Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Fandaks » 06 črc 2010 23:16

kralik: Já sice nemám hlavně od Ardesy ale vím, že předovkové hlavně se dělají v ráži .50 vždy větší. Já mám jednu hlaveň v polích 12,74mm a druhou 12,77 a neslyšel jsem za celou dobu co střílím že by si někdo stěžoval na malý průměr v polích.

Nahoře píšeš: "ale nikde jsem nenasel kokilu na minii 0.495 ci 0.490"
Takovou jsi samozřejmě nemohol najít, to by v případě minie ráže .50 byl totální zmetek!

Takže kde je chyba?


Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Black Powder » 07 črc 2010 00:42

kralik píše:No, rekl bych ze nekdo nerozumi psanemu textu....
kleste Lee na minie 0.50 delaji strely ktere se nevejdou do Ardesy 0.50.... to nema s olovem nic moc spolecneho.
Je vidiet, ze si chytrak, ale v nicom sa nevyznas a nepoznas ani vlastnosti olova a liatia. Este k tomu sa navazas do cloveka co ma skusenosti na rozdavanie!
Makke olovo ma vacsiu zmrstivost, ako legovane tvrde s vysokym obsahom antimonu a inych kovov.
Takze ak mas kokilu cal.50 a pouzijes makke olovo, strela bude mat po odliati cal.498-496 podla dosiahnutej teploty.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od kralik » 07 črc 2010 19:34

Ale panove... Vy se mne porad snazite presvedcit, ze se mi ty minie vejdou do laufu... nevejdou.
A olovem to neni.... ledaze by v Pribrami housky legovali... a nepriznali se k tomu.
Takze radeji poradte, co s tim.... strely zmerit umim ale lauf po cele delce ne - nekdo z Vas mozna ano.....
Mate tedy nejakou osobni zkusenost s miniemi a yukonem ci evolutionem?
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Black Powder » 07 črc 2010 19:56

Takym pristupom, ako mas ty k druhym, tak sa tazko dockas pomoci.
Ak by si mal zaujem vec riesit, uviedol by si presnejsi popis zavady a hladal by si dovod aj sam, ale z toho, co tu je sa viac poradit neda. Popisane je toho na webe dost, hladaj.
Za dalsie: co lauf, to iny rozmer, ina kokila, ina strela. Zvlast, ked si kupis najlacnejsi shit od Adresy co ma zivotnost jednu sezonu, tieto pusku su robene pre pouzitie sabotovej strely, teda strela cal.45 osadena v plastovom kosiku. Preto sa k nej nevyraba kokila minie v presnom rozmere.

Komu neni rady, tomu neni pomoci.
Jednu radu Ti dam, porad si sam.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od kralik » 07 črc 2010 22:50

No, dik, tohle je alespon nejaka informace co zapada do ostatnich.... na druhou stranu kazdy neni Rotschild, ze... a dat 15 ci 30 kKc za neco na hrani byva obcas problem....
Nu coz.. koule s flastrem funguji taky docela dobre....
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Black Powder » 07 črc 2010 22:58

Mam nielkoko hraciek daleko nad spomenutu sumu a su len na hranie.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od kralik » 08 črc 2010 11:11

je to jiste prijemne si to moci dovolit.... to nemuze kazdy... ja holt musim zustat u Ardesy
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Black Powder » 08 črc 2010 12:51

Ardesy mam aj ja model R-1300 a P-1300L.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
Smazaný uživatel 3736

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 08 črc 2010 15:56

Ale to už je iná paráda. Ja som sa ich bál do ruky chytiť. A na ich cenu som sa Black Powdera radšej ani nepýtal.. :shock:
O takých zbraniach môžeme my bežní Ardesáci iba snívať. Možno občas na obrázkoch obdivovať. :roll:
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Shindel » 08 črc 2010 16:03

Já pokukuju po Hawken Match Creedmore, ale to by pak chtělo zkusit nějaký závod, aby nebyla jen pro parádu :wink:
vojnar
Příspěvky: 175
Registrován: 16 led 2010 20:00

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od vojnar » 13 črc 2010 15:00

smazáno
Naposledy upravil(a) vojnar dne 05 úno 2011 21:04, celkem upraveno 1 x.
Kde traktory končí,Niva začíná
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 13 črc 2010 19:10

Nabít "plnotučnou " dávku a dát mu zkusit jaké to je......
Smazaný uživatel 3736

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 13 črc 2010 19:27

Ja to riešim tak, že si beriem cez týždeň dovolenku a doobeda bývam na strelnici sám. Raz som sa cítil trápne, keď som strieľal na 10 metrov z Philadelphie a prišiel "veľký" poľovník, že si potrebuje nastreliť pušku na 100 metrov (strieľal by mi od chrbta). Odvtedy keď som išiel strieľať len s Philadelphiou, tak som si pre istotu zobral aj Evolution, aby som si mohol s prípadným poľovníkom zasúťažiť.
Celkovo mávam na strelnici kľud, nemusím robiť zvedavcom verejné "Black Powder ukážky". :lol:
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Shindel » 13 črc 2010 19:58

S výše uvedeným víceméně souhlasím, akorát bych se bál do trackera nasypat cca 150 gr prachu a nechat někoho vystřelit, když jsem to ještě sám nezkusil. Jinak mám kliku, že s většinou lidí, co tam potkávám se alespoň trochu znám, takže mi nevadí s nimi probrat, co kdo přinesl. Navíc pokecat si mezi dvěma výstřely z perkusní flinty není zas takový problém, hlavně na prvních střelbách :lol: Kritizovat podobné dotazy si netroufám, i při závodech s malorážkami se často živě diskutuje (před a po střílení, ale často na stavech) o technických řešeních doplňků a zbraních, a já osobně se nejednou ptal na typ zbraně :)
Smazaný uživatel 3736

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 13 črc 2010 20:05

Ja moc diskutovať počas strieľania nemôžem, keď idem na streľnicu kde 1 hodina stojí 10 EUR. :lol:
Odpovědět