Predovky Chiappa-Armi sport

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od Jim » 30 lis 2014 22:31

Podle mně není důvod, aby sis zbraň nemohl řádně prohlídnout. V opačným případě by byl prodejce sám proti sobě. Ale myslím, že o to prosvícení se budeš muset postarat pomocí svých prostředků. Já nikdy komplet předovku nekupoval, ale co jsem slyšel a četl, není výjimkou rezavej lauf zevnitř. Tak na to pozor. Pozdější reklamace by nemusela být uznána.


Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od molegabet » 01 pro 2014 20:45

Jim píše:rozměrově skoro dětská flintička
Tím myslíš moc úzkou botku na pažbě? Jinak je totiž delší, než většina civilních předovek na trhu... Je ale fakt, že je poměrně lehká, např. ve srovnání s Ardesou.

no, když se mrkneš na Frontiera, tak má také úzkou pažbu:

http://www.davide-pedersoli.com/scheda- ... eluxe.html

nebo tady ten výrobce úžasných zakázkových kousků, ten má na homepage taky rifli s úzkou botkou:
http://www.allenmartinrifles.net/

Člověk by neměl čekat, že pažba sedí stejně, jako u moderních kulovnic. Puška má úplně jinou geometrii.
Ale samozřejmě, může to vadit. Ještě k tomu svetr a bundu, např. v téhle sibérii, a botka bude samozřejmě o to hůř zapadat do širokého ramene.

Co se prosvícení týče, to si každý musí přinést sám. Co se křesacích kamenů týče, do této rifle nesedly žádné, co mi prodejci v Praze nabídli.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od Jim » 01 pro 2014 22:34

Nemyslím úzkou, ale málo vysokou, ani to by tak nevadilo, ale je moc prohnutá a mě se opírala o rameno za horní a spodní konec a tím pádem tlačila. Prostě mi vůbec neseděla a byla to po týto stránce vůbec nejhorší flinta, co jsem držel v ruce. Okamžitě jsem ji zavrhl. Ta botka byla tak pro padesátikilovou ženskou, nebo spíš děcka. Ale v době slávy těchto flint, byli lidi podstatně menší a lehčí, takže to bylo asi akorát.
No a ke kamenům, můžeš si je nechat udělat na míru za velmi lidovou cenu. Sice to žádnej zázrak není, ale bez selhače mě vydržely minimálně 25 ran. Pak výměna, ten opotřebenej se přibrousil a jelo se znovu.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od molegabet » 02 pro 2014 00:56

Jasně, jen jsem psal :arrow: artu27, že kupovat v krámě se zbraněmi šutr nemá podle mne valného významu, neb tam žádný rozměrově nesedí a za cenu 5 bude 1.

Jinak musím se přiznat, že netuším, jak brousit pazourek, leda diamantovým kotoučem (trošku drahé).
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od Jim » 02 pro 2014 11:46

Diamantový brus není podmínkou, stačí kotouč na broušení slinutých karbidů-plátky soustružnických nožů, nebo widiových vrtáků. Musí být ovšem mokrý. Na menší dobrušování postačí ruční diamantový brousek z Lidlu.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
artu72
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2014 13:01

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od artu72 » 02 pro 2014 13:25

No tak se zeptám rovnou:
Jak velké kameny používáte na kentucky armisport, popřípadě kentucky pedersoli. Pořád píšete, že si je necháte dělat, ale rozměry nenapíšete. Je to tajemství nobo co ?
Na prodejně u Dave mi odepsali ArmiSport 5/8.
Jak je to u vás? Nebo co zámek to jinej kámen ?
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od molegabet » 02 pro 2014 13:57

No pokud je na zakázku, tak ano,
samozřejmě je ideální mít na konkrétní zámek vychytaný přesně padnoucí šutr.
A zámky chodí pochopitelně rozdílně ... pokud se bavíme o milimetrech, a to se právě u kamenů bavíme. Včetně síly bicího pera a samozřejmě použité kůže ... ta má také nějakou tloušťku a o tu se kámen povysune dopředu.

Jedna věc je také nabídka na stránkách prodejce nebo rozměrové doporučení, jiná věc je, co je na krámě.
(například zdaleka ne všechno, co se vyrábí v křesadle, je na skladě, nebo zdaleka ne všechny vyráběné ráže etc.)

Mně tam chodí 19mm a mám vyzkoušeno, že 21 už je moc a kámen se štípe!
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od Igrlik » 02 pro 2014 18:32

Jim píše:Diamantový brus není podmínkou, stačí kotouč na broušení slinutých karbidů-plátky soustružnických nožů, nebo widiových vrtáků. Musí být ovšem mokrý. Na menší dobrušování postačí ruční diamantový brousek z Lidlu.
Ja som v pohode použil bežný "karburundum brousek" (za mojej mladosti sa ešte dopĺňalo "...- za korunu kousek"!) :D
http://www.brufus.cz/brousek-na-kosu-ca ... 999091.php
Pedersoli
Příspěvky: 142
Registrován: 12 zář 2013 14:59
Bydliště: Praha

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od Pedersoli » 13 led 2015 04:32

Chlapci,jak je u pusky kentucky od armi uchycena hlaven do predpazbi,je mi jasny ze hakem do pazby na konci,a potom tim jednim sroubem ktery je zespod? Nebo i nejak tema kolikama drzici uchytky pro nabijak? Ptam se,abych zbytecne neco nevyklepaval. Diky
Revolver Rex 3" . Derringer Rex 3". Derringer Great Gun 2.5" Derringer Liegi . Pistole Hawken.
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Predovky Chiappa-Armi sport

Příspěvek od molegabet » 13 led 2015 13:21

Na straně zámku (dnového šroubu) to není přímo hák (tak to má např. Ardesa Ranger, doslova hák zacvaknutý za okované okruží pažby nad zámkem, takže stačí vyháknout a nic se nešroubuje) ale úplně klasické uchycení na šroub.
Pak ten šroub uprostřed hlavně, skrytý pod zasunutým nabijákem.
A pak vepředu, těsně pod ústím hlavně, jeden hřebíček/kolíček spojující předpažbí, hlaveň a mosazné kování.
Ten vyťuknout musíš. :|

Ostatní hřebíčky drží skutečně jen ty ozdobné mosazné držáky nabijáku.
Odpovědět