Predovky ARDESA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

George

Předovky ARDESA

Příspěvek od George » 02 zář 2005 06:42

Chtěl bych si koupit předovku, vyhlídl sem si jednu od firmy ARDESA, ale nevím zda nejsou zbraně od této firmy příliš nekvalitní vzhledem k jejich nízké ceně v porovnání s puškami od Pedersoli. Mohl by mi někdo poradit? Třeba někdo kdo má zkušenost s puškami od ARDESY děkuji.


Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 02 zář 2005 20:00

Záleží co jsi si vyhlídl, jestli pušku či pistoli. (Předpokládám že ne revolver, pakliže namáš ZP) Pokud Ti jde pouze o požitek ze střelby černým prachem, lze použít kterýkoliv z výrobků, u nás oficiálně prodávaných... Pokud se jedná o sportovní střelbu, je třeba vybírat, pro jakou disciplínu to chceš.
Fanda

Re: Předovky ARDESA

Příspěvek od Fanda » 02 zář 2005 21:59

George píše:Chtěl bych si koupit předovku, vyhlídl sem si jednu od firmy ARDESA, ale nevím zda nejsou zbraně od této firmy příliš nekvalitní vzhledem k jejich nízké ceně v porovnání s puškami od Pedersoli. Mohl by mi někdo poradit? Třeba někdo kdo má zkušenost s puškami od ARDESY děkuji.
Jestli jste si vybral předovku od Ardesy a líbí se vám - a jste omezen financemi- klidně si ji kupte. Já jsem několik pušek od této firmy držel v ruce, ale nestřílel jsem z nich. Osobně jsem se zajímal o CHALLENGER, ale při pohledu zblízka jsem byl zklamán nedokonalým spasováním dřeva a kovu. Třeba se už polepšili. Ardesa dělá zejména lovecké předovky a cenově začínaly asi na 6000 Kč. ( Pedersoliho ceny jsou určitě o dost výš oproti Ardese)
Na opačné straně jsou speciály určené pro soutěže. Některé byly k vidění na letošním 11. mistrovství Evropy v NSR a jejich cena se pohybuje okolo 150000 Kč a víc.
Pokud se týká vlastní koupě, zkuste se poptat na blízké střelnici a přemluvte někoho kdo předovky nějaký čas střílí, aby ji šel s vámi koupit a poradil vám. Podívejte se např. na zámek aby se tam nic moc neviklalo, chod zámku byl plynulý a aby se ze zámku nesypaly kovové piliny. Pak si pomocí hodinářské lupy dobře prohlédněte ústí hlavně aby drážky nebyly na jedné straně hluboké a na protější zase mělké!! Takový zmetek jsem viděl na vlastní oči u perkusního revolveru - značku pro jistotu nebudu jmenovat. Přesto byl tento naprostý zmetek prodán nezodpovědným prodejcem nezkušenému zákazníkovi.

Takže pozor při koupi , oči na "šťopkách" a chladnou hlavu!
Jestli to byla dobrá koupě to sám zjistíte o dost později až do tajů předovek víc proniknete.
Fanda
Fanda

Re: Předovky ARDESA

Příspěvek od Fanda » 03 zář 2005 08:28

George píše:Chtěl bych si koupit předovku, vyhlídl sem si jednu od firmy ARDESA, ale nevím zda nejsou zbraně od této firmy příliš nekvalitní vzhledem k jejich nízké ceně v porovnání s puškami od Pedersoli. Mohl by mi někdo poradit? Třeba někdo kdo má zkušenost s puškami od ARDESY děkuji.
Ještě maličkost. Italská továrna na zbraně INVESTARM s.p.a. dělá velmi slušné předovky a vyváží je do USA pro firmu LYMAN. Můžete se na tyto předovky podívat na stránkách této firmy:
http://www.lymanproducts.com/lymanproducts/index.htm

V NSR jsou tyto předovky běžně v prodeji.
F.
George

Příspěvek od George » 03 zář 2005 21:12

Děkuji za konstruktivní odpovědi.
hadrburg

Příspěvek od hadrburg » 09 úno 2009 22:11

Jsem čerstvý majitel pušky Ardesa Pensylvania. Jako nováčka v perkusních zbraních mě celkem překvapila střelba. Po čtení ve fórech jsem čekal lecos, ale střelba pěkná, kultivovaná. Přesnost je relativní a po těch "pár" ranách obtížně hodnotitelná, ale čekal jsem, že to bude horší.

Na druhou stranu kvalita zpracování je žalostná. Nechal jsem si jí naivně poslat poštou z BVS. V létě jsem si jí prohlížel a čekal jsem, že už dávno bude na obchodě jiná. Ta kterou jsem před půl rokem prohlížel měla prasklý mosazný konec předpažbí. Nicméně na krámě po půl roce měli stále tu stejnou. Dali mi na ní slevu 1000,-, ale puška měla ještě prasklé dřevěné předpažbí a dvě další vady na dřevě (jedna mi mírně připomíná zalakovanou hnilobu a další je takové krabacení dřeva a chybějící lak). S tím, že mosazné části nejsou nic moc a na dřevě dobře nesedí.

Takže bych doporučoval zbraně od této firmy velice dobře prohlédnout. Na druhou stranu na tomto poli je minimální konkurence, takže je možné, že marže může být 100%. Pak pokud puška stojí 7000, nákup je 3500, někdo to sem doveze, ten si z toho taky něco vezme, můžeme být na 2000, nějaký zisk má výrobce a výsledek bude výrobní cena 1000. A za to nemůžu chtít žádné zázraky.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Příspěvek od blecha.z » 10 úno 2009 22:15

Ahoj střelče. To, co píšeš je politování hodné. Škoda.
Ale záleží na tom, v jakém stavu je hlaveň. Posviť si do ní svítivou diodou připojené k tužkové baterii (vybitá puška je samozřejmostí). Ardesa mívá dobré hlavně. Mám dvě pistole, Crocketta v ráži .36 - ten je excelentně vyrobený, dokonalá hlaveň a je velmi přesný. Kulička tři gramy, parádní věc. A pistole Pioneer, tam byla hlaveň zarezlá děsně, pažbu jsem si nalakoval podle svého a je to pistolka jako vymalovaná.
Jsou to předovky, můžeš na nich pracovat, v tom je to kouzlo. Pažbu opravíš, mosaz necháš zapájet mosazí, vyleštíš a bude jako nová.
A až budeš střílet devítky a desítky, pak si řekni, a kdo je lepší, ne?
Martin147
Příspěvky: 14
Registrován: 14 bře 2009 16:23

Příspěvek od Martin147 » 14 bře 2009 17:06

Zdravím všetkých, chcel by som vedieť, či sa dá na Slovensku alebo v Čechách kúpiť bezdýmny prach do predoviek Pyrodex.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 15 bře 2009 17:58

Já bych si chtěl pro změnu koupit nějaké saboty.Nevíte někdo,kde je sehnat?
Flasa

Příspěvek od Flasa » 19 bře 2009 20:33

saboty jsem koupil u andela https://www.hornady.com/shop/?ps_sessio ... 2Fbrowse&c 50 CAL SABOT WITH 45 CAL 240 GR XTP/MAG BULLET nemaj chybu presnost super prubojnost 200L plech sud plny ledu strela sla skrz...jeste zastoupeni firmi hornady Podolska 96 Praha sezenou vse..cena sabotu plast.kosicek 4.70... kulka 9kc
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

sud

Příspěvek od mocima » 19 bře 2009 20:56

To nám chceš říct, že to prošlo napříč 200 l sudem z plechu, který byl plný ledu??? Tzn. cca 80 cm ledu???? To snad ne. To už je i na rybáře moc!
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Flasa

Příspěvek od Flasa » 19 bře 2009 21:15

neznam presny roznery sudu stav ledu priste dodam foto cal.50 kulka hornady 240 gr V sabotu navazka 90 grainů vzdalenost cca.20 m sla zkrz nevim co dodat...
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 19 bře 2009 21:33

lad ma mensi odpor ako voda pri priestrele... prestreluje sa v pohode...
nieje to taky problem ako to na prvy pohlad vyzera... a este k tomu je to poloplast, ktory na az tak velmi nedeformuje ako ciste olovo...
ja som skusal, strela Lee, Improved Minie cal.50 ,360 gr, 50 gr Vezuvit LC,
puska Tryon, cca 10 m, s prehladom to prestrelovalo polmetrove ladove kryhy...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 bře 2009 22:04

Jestli led klade menší odpor než voda, tak skoč v zimě šipku do rybníka. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 20 bře 2009 09:37

Mohl bys prosímtě nějak logicky vysvětlit, proč by led měl klást menší odpor než voda? Vždyť je to nesmysl.
Odpovědět