Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 11 bře 2020 06:52

Igorek - když jsem včera psal příspěvek, měl jsem napsáno, že chlapovi s Shadow2 stačí mít s sebou pistoli v podpaždí, dva dva plné zásobníky a terč. Pak jsem to smazal, není to zrovna správné navážet se do bratranců. Jinak ano, jezdíme na střelnici koňmo, kolik může mít Fabia pod kapotou koní?
Jsou akce předovkářů, kde se parta chlapů i žen obleče do dobového stylu a vše ostatní tomu odpovídá. Mají krásné fotky z akcí. Výsledkem je radost i hrdost.


al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 11 bře 2020 08:47

Na střelnici zásadně pěšky s flintou a mošnou přes rameno. Samozřejmě z parkoviště :D .
Dřevěné dýhované kufříky pro revolver a vercajk už jsem dělal dva. Druhý teď půjde do světa i se zbraní. Do toho puškového se mi nějak nechce. Flinta je dost velká a nechci aby to vypadalo jak bedna od handgranátů. Uvažuju spíš o něčem z kůže. Ta baranina není špatný nápad. Akorát na předovku by to chtělo asi z černé ovce.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 11 bře 2020 09:08

Na internetu jsou fotografie kazet právě pro dlouhé předovky. Podmínkou je, aby se flinta dala rozložit. Což není problém u některých typů - vyndají se klínky, hlaveň se vyhákne. Ostatní příslušenství by se muselo přizpůsobit. Přímo balzám na oči jsou některé díly MidwayUsa, například výroba nabijáku. Nakonec proč by kazeta nemohla stačit. My s kamarádem jsme se přestali honit za co největší počet ran, ale stačí naprosto svých cca 15 kousků, ale skutečně pečlivě odstřílených, kdy si to člověk vychutná. Dvacet nábojů lze bez problémů uložit v kazetě, zbytek příslušenství může být klidně v kufru auta pro případ potřeby.
Smazaný uživatel 30771

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30771 » 11 bře 2020 17:15

Nadviažem trochu na predchádzajúci príspevok. Niektoré zbrane sa dajú pohodlne rozobrať - hlavne sú zaháknuté
/ aj najlacnejšie , hoc prudko nedostatkové Ardesy/.
Čo ma ale zaskočilo u Pedersoliho pušiek - len tie najdrahšie kúsky majú hlavne zaháknuté. Ostatné majú tŕň dnového šróbu priskrutkovaný "nafest".Ako je to urobené ? Surovo jedným vrutom do dreva ? Je tam dosť dreva aby to vydržalo aj keď sa vrutom bude manipulovať ? Alebo klasickým šróbom ? Ale kde má ten svoju matku ?
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 11 bře 2020 17:59

Je to skrz pažbu dolů metrickým šroubem. V desce spouště je díra se závitem. Je na to takový fígl při vrtání. Proti vrtáku vrtačky je trn, nasadí se na dírku dole u spouště a vrtá se. Tím je zajištěno svrtání horní díry se spodní.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 11 bře 2020 21:13

U moderních replik je to tak jak píše Zdeněk. Originály bývají uchyceny i vrutem stejně jako třmen hlavně např u replik Investarm. Jaksi mi ale nesedí ty Pedersoliho najdrahšie kúsky :D .
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 13 bře 2020 15:30

Trocha odbočím. Kúpil som si Laser Bore sghter, ale zatiaľ s ním neviem pracovať. Máte niekto skúsenosti s nastavovaním mieridiel pomocou tohto zariadenia?
Smazaný uživatel 30771

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30771 » 13 bře 2020 16:22

Konečne sa mi podarilo prihlásiť.
No, zbabral som to. Skutočne najdrahšie pušky od DP som nepozeral. Dostal som sa len po hranicu svojich túžob - Tryon, Hawkeny Missouri River a Rocky Mountain. Na predovku za 2 000 - 3000 € som nepomyslel ani v najdivších snoch.
Nepamätám sa či som to čítal na tunajšom, alebo konkurenčnom fóre. Ale s veľkou pravdepodobnosťou to písal buď
kolega al.taylor alebo blecha.z - kolega jednomu z nich zapožičal na dlhšiu dobu Ardesu Tracker. Vraj to dobre strieľa. Chcem sa opýtať čím ? Len origo sabotmi-košík +poloplášťova strela, košík + napr.maxiball ,45 alebo aj čistý
maxiball ,50 ? In lainky majú aké hlboké drážky ?
Ospravedlňujem sa Rolfovi.., že tento raz ja odbočujem.... :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 13 bře 2020 17:41

Trackera jsem měl půjčeného já na půl roku od kamaráda. Pažbu měl upravenou na svou pracku, vyrobeno z ořechu.A puškohled. Ráže .50. Střílelo se dlouhými R.E.A.l. Zbraň vzbuzovala respekt. Nectnost těchto inlinek je obtížné vyndávání dnového šroubu, protože se do závitu dostanou spaliny a zalepí ho. Nepomáhala ani měděná vazelina.
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 14 bře 2020 14:57

je to choroba všetkých inliniek, i keď nie každej v rovnakej miere. Mám tri, jedna sa zalepuje fest, dve menej. Po overení neúčinnosti mazadiel vrátane spomínanej medenej vazelíny som dosiahol relatívne zlepšenie používaním čistého práškového grafitu, zamiešaného v trichlóre. Po nanesení sa trichlór rýchlo odparí a závit dnového plugu zostáva štedro namazaný - hádam lepšie povedať ošetrený - suchým grafitovým práškom. Je to výsledok experimentovania potom, čo som z Thompsonky nevedel vytočiť dnový plug ani servisným kľúčom a musel som použiť golu.
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 14 bře 2020 16:28

od Rolf, zálesák

Od doby, co na závit pistonů aplikuji 2 vrstvy bílé teflonové pásky pro instalatéry, nemám s povolováním závitu žádný problém :D :roll: :shock:
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 14 bře 2020 20:33

Jojo, ta páska taky u mně našla uplatnění, ale až tak v roce 2010.
Ale dneska něco lehčího. V zimě jsem si chystal terče, ale jak to vypadá, kdoví jak to s nimi dopadne.
lovec.JPG
[attachment=1]
Přílohy
žoldák.JPG
žoldák.JPG (53.22 KiB) Zobrazeno 748 x
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 14 bře 2020 21:44

Veľmi pekné terče, pán kolega Blecha.cz. Skoro by som pociťoval rozpaky strieľať do nich, najmä do Lovca (žoldáka by som bral akože je v službách nesprávnej strany :D ). Za moje rýchlokresby čiernym fixom sa môžem hanbiť :(
Čo ten laser boresighter, džentlmeni - nikto?
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 14 bře 2020 22:26

Llaser boresighter doporučuji pro nastřelování zbraní s optikou. Na terč vzdálený 50 m se nasměruje laser umístěný v hlavni a na tu tečku se zrektifikuje kříž osnovy dalekohledu. Zbraň je upnutá.
Pokud je předovka, chtělo by to stranově a výškově regulovatelné hledíNasvítit tečku a hledí sesouhlasit na ni.
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 14 bře 2020 22:36

Ještě k laser bore sighter. Kolega puškař, aby ušetřil cestu na střelnici, tak upne v dílně pušku vodorovně do svěráku. Na vzdálenost 3 metry, na zeď, připevní papír se dvěma křížky tak, aby se spodní křížek shodoval s paprskem laseru. Laser je samozřejmě zasunutý v hlavni. Druhý horní křížek je nad spodním tak vysoko, jak vysoko je osa miřidel (puškohledu) nad osou hlavně. Poté se provede sesouhlasení miřidel (osnovy puškohledu, hledí ) na horní křížek. Když potom zbraň nastřeluje, stačí mu dvě, max. 3 rány a je hotovo :D
Odpovědět