Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xBIZONx
Příspěvky: 20
Registrován: 18 dub 2010 12:14

Re: Předovky

Příspěvek od xBIZONx » 29 pro 2015 16:50

Ja tam nevidim nic,podla coho by to bola zbran kategorie C.


Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 29 pro 2015 16:55

OPAKOVACIA ZBRAN :-) Aspon podla slovenskeho zakona :-) Je to rozdiel proti dvojhlavnovej. :-( No co ZAKONODARCI.


http://www.legistelum.sk/kategorizacia- ... ategorie-c
xBIZONx
Příspěvky: 20
Registrován: 18 dub 2010 12:14

Re: Předovky

Příspěvek od xBIZONx » 29 pro 2015 17:40

Stal sa zazrak...ja to uz vidim,tak to su ku.vy.
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 29 pro 2015 18:10

Mooooozes mi hovorit DZIZIS :-D
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 29 pro 2015 20:52

Znipper píše:OPAKOVACIA ZBRAN :-) Aspon podla slovenskeho zakona :-) Je to rozdiel proti dvojhlavnovej. :-( No co ZAKONODARCI.


http://www.legistelum.sk/kategorizacia- ... ategorie-c
ano presne ta:
f) opakovacia palná zbraň skonštruovaná na princípe perkusného zámkového systému.

zajtra idem predat perkusak, opytam sa aj na toto :lol:
Monty
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2015 18:54

Traditions Tracker 50 pre americký trh

Příspěvek od Monty » 30 pro 2015 21:45

Zdravím skúsených predovkárov , som úplný čiernoprachový nováčik pod stromček my prišla ARDESA TRACKER ( 1 rok som strieľal kušou a chcem sa posunúť ďalej ) . Aj ked som sa snažil pred jej kúpou fórum preštudovať , mal by som zásadnú otázku : predovka prišla v obale TRADITIONS TRACKER asi určená pre americký trh. K predovke som objednal aj 300 zápaliek W 209 chcel som ju len tak skušobne vložiť do pistonu s zistil som že tam nejde . Dôvod bol ten že je tam taká strunka , drôtik ktorý zasahuje 1 mm do otvoru pistonu a zápalku tam nedám , po otázkach na uja GOOGLA som zistil že ten drôtik slúži ako držiak na redukciu pre menšie zápalky . Otázka je či a ako ho mám/môžem dať dole ? A ešte sa chcem spýtať , určite som urobil chybu a objednal som ešte pred tým ako som to našiel tu na fóre , od ARESU olovená guľa ( je to ogivál ) 395 gr , EPRX namočená v niečom červenom čo sa ževraj nemusí mazať 50 ks . Čo s tím ? Môžem to z pušky po dodatočnom namazaní vystreliť ? Ďakujem za každú dobrú radu od skúsenejších strelcov
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 31 pro 2015 11:19

EPRX povlak na aresáckych strelách nahrádza plášť strely a teda zabraňuje oteru olova v drážkach hlavne (zato sa niekedy otiera ten plast!)
Strely pre čierny prach sa mažú ale aj preto, aby povýstrelové splodiny v hlavni zostali mäkké a uľahčili ďalšie nabíjanie... strela má mazacie drážky, takže ju do drážok namaž a strieľaj :D
Monty
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2015 18:54

Re: Předovky

Příspěvek od Monty » 31 pro 2015 12:05

Ďakujem za rýchlu odpoveď , ale ešte by som poprosil o odpoveď na 1 časť otázky čo mám spraviť s tím drôtikom ,redukciou ako a či ju dám preč ? Dík za každú radu :D
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od pparatkoo » 02 led 2016 18:52

Našel by se zde nějaký majitel derringeru Cory od Progunu ?
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 03 led 2016 12:00

Tak konečně jsem dokončil můj projekt elektronicky řízení tavící pícky na olovo.
http://www.radio-foto.eu/predovky/picka.php
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 03 led 2016 18:32

Tu pec s řídící jednotkou máš jako ostatně vše, velice pěkně a pečlivě vyrobenou. Opravdu pečlivá práce. Jenom se mě zdá, že topné těleso 700W je málo, navíc je prakticky a spodku pícky, jejíž dno je taky hodně silné, takže roztavení objemu plné pícky si myslím trvá dosti dlouho. Mám pícky 3, jedna je objemově jako tvoje a mám na ní 2 topná tělesa 1,1kW paralelně. Fakt je ten, že nemám stínící plech kolem, takže dost tepla uniká. Nějak to neřeším, je to spíš lenost, taky mě chybí tvoje preciznost.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Předovky

Příspěvek od Kavy » 03 led 2016 18:43

Tomu se říká zapálený předovkář.
Gratuluju :-)
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 03 led 2016 18:44

Jojo, moc pěkně udělané, až je to škoda :D . Já si dlouhý léta vystačil s elektrickým vařičem a hrncem.... Pak jsem si koupil tu větší Lee. Jinak hrnec používám furt - tavím v něm kupavané cihly, nařezané na ca 10 kg kusy letlampou.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 03 led 2016 19:58

Jim:
No to by odpovídalo, ten tvůj výkon :wink:
Řešil jsem to s odborníkem na úniky tepla a izolace, a ten mi řekl, že pokud bych to neměl vůbec izolované, musel bych použít zhruba 4-násobnej výkon, protože teplo by se přenášelo ze spirály jen kontaktně a navíc by se nádoba ochlazovala okolním vzduchem- nebo-li cca 70-75% tepla by bylo vyzářeno do okolí jak ze spirály, tak i ze stěn nádoby. Takže těch 700W s izolacema odpovídá cca 2500W neizolované nádoby. Navíc já tam mám ještě jednu izolaci, která není na fotkách, protože jsem zrovna neměl baterky do foťáku a pak jsem to měl už zadělaný- mezi stěnou nádoby se spirálou a vnějším opláštěním je ještě jeden plechovej plášť omotanej izolační topenářskou šňůrou (s odolností 1300°C), takže na ten vnější plášť se dá za provozu šáhnout a nespálíš se. Takže těch 700W je využito téměř bez úniku, a lépe než u LEE.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
misob
Příspěvky: 11
Registrován: 26 lis 2012 16:24
Bydliště: vychod

Re: Předovky

Příspěvek od misob » 04 led 2016 15:44

Ked uz je rec o pieckach, pouziva este niekto plynovu piecku? Mam set piecka samotova s horakom a hadicou a do nej kokilu (medzi stenou pece a kokilou je cca 1cm priestoru). Napajam pb- flasou a tavim temer zadara, len to nastavenie teploty... Kolko stoji domaca piecka s regulaciou? Kupit si ju mozem, ale ja radsej sam :-)
Zbran je taka, aky je clovek, ktory ju drzi (alebo ked je raz niekto vol...)
Odpovědět