Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 02 zář 2017 16:28

Stojánek (nabíjecí) k pistoli, nebo revolveru není zbytečnost. Záleží na poměrech na střelnici a jestli střelec sestřeluje flašky od piva, nebo mu jde o desítku v desítce. Nebo když chce střelec z předovky zachovat maximálně kolorit doby roku cca 1820. Pak stačí patron taška a roh s prachem. Jinak se celé vybavení vleze do kufříku včetně toho stojánku na pistoli. Zbraň spočívá bezpečně ve vertikální poloze, nešoupe se o stůl, ruce jsou volné k pečlivému nabití hlavně. Určitě bych to doporučil začínajícím střelcům, než dostanou správný grif k nabíjení. Předovka není ČZ75, kdy střelec musí jen zasunout plný zásobník do šachty. Stačí trochu nervozity, nebo někdo promluví, člověk zapomene nasypat prach a je starost na světě.


Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Milanx » 04 zář 2017 18:30

Ahoj chlapi, standardně přebíjím a odlévám střey do klasických zbraní, ale byl jsem již několika lidmi požádán abych lil i pro předovkáře a perkusáře střely kalibru .45 a víc. Ohledně tvrdosti střel pro klasické náboje mám jasno a praxi, tu bohužel nemám v oblasti perkus+předovky. Vím že by mělo být co nejčistší, tedy nejměkčí kvůli pohodovému nabíjení i bezflastrového (tedy "plnoprůměrového") střeliva, zejména ogiválů, ikdyž začínat budu asi se sférickýma koulema. Na druhou stranu si říkám jestli se to měkké olovo nemaže na vývrt a vůbec...
Rád bych tedy požádal o radu, zda tedy vyhovuje čisté olovo, nebo je potřeba ho aspoň trochu přitvrdit, zda máte na střelbu radši kule nebo ogivály, popřípadě zda střely mazat, nebo to si už každý ostrostřelec udělá dle vl. vkusu...
Pokud už zainvestuji do kokil, kalibru atd. tak bych byl rád, aby to k něčemu bylo, tudíž děkuji předem za případné rady či doporučení.
PS: Občas mohu dodat i surové měkké olovo za rozumné peníze.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 04 zář 2017 22:14

Milanx:
Pro předovku jednoznačně čisté olovo - cihla z Kovohutí Příbram. (http://www.kovopb.cz/divize-produkty/ol ... vene-cihly) Odkaz jsem dal proto, že si neumím představit jinou a lepší alternativu jejich výrobku. Z tohoto kovu (99,97% Pb.) se odlévají jak dlouhé střely, tak i sférické střely (koule).

A nyní osobní názor. Rozhodně bych nemazal ogivální střely dopředu. Já to udělal a výsledky střelby nedopadly dobře. Mazivo bylo ztuhlé, nechovalo se tak, jak má - promazat hlaveň a změkčit povýstřelové zplodiny hoření černého prachu. I v dobové literatuře se hovoří o tom, mazat střelu před střelbou. Odlitá střela by se měla nějak ošetřit, asi grafitem, s tím nemám zkušenost.
pavel.kot
Příspěvky: 142
Registrován: 21 led 2008 20:00

Re: Předovky

Příspěvek od pavel.kot » 07 zář 2017 11:10

co říkáte na novou perkusní pistolku Czechgun Gladiator .45 SCP ?
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 07 zář 2017 12:57

očividně určeno pro někoho, kdo chce něco v kat D (tj bez zp od 18), a to na řekněme obranu - nošení atd...

Podle fotek a tvrzení výrobce nelze úplně soudit, nicméně pro tento účel vidím jako výhodu, skryté zápalky - to některým lidem u GG derringeru vadilo, a asi by to mělo být pohotovější, - DAO spoušť, a přepínání mezi horní a dolní hlavní samo....
jestli je spouštový mechanismus skutečně bezpečný netuším (např. pádová bezpečnost, atd ...)

materiál (hliník, ocel) ani kvalitu výroby neposoudím,

jaký to bude mít výkon (délka hlavně, čím se to nabije,, vývrt hladký/drážkovaný?? atd...) netuším, asi zkušenější předovkář poví víc....

cena ...
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Předovky

Příspěvek od pelanj » 07 zář 2017 13:04

Podle fotek mechanismu je to opravdu DAO, takže kohouty se natahují až stiskem spouště - podle mě pádová bezpečnost bude dostačující.
pavel.kot
Příspěvky: 142
Registrován: 21 led 2008 20:00

Re: Předovky

Příspěvek od pavel.kot » 07 zář 2017 13:30

na Youtube jsou nějaká videa -Czechgun Gladiator .45 SCP

proč nekoupit ? za mně - krátká a hladká hlaven+cena 12tis.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 08 zář 2017 19:27

pelanj píše:Podle fotek mechanismu je to opravdu DAO, takže kohouty se natahují až stiskem spouště - podle mě pádová bezpečnost bude dostačující.

obecně spoušťový mechanismus DAO sám o sobě nemusí znamenat, že to bude bezpečné...
nicméně jestli je tento konkrétní model zbraně bezpečný, nebo ne, samozřejmě netuším...
1928
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2017 21:11

Re: Předovky

Příspěvek od 1928 » 09 zář 2017 21:40

Dobrý den, pomohl by někdo s určením zbraně, kterou léta vlastním. Ještě by mě zajímalo na co je v hlavni ten mosazný čep co je na fotkách. Když jsem to někomu ukazoval tak nevěděl. Ten čep vede stěnou hlavně až dovnitř a tam asi milimetr kouká a je roznýtovaný. Napadlo mě jestli hlaveň není znehodnocená, ale proč shora a ne skrytě a proč by tam někdo pracně dával mosazný nýt. Děkuji.
3.jpg
Přílohy
4.jpg
1.jpg
jaraf4
Příspěvky: 1
Registrován: 10 zář 2017 18:13

Drum

Příspěvek od jaraf4 » 10 zář 2017 18:22

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, zda nevíte, jestli se někde dá sehnat samostatný drum. Psal jsem e-maily asi na tři eshopy a bez úspěchu. Pokud by někdo měl náhodou třeba nějaký navíc (třeba z nějaké poškozené hlavně), tak bych byl vděčný za možnost zakoupení (sháním konkrétně na pistoli Ardesa Patriot).

Díky
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 10 zář 2017 22:07

někdy se znehodnocovalo jen provrtáním, a takhle shora, (viděno u opakovaček ) takže imho to může být následek znehodnocení v době dávno minulé, nebo v jiné zemi nebo ........ a ten nýt může být snaho to opravit (třeba jen že to vypadá líp než díra ??)
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 11 zář 2017 11:47

Kdysi jsem viděl v Německu podobně dodatečně upravenou bednu předovek ( originální křesadlovky v počtu asi 8 kusů ) a účelem této úpravy bylo , údajně , zamezení nabití střely až na prach. Pušky měly údajně kdysi dávno sloužit pro salutní střelbu místního střeleckého spolku. Nýty byly ale železné, vývrty hlavní bez drážek. Jak hluboko nýty zasahovaly do vývrtu hlavně ale nevím.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 11 zář 2017 12:33

to zní celkem pravděpodobně.....

jinak pro identifikaci zbraně by to chtělo popsat/nafotit značení, jak vypadá hlaveň- vývrt (foto, popis, ) a asi by neuškodili lepší fotky ....
1928
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2017 21:11

Re: Předovky

Příspěvek od 1928 » 11 zář 2017 13:22

Děkuji za odpovědi, zbraň je bez vývrtu, ráže asi 18mm, připadá mi že to mohla být původně křesadlovka a jediný nápis co jsem našel je ten na fotkách, velké tiskací písmena a končí to AND. Ještě ji mohu rozebrat jestli tam nebude nějaká tormentační značka.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Předovky

Příspěvek od Lukáš » 06 úno 2018 19:31

Chlapy střílíte někdo vojenskou předovku? hrozně mě láká karabina Richmond .58 od Chiappi, minie bych si odléval nějspíše po domácku.Dlouhé flinty moc nemusím, kvůli skladnosti a (ne)ladnosti.Otázka tedy, zní jestli je to tedy pro mě jako začátečníka dobrá volba. Mám zkušenost pouze s ráží .45 v krátkých laufech a i tam už mě flastry přestaly bavit.Možná, že mi odlévané minie odpustí větší tolerance v nepřesnosti, jelikož se utěsnují ve vývrtu.Co vy na to borci?
Odpovědět