Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 17 bře 2015 19:28

Blecha:
U tvýho příspěvku mi ukápla slza :lol:
U mě přesně stejný. 17 let bezduchýho střílení bez dýmu a pak teprve ta pravá nirvána. Kdo to nezažil, nepochopí. Dokonce jsem ani neprodloužil zbroják (no byla to blbost, rád bych pořídil PeRe), vrátil jsem ho a zůstal jen u čmoudíků.
Ale takhle pokročilý stádium se už prej léčit nedá :lol:


Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 17 bře 2015 21:03

fr.sagitarius: a čo keď budú aj predovky na zbroják? :roll:
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Předovky

Příspěvek od Fesoj » 17 bře 2015 21:27

Sice to neni reakce na mě ,ale až budou i předovky na ZP tak bude načase vzít flinty do rukou a jít si to s někým vyříkat poněvadž za chvíli bude omezované i dýchání...
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 17 bře 2015 21:57

Fesoj a Kocúr.
Každá úvaha musí být podložená nějakým hmatatelným užitkem. Co by stát získal evidencí předovek. Krátkodobý finanční efekt za poplatky registrací zbraní skalních střelců. Zbytek střelců by své zbraně prodal, nebo založil někam na zeď. A pak by asi nastal kompletní úpadek tohoto odvětví + ztráty na odvodech DPH z prodeje.
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 17 bře 2015 22:01

Fesoj píše:Sice to neni reakce na mě ,ale až budou i předovky na ZP tak bude načase vzít flinty do rukou a jít si to s někým vyříkat poněvadž za chvíli bude omezované i dýchání...
Myslim, ze muzes pomalu zacit. Tohle je odpoved CUZZS na muj dotaz tykajici se predovky Ardesa long distance:

Dobrý den,
v zásadě lze říci, že problém je v zápalce W209, která nesplňuje definici perkusní zápalky. Proto u zbraní, kde je na výběr např. více druhů pistonů a tato zápalka, lze po vyřazení dané zápalky považovat sadu jako zbraň kategorie D. Pokud by někdo střílel se zápalkou W209, byla by tato zbraň klasifikována jako zbraň kategorie C a tedy nedovolené ozbrojování..
Jakub Friedl

Je to tedy skutecne otazka casu (a hadam ze velmi kratkeho), kdy budou vsechny predovky na ZP. Mozna bys ten zbrojak mel jeste zvazit.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Předovky

Příspěvek od Kavy » 17 bře 2015 22:09

A který to byl před lety ústav ,že hodil předovky se zápalkou W209 na volně prodejné D ?

Pokud prach zapálí perkusní zápalka,je to D
Pokud prach ve stejné zbrani ale bez razítka zažehne W209,je to kriminál.
Asi už jsem starej a některé absurdity mi hlava nebere.
Jakoby lidi neměli nic důležitějšího na práci.Kolik asi lidí bylo dobře živo z takového nesmyslu...
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 17 bře 2015 22:12

Pred 10 rokmi perkusáky ešte neboli na zbroják, teraz už sú. V niektorých štátoch už nemôžete mať predovky bez zbrojáku a v ďalších ani ten zbroják. :( Aby sme se ješte nedivili a strachem držky nekrivili ako spieva klasik :oops:
Naposledy upravil(a) kocúr dne 17 bře 2015 22:13, celkem upraveno 1 x.
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 17 bře 2015 22:13

Me to prijde uz jako cilenej utok na lidi....tohle se beznej smrtelnik, kterej se neustale neprehrabuje ve vyhlaskach nema sanci dozvedet a najednou by mel jit sedet nebo mit alespon podminku. Pokud vim, tak se tyhle pusky daji porad volne koupit.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 18 bře 2015 16:25

Prosím Vás, buďte v klidu a užívejte si blížícího se jara, chystejte si prach a olovo. Kdyby se stát rozhodl dát předovky na zbrojní průkaz, tak bude mít nějaký důvod. No tak si ten zbroják uděláte, v čem je problém? Zatím je to takto:
Zbraněmi kategorie D jsou
a) historické zbraně,
b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,
c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,
d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,
f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,
g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,
h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,
i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně, a
j) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Předovky

Příspěvek od Kavy » 18 bře 2015 18:23

Důvod ? Peníze.
Ouředník vymyslí byrokratický úkon aby měl práci a za úkon něj vybírá poplatek.
Ber to jako daň. Máš peníze a z nich budeš větší a větší část odevzdávat.
Je fuk jestli to v budoucnu bude za předovku,vzduch,slunce...
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 18 bře 2015 19:05

blecha.z zakon o zbranich a strelivu umis sice kopirovat hezky ale pokud to zkusebna dala jako C tak je to C at se nam to libi nebo ne. Problem je v zapalce, ktera neni brana jako perkusni a pak bude urcite zadrhel i v tom zamku. Hold stat ted udelal z nekolika mozna tisic lidi kriminalniky.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 18 bře 2015 19:53

Což o to, já bych ten zbroják zvážil, ale znám ještě starej zákon 288, a pořád se mi to s tím novým plete. A taky mě štve ta nová praktická zkouška- střelba a bezpečnost v pohodě, to bych mohl po tolika letech praxe vyučovat, ale ty rozborky.,.. Brokovnici ani kulovnici jsem nikdy neměl v ruce, a nemám ani tušení, jak se do toho leze :cry:
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 18 bře 2015 20:03

to je jednoduchy, to se da v pohode nastudovat z obrazku nebo ja to vyresil tak, ze jsem sel asi hodinu pred zacatkem zkousky na strelnici a spravce mi vse ukazal.
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Předovky

Příspěvek od mujtaj » 18 bře 2015 20:07

Vyraba sa este cory 36? Aky mate nazor na ten derringer? Prip nema niekto na predaj? A ako je to s nosenim nabiteho derringera aj so zapalkami, ak nie su kryte, napr gg tak vraj je to risk a ked su kryte ako cory ci ardesa vest pocket tak je to ok. Aky mate nazor a ake derringery/pištole poznate so skrytymi pistonmi?
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 18 bře 2015 20:18

Pokud zkušebna rozlišila tyto zápalky a rozhodla tak, jak rozhodla, tak co ještě řešíte. Kupte si správné sirky a máte klid.
Rozborka je v podstatě v pohodě. Výborným způsobem je to ukázáno https://www.youtube.com/watch?v=nc1tfJPbKdI a tady https://www.youtube.com/watch?v=IuOCr22PIug
V podstatě jsou jen tři zbraně - brokovnice, pistole a malorážka. Prohlížel jsem ta videa každý den, znal jsem je nazpaměť. U malorážky a brokovnice není žádný zádrhel. Problém byl u pistole, ale taky je to jasně vidět na videu. Měl jsem plynovku Berretu92, na ní jsem trénoval rozborku do zblbnutí. Jde tam hlavně o to, dostat do krve pořadí manipulace se zbraní. Komisař neodpustí nic!!! Ale je taky v jeho kompetenci nechat tě provést rozborku u všech tří zbraní, nebo třeba taky jen u jedné.
Odpovědět