Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Předovky

Příspěvek od derringer » 11 zář 2013 11:11

všechno kromě .22short a lr se prodává volně

zápalka klasická 4


mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Předovky

Příspěvek od mojedx » 11 zář 2013 14:57

To je krásný to chci! Má to na konci rozšířenou hlaveň, aby tam šla lehce nacpat diabolka sukýnkou napřed? Co drážky, má to nějaké?

Bylo by to i v ráži 5,5 nebo 6,5mm? Jakou navážku prachu to snese, jak vypadá diabolka vyndaná z želatiny, nemá sukýnku naraženou až k hlavičce? S navážkou pak diabolky asi jenom heavy, že?

A kolik to koštuje?
Pedersoli
Příspěvky: 142
Registrován: 12 zář 2013 14:59
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Pedersoli » 13 zář 2013 14:01

Zdravím, dočtu se tu někde ve vlákně jak je to se sebeobranou s předovkama? Ať tu nelistuji zbytečně? Že je nosí kluci od great gunu( derringery) to vím, ale já sem podědil Pedersoli liegi a když sem si kupoval kule,bylo mě řečeno že se nesmí použít na sebeobranu ( ani nevím jestli by to šlo,jakou má sílu,ještě jsem nestřílel). Popravdě,to si radši udělám ZP, s tímto bych se nebránil,ale zajímá mě to. Díky
Přílohy
Liegi.jpg
Revolver Rex 3" . Derringer Rex 3". Derringer Great Gun 2.5" Derringer Liegi . Pistole Hawken.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 14 zář 2013 12:05

Pedersoli. Další člověk, co nemá představu o zbraních kategorie "D". Když to přeženu, tak není v podstatě žádný rozdíl mezi nábojem center-fire a nábojem nabitým ústím hlavně. Proč asi dali perkusní revolvery na zbroják. Když to umíš, tak derringer nabiješ na pár sekund.
Jinak ti to řekli správně, zbraň kategorie "D" můžeš používat na místě k tomu určeném, to jest na střelnici. Tam ji musíš dopravit nenabitou a v ochranném obalu. Z předovky se může střílet na slavnostech se souhlasem pořadatele. Nesmí být nabita ostrým nábojem. Tečka. Nic jiného zákon neuvažuje. Což je jedině dobře. Různí kutilové upraví zámek aby měl lehkou spoušť, klepneš s pistolí a neštěstí je hned. Raději si udělej ten ZP a předovkám se vyhni.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 14 zář 2013 12:15

Tak jsem konečně dodělal projekt na stavbu elektronicky řízené pícky na tavení olova. Mám už navrženou mechanickou část, elektroniku, i materiály. Bude řízena od přesného měření teploty taveniny, bude zobrazovat jak nastavenou teplotu, tak skutečnou dosaženou, velikost jako u té větší LEE. Zatím se můžete podívat na obrázek projektu. http://www.radio-foto.eu/predovky/picka.php
Až bude hotovo, návod samozřejmě zveřejním. Náklady zatím spočítány na asi 1300,-
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Předovky

Příspěvek od anm » 14 zář 2013 13:42

blecha.z : Asi mi to uniklo, kde je prosím v zákoně o zbraních podmínka nosit kategorii D nenabitou :?
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 14 zář 2013 15:50

zrušeno
Naposledy upravil(a) Jim dne 14 zář 2013 23:23, celkem upraveno 1 x.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Pedersoli
Příspěvky: 142
Registrován: 12 zář 2013 14:59
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Pedersoli » 14 zář 2013 16:57

Ja ji nikde nehodlam nosit,ale na druhou stranu kdyz by na me vytahl nekdo kver,tak si myslim ze v tomto pripade se clovek muze branit jakkoliv,jasny dalsi vec je,ze to jak rikas,tezko budu nosit pres den nabity po meste :D . Tu si necham.na strelnici. Pardon za diakrotiku,pisu z mobilu
Revolver Rex 3" . Derringer Rex 3". Derringer Great Gun 2.5" Derringer Liegi . Pistole Hawken.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 14 zář 2013 17:05

