Predovky Chiappa-Armi sport

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

rik26
Příspěvky: 102
Registrován: 10 zář 2011 06:50
Bydliště: Blava

Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od rik26 » 07 lis 2013 20:28

Takže viem že tu je téma predovky no zaujímajú ma Vaše skúsenosti s predovkami,hlavne vojenskými od tejto firmy.
Mám nový prírastok Zouave musket cal.58 od tejto firmy a celkom to ujde za tie prachy.Chcem len vedieť aké máte skúsenosti zo streľbou s týchto zbraní.Bol som s ňou zatial raz na strelnici a kupované minie boli tak na p....... že skoro mi pri nabíjaní odpadli ruky a po 10 rane sa mi pri nabíjaní zasekla strela v polke laufu :evil: Povedali mi že sú to 575 no keď som ich nasrdený po príchode zo strelnice zmeral šuplerouv tak mali od 14,95mm až po 15,1mm takže neviem ako môžu u Aresu také niečo pustiť z výroby a ešte za to pítat také prachy.


Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od kentan » 07 lis 2013 21:32

rik26 píše:že skoro mi pri nabíjaní odpadli ruky a po 10 rane sa mi pri nabíjaní zasekla strela v polke laufu :evil: .
Blbě mažeš. Tohle jsem do .577 když jsem měl Enfieldku ládoval naprosto v pohodě. Pokud nejsi spokojen s kupovanejma, odlejvej si sám. Používej ovšem jen čisté olovo, slitiny jsou na prd, střela se pak nekomprimuje a netěsní.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
rik26
Příspěvky: 102
Registrován: 10 zář 2011 06:50
Bydliště: Blava

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od rik26 » 07 lis 2013 21:51

Mazanie myslím je v pohode včely vosk-sádlo-parafín-trocha lanového oleja.Kamarát má tiež enfield no od pedersoliho a ešte keď som nemal zouavku a strieľal som ostatné moje predovky s ním tak som mu ho dával a išlo mu super.Streli si odlievam do ostatných a na zouave som si už objednal tiež kliešte od Lee 575 original minie style. :P
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od kentan » 08 lis 2013 00:39

Opakuju blbě mažeš. Tahle směska stojí za prd. Pokud bys mazal dobře, budeš nabíjet bez potíží.
To co popisuješ je mizerné nabíjení způsobené ještě mizernějším mazáním, Na stěnách hlavně se ti vytváří nápek, který pak při protlačování střely strháváš, a nebo, protože máš patrně i mizernej lehkej nabiják, se ti střela na něm zasekne. Klofcáním ji pak roztemuješ a vše jde ještě hůř. Kdybys používal mazání vhodné, pak na stěnách hlavně nezůstane nic a pohodlně nabiješ i těsnou střelu (což pozitivně přispívá přesnosti), zejména, pokud si opatříš i vhodné nářadí, tedy gumovou paličku, starter a těžký nabiják z mosazné tyče (desítky). Ty kleště, co sis objednal ti také budou na nic, protože u minií origo rozměrů se počítá její těsnění papírem z náboje. Pokud nepoužíváš polonáboje, budeš muset odlité střely kalibrovat (roztahovat). Pokud to nebudeš dělat, půjdou ti sice snadno nabíjet, ale přesnost bude mizerná, protože se střela tolik neroztáhne, a bude ve vývrtu mizerně těsněná. A nebo budeš muset dávat mocné nálože prachu...
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
rik26
Příspěvky: 102
Registrován: 10 zář 2011 06:50
Bydliště: Blava

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od rik26 » 08 lis 2013 07:24

No takže prepáč ono máš asi fakt pravdu pretože som mal fakt tie problémy čo popsuješ. No ale vieš mi prosím poradiť čím to mazať?Niekto mi raz vravel že je dobrá aj vazelína mogul alebo lmx no neviem vazelína v hlavní,je mi to trošku proti srsti.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od kentan » 08 lis 2013 08:39

Castrol LMX nebo včelí vosk s ricinovým olejem. Jestli ti je proti srsti to co funguje je tvůj problém. Mě je proti srsti používat to co nefunguje.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
rik26
Příspěvky: 102
Registrován: 10 zář 2011 06:50
Bydliště: Blava

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od rik26 » 08 lis 2013 08:50

No zasa máš pravdu ono keď to bude fungovať. Je fakt pravda že mazanie nie je pre všetky predovky universál. Sranda je len to že toto moje mazanie mi fungovalo zatial u všetkých predoviek od derhuntera až po zadovku smith carabine. Brácho s ním už dva roky strieľa inline a nemusí vôbec prečistovat počas streľby a tak isto ani ja a jeden Pán na tomto fóre to môže dosvedčiť bol tam pár ráz s nami a divil sa že to ide tak presne a bez problémov. Takže ti veľmi Ďakujem a budem sa u Zouavky držať tvojich rád ak to pomôže.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od kentan » 08 lis 2013 09:07

Jinak se podivuju, že ofrňuješ nad továrně vyráběnejma vazelínama, když to svý směsky cpeš parafín, což je výrobek z ropy, případně uhelnýho dehtu.
Nevím proč by dobré mazadlo nemělo být univerzální na všechny možné předovky. To ho právě odlišuje od aušusu.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od COOK » 08 lis 2013 10:05

rik26: tou vazelínou je myšlena lithiová. Ne ropná klasika, se kterou bych dneska nenamazal ani rumpál.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od pelanj » 08 lis 2013 10:30

kentan: Castrol LMX zní lákavě - hotový produkt, co nestojí majlant. Jak ale správně použít?

Pokud střílím kuli s flastrem, tak můžu mít předem promazané flastry. Někde výš jsi zmínil, že je dobré použít ucpávku a máznout ještě pod střelu.

Má cenu namazat hlaveň ještě před střelbou (po profouknutí zápalkami)?

A ogivály - dá se je nějak rozumně "předmazat", abych je jenom ládoval? Dovedu si představit zalití směsí vosku a loje a následné vyloupnutí, ale s vazelínou v podstatě jenom mazat prstem těsně před aplikací.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od kentan » 08 lis 2013 11:14

Flastr: prach, hajzlpapír, vazelína, flastr stříklej obyč olejem (stačí i konkor, nebo nějakej sajrajt do kuchyně - prostě aby to bylo mastný), koule.
Koule na tvrdo: Prach, hajzlpapír, vazelína, koule.
Ogivál: Mazat do drážek a skládat do krabičky. Nebo naházet do plechový škatule, přikydnout mazadlo a s citem protřepat. Z krabičky vyndávat pinzetou před nabíjením..... Do laufu pak prach a namazaná střela. Nic víc.
Mazat lauf před nabitím je blbost. Hledáte složitosti tam kde nejsou a řešíte pitomosti :) Důležité je se naučit střílet, nabíjet furt stejně a mít střelu (nerozmlácenou při nabíjení pokaždý jinak) dokonale vedenou vývrtem.
Dál není potřeba si svinit prsty při matlání střel do drážek. Minimálně od té doby, co se dá koupit plastová injekční stříkačka.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od pelanj » 08 lis 2013 11:26

Díky moc za shrnutí! Dělal jsem chybu v tom, že jsem nedával ucpávku. Na derringeru Philadelphia to nebyl problém, ale u dlouhé to bylo sakra znát. Jinak ještě co mám perkusní malorážku, tak tam vystřelím v podstatě libovolný počet ran (používám mazadlo od Traditions - ale je drahé) systémem prach-ucpávka-máznout do hlavně-střela (z .22LR). Mám doma Coyote Silkal 93, který na nic nepoužívám - šel by třeba tenhle, abych ho sdělal?
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od kentan » 08 lis 2013 13:00

Můžeš zkoušet mazat čímkoli, třeba slepičím lejnem.....ale jestli to k něčemu bude si musíš vyzkoušet sám....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od pelanj » 08 lis 2013 13:25

Jasně, já jenom jestli není problém silikonový olej oproti normálnímu. Příště to zkusím.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od greywolf » 08 lis 2013 18:40

Ačkoliv kentan tvrdí,že zle mažeš,tak minie by každopádně měla jít do laufu lehce!...Minimálně ta první a ne ji tam rvát silou....a pokud mažeš prakticky čímkoliv mastným,tak i na podesáté by neměl být problém střelu přiměřenou silou jedním tahem natlačit až na prach...Podle mě je problém ve střelivu,pokud se ti bude po více než deseti výstřelech minie výrazně hůř tlačit do laufu,nebo zhoršovat soustřel...tak pak bych řešil mazání...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Odpovědět