Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 25 čer 2017 18:51

Na jiném foru byla rada nastavět střely do nějaké nádobky a zalít roztopeným mazáním. Pak vzít plastový trychtýř, zkrátit mu trubku tak, aby otvorem lehce prošla střela, konec zabrousit jako u děrovače a pak s ním střely z mazání ,,vyzobávat". Budou se prý dokonce v trychtýři postupně hromadit.
Ten revolverový ogivál jsem taky zkoušel v Hawkence od Ardesy. Kdysi mi jich pár zbylo po prodeji Remingtona. Soustřel byl slušný, čemuž jsem se divil, protože díky diametru se jen trochu zařízl do drážek. Pod střelu jsem proto dával filc kvůli lepšímu utěsnění.


Uživatelský avatar
fany
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2014 12:46
Bydliště: Praha 10

Re: Předovky

Příspěvek od fany » 25 čer 2017 19:00

al.taylor-to je asi možné,ale bude namazaná celá střela a ne pouze v drážkách.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 25 čer 2017 19:32

Pokud se zaleje pouze do výše drážek a dno se pak utře hadrem, tak nevidím problém.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 26 čer 2017 10:33

fany píše:Chlapi,jak to děláte,že namažete střelu real pouze do drážek? :oops:
Vše už bylo popsáno, najdi si trochu času a projdi to tady. :wink:
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 26 čer 2017 11:28

Jo, je to pravda.
Kluci, kupte si trochu lanolínu a přidejte do mazání. Je to tuk z ovčí vlny, prodává se v lékárně, když hezky poprosíte. V mazivu do REALu funguje jako lepidlo maziva. REAL má mělké drážky, zaoblené a směs hovězího loje a včelího vosku může vypadnout. Pokud mažete touto směsí. Případně ubrat vosk, aby to víc lepilo.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Předovky

Příspěvek od Lukáš » 26 čer 2017 14:26

Fandaks

to jsou ty ogivály od Brýmové, které mi u Lepage létaly(na cca 35-40m) zatím nejlépe.Sehnat stejné kleště a případně upravit.
Přílohy
Brymová 11,4.jpg
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 26 čer 2017 14:34

Kvalita odlití je strašná.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Předovky

Příspěvek od Termit » 26 čer 2017 15:28

Ty jsou použité,vždyť píše ze mu létaly..:):)
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 26 čer 2017 16:19

Ja by som mal otazku z ineho sudka,co ma trapi..manzelka neznesie vôňu balistolu a wd-cka.minule sa povracala.neviete mi odporucit nejaku alternativu namiesto tychto uvedenych,ktore su v nemilosti?musim najst nejaky iny druh smradu,ktory mozno znesie lepsie ako tieto
Smazaný uživatel 26679

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 26 čer 2017 16:52

Co konkor? Jinak mě wdcko voni, ale balistol moc ne...
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 26 čer 2017 18:00

Před dvěma sty léty Balistol neměli a o zbraně se starat museli. Horká voda na vyčištění od zplodin černýho prachu, olej na jízdní kola a šicí stroje na železo po vyschnutí. Konkor má taky svou vůni - manželka Spitamena může mít alergii. Balistol fakt smrdí a v čem vlastně vyniká, krom ceny? WD je dobré, škoda, že tvoje žena má k němu nechuť.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 26 čer 2017 18:10

Lukáš
No to je přece normální střela REAL :D . Do čeho REAL vleze, z toho lítá dobře. Tedy většinou.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 26 čer 2017 18:24

To je běžná střela REAL .45 cal. Spodní břit má menší průměr aby to do hlavně vlezlo pohodlně. Druhý břit to srovná do osy hlavně a trochu to utěsní. Třetí břit střelu usadí tak jak to má být. Podle mne je to výborně vymyšlená střela. Proti ogiválu má jen jinou špičku, takže to je spíš střela s prosekávací hranou a v terči opravdu dělá pěkné ostré díry. Jestli ti střela trefuje tak nemusíš nic dalšího vymýšlet. Je to dobrá volba když je REAL dobře odlitý. Kdybys to napsal dřív, nebo poslal fotku, nemuseli jsme nic vymýšlet. Doufám, že pošleš nějaký povedený obrázek terče :)
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 26 čer 2017 23:20

Jo, jo, realy chodí dobře, jen na kvalitu se musí dávat pozor. Ta by měla vypadat takto.
Přílohy
Dobré REALY JIM.JPG
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 27 čer 2017 06:08

Jime, ty tvoje REALy jsou opravdu výstavní! Radost pohledět.

Spitamen. Moje manželka taky nemá ráda vůně technických olejů. Můžeš použít obyčejný slunečnicový olej, ten jí asi bude vyhovovat. Zbraň dobře vysuš a bohatě namaž tímto olejem. Den před střelbou zbraň pořádně vytři do sucha a ještě přímo na střelnici si zkontroluj jestli ti někde nevytéká a znova zbraň osuš od oleje. Jen budeš muset častěji zkontrolovat povrch železa.

Pokud v zimě nebudeš střílet, bohatě nastříkej olej WD a olej neutírej! Zavři zbraň do krabice aby pach oleje nebyl tak cítit. Za tři měsíce zbraň vyndej, zkontroluj, znova přestříkni wédéčkem a zase ji ulož do krabice. Na jaře bud jako nová. Věřím tomu, že by na to stačila dobrá krabice od bot nebo podobná.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Odpovědět