to Pedersoli:Mám taky Liegi...nabitého ho klidně nos,ale nesmí být vidět..a použití pouze na střelnici,ale pokud by tě někdy měl chránit,tak potom o oprávněnosti použití budou rozhodovat orgány činné v trestním řízení..Jinak ublížit opravdu dokáže....s gramem Vesuvitu prostřelí 1,5 cm smrkový prkno, 1,5 gramem Vesuvitu LC dokáže víc,ale vzhledem ke krátké hlavni nemá cenu do něj cpát víc prachu...Výhoda je,že je to fakt prcek do kapsy,rozšroubovatelný rukou,tudíž se epesně čistí...Nevýhoda,moc krátká hlaveň na přesnější střelbu větší než 10m..Absence mířidel,ale to není na těch 10m zase tak podstatné,pokud se s ním naučíš střílet...a pouze jedna hlaveň oproti derringeru od GG...takže asi tolik..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 14 zář 2013 17:47

Pedersoli:
Ta to si opravdu jen myslíš. Obrana dle zákona nesmí být "zcela zjěvně nepřiměřená". Použití bezplášťové střely z měkkého olova zcela zjevně nepřiměřené k obraně JE, neboť jde o střelu s tzv. zvýšeným ranivým účinkem, protože v těle se deformuje a vše okolo rozseká a roztrhá. Pokud to použiješ na obranu, bude vyhodnocena jako nepřiměřená a budeš odsouzen pro těžké ublížení na zdraví, případně s následkem smrti.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Předovky

Příspěvek od SansLogique » 14 zář 2013 17:58

je úplně jedno, jestli někoho střelíte předovkou nebo legálně drženou CZ-75. Vlastně není. U tý předovky je (v závislosti na situaci) šance, že vás PČR nenajde.
Pokud se u soudu bude posuzovat KN a NO, je to jedno a jste v prdeli tak jako tak.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Předovky

Příspěvek od COOK » 14 zář 2013 18:09

Probůh, použití podobné pistole má charakter podobnej jako má Krabička poslední záchrany. Prostě až když už dochází k útoku. A taky nikdo neříká, že je nutný mířit na hrudník. Zvlášť třeba při útoku nožem z jednoho metru.
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Předovky

Příspěvek od anm » 14 zář 2013 18:29

Pokud Vám jde jen někdo nafackovat, je použití zbraně nepřiměřená obrana.
Pokud však použije útočník zbraň, máte i Vy právo k obraně života zbraň použít.
Bude se však posuzovat, jak nebezpečná útočníkova zbraň byla.
Vidlička asi neprojde. Vidle možná jo :lol:
Pedersoli
Příspěvky: 142
Registrován: 12 zář 2013 14:59
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Pedersoli » 14 zář 2013 19:15

Já si taky osobně myslím že pokud bych ho nosil skrytě,nabitýho, kohout v pojistné poloze a bez zápalek,taky by se prd stalo... Jasný že kdyby na mě někdo vytáhnul devítku, tak těžko počká až vylovím zápalky :D Ale teoreticky, zbraň proti zbrani by neměla být nepřiměřená obrana, jiná věc je jak to vysvětlit u soudu proč to tahám... Ano střílet se smí jen na střelnici, ale to se zbraněmi na ZP přeci taky,s rozdílem že na ochranu zdraví a života je sk. E,tak tím by se soud mohl ohánět. Ale jak jsem psal,radši si udělám zbroják,tedy já ne, v tomhle státě bránící se člověk končí špatně, to radši mrtvej než deset let dělat ,,holku". Neví nějaký Pražák zda v Kuchaříku funguje v neděli ta střelnice p. Humla? a zda-li se dá jít i spředovkou?
Revolver Rex 3" . Derringer Rex 3". Derringer Great Gun 2.5" Derringer Liegi . Pistole Hawken.
Pedersoli
Příspěvky: 142
Registrován: 12 zář 2013 14:59
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Pedersoli » 14 zář 2013 19:24

fr.sagitarius: no jo,ale když na mě nějaký magor vytáhne bouchačku,jen proto že se mu bude zdát, že sem se na něj blbě díval tak to nebude nepřiměřený? a magoři jsou, dle kamerových záznamů mi ňákej feťák ukopl jen tak zrcátko u auta. prostě sešel z chodníku k parkovišti,kopnul a šel dál.....
Revolver Rex 3" . Derringer Rex 3". Derringer Great Gun 2.5" Derringer Liegi . Pistole Hawken.
Odpovědět