi malý kohout), na ostatní perkusky používám zásadně a jenom uříznutý nastřelovačky. Proč:
- mám jich dostatečnou zásobu
- za 20 minut mám pohodlně nařezanou stovku kusů. Mám na to jednoduchý přípravek a řežu po 10 kusech.
- zásadně se netrhají, takže jsou při střelbě ABSOLUTNĚ bezpečné. Používal jsem je i do revolveru, 100% spolehlivost a nikdy se mi nedostal kus zápalky do mechanismu zbraně. :D
- mají mnohem výkonnější slož, než perkusní zápalky. I rychlost plamene ze slože nastřelovačky je rychlejší, než ze zápalky perkusní, která má úplně jinou slož. Protože m.j. perkusní zápalka se používá jako otevřená.
- za 35 roků, co je používám, jsem neměl jediný selhač !!!!!!!!!!!!!! A to mám zásoby v plechových krabičkách ze 60. let minulého století.
- fungují perfektně na všech pistonech, na které je lze nasadit. tedy i na malých, pro zápalky 4 a 4,7 mm.
- používám nastřelovačky průměr 6 mm , protože jsem měl i několik tisíc kusů průměr 6,3 mm, tak jsem synovi (3x mistr republiky) udělal piston i na ně.
- poradil jsem to i některým střelcům v Německu a Polsku - móóc spokojeni. Hlavně střelci z revolverů. Vylepšili to tím, že si udělali nové pistony, na které uříznutá nábojka perfektně dosedla a nepadala. Neznají závadu z důvodu zapadnutí střepiny ze zápalky do mechanismu.
- mnoga let tomu nazad, když jsem byl spoluatorem nových pravidel pro sportovní střelbu z předovek, jsem tyto uříznuté nastřelovačky prosadil jako povolené v nových pravidlech.
Kdysi dávno, někdy okolo roku 1996, když jsem pracoval ve Výzkumném ústavu průmyslové chemie v Explosii, jsem spolupracoval s SB Vlašim na vývoji velkých perkusních zápalek pro perkusní muškety. Zkoušelo se několik variant, nakonec jako nejvhodnější a výrobně nejlevnější se ukázala varianta použití nezaškrcené Ms nábojky do poplašňáku, samozřejmě bez jakékoliv prachové náplně. Tedy to samé, jako když uříznete nastřelovačku a zbavíte ji prachové náplně. Měděné kalíšky se neosvědčily a jako absolutní raritu mám ještě originální krabičku perkusních zápalek 6 mm, Cu kalíšek, vyrobené ve Vlašimi. Sběratelé mi za krabičku nabízejí tisíce, protože je absolutně jedna jediná na světe. K tomu neny co dodávat. Že se tento produkt neobjevil na trhu, to už neny moje vina. Ale poptávka tehdy by byla na fabriku moc malá!!!! Mám taky někde krabičku výše uvedených nezaškrcených poplašňáků.
Jedna perlička závěrem: uříznutá nábojka do nastřelovací pistole se dá odpálit jak úderem na dno, tak i nápichem jehly do slože. Takže z ní vznikne roznětka (zápalka se iniciuje úderem, roznětka nápichem jehly ).
Kdysi jsem vyráběl pro kolegu repliky nábojů do pruské jehlovky a tyto uříznuté nábojky jsem použil do nábojů jako iniciátory. Byly přilepené na dno střely a fungovaly tam excelentně!!!!!! Poradil jsem to kolegovi v Německu, co se střelbou z jehlovky velice aktivně zajímá a nemůže si to vynachválit. Na rozdíl od všech jím zkoušených druhů iniciátorů nemají uříznuté nastřelovačky ve vyrobených nábojích jediný selhač. :shock:
Šakal
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 04 říj 2020 11:06

Ještě doplnění k minulému příspěvku:
No, kupovat nové nastřelováky a upravovat je - toť otázka. Má to cenu jen v tom případě, kdy požadujeme silný zážeh, nebo v revolveru jako prevence proti závadám. Jinak se to již finančně oproti klasickým perkusním zápalkám nevyplatí.
Občas se objeví inzerát, že je někdo prodává, protože má nasilážováno. K posouzení je taky možnost nakoupit staré náboje .22 LR, nebo ještě lépe .22 SHORT, kterých se někdo zbavuje za velmi rozumnou cenu. Paradox je ten, že kompletní náboj .22 se dá pořídit za výhodnější cenu, než perkusní zápalka nebo nastřelovák. Perkusní zápalky 4mm nebo 4,7mm se prodávají za 140 Kč/stovka, náboje .22 LR se dají v krámě pořídit i za 1,50 Kč/kus.
Uříznutá nastřelovačka, zbavená prachu, :!: :!: :!: rozhodně pistonu neuškodí. Z vojenské perkusní pušky jsem jich na jeden piston vystřelil už hodně přes 6.000 a piston je stále v dobré kondici.
Důležité je, aby zahloubení kohoutu mělo průměr o něco větší, než je průměr okraje nastřelováku (7 mm). Ona by klidně mohla být i rovná plocha (čelo) kohoutu (perkusní revolver), ale pravidla pro střelbu z předovek nařizují hloubku zahloubení tak, aby zápalka byla celá překryta.
Šakal

Pravidla fóra:
zavazna-pravidla-pro-u-ivatele-diskusni ... t1381.html
2. Uživatel ... Nesmí ... duplikovat vlastní poslední příspěvek novým. Pro aktualizaci použijte funkci upravit /edit/. Tato funkce je aktivní pouze 10min.
Po tomto čase je nutno oslovit moderátora, aby vykonal směnu nebo označit příspěvek přes " ! " a nahlásit směnu textu. Uživatel nesmí mít dva po sobě jdoucí přispěvky během 24h..
Pokud tak nebude činit, je vystaven riziku smazání přispěvku a zablokování uživatelského jména a IP.
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 04 říj 2020 15:16

Má z vás niekto skúsenosť s kresačkou Pedersoli BOUTET 1er EMPIRE?
Bedan
Příspěvky: 4
Registrován: 19 zář 2020 21:13

Re: Předovky

Příspěvek od Bedan » 08 říj 2020 22:44

Pane šakale jak radíte ty 22 Long Rifle ty nebo 22 short tak ty mají slož jen v okraji nábojnice ale ty nastřelovačky mají slož po celém dně nábojnice. Na střelnici kam občas zajdu ty zkrácené šortky jeden používal v pistoli lorenc a odpalovali mu slabě. Říkal taky že o hodně lepší jsou nábojnice z nábojů do flobertky bez kuličky.
Odpovědět