Predelani pakove pusky(precompressed air) na vetrovku???

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Předělání pákové pušky(precompressed air) na větrovku???

Příspěvek od 555 » 31 srp 2007 16:45

Dobrý den,dnes jsem při brouzdání po internetu zjistil,že moje puška Steyr LG 1 (systém precompressed air-nevím jak by se tomu mělo správně říkat česky) se vyráběla i ve verzi LG 1P,která měla místo pístu pod hlavní normální zásobník stlačeného vzduchu.Obě ty pušky vypadaly zvenku vizuelně naprosto stejně,tak mě napadlo,jestli by bylo,čistě teoreticky, možné udělat z té LG1 tu LG1P jen výměnou válce s pístem a pákou za ten tlakový zásobník případně přidáním nějakého kompenzačního ventilu.Bohužel jsem mi nepodařilo najít žádný rozpad ani jedné z těch pušek,takže nevím jaké rozdíly jsou v jejich mechanismu.Mohl by mi to prosím někdo zkušenější objasnit?


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 01 zář 2007 19:09

mozna se pletes ve funkci toho stlaceneho plynu- ten plyn tam nahrazuje pruzinu- je to proste normalni lamacka jen misto pruziny stlacujes kapsli s plynem..funkce je tedy stejna jako normalni lamacka..nejake pusky uz byly vyrobeny a koketovala s tim dokonce ceskej drulov a gamo ale do vyroby co vim se to nedostalo- pravdepodobne kvuli problematickemu utesneni valce..podomacku se da vyrobit ledacos ale v tomto pripade bych rekl ze efektivita se bude blizit nule...
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 02 zář 2007 00:48

viac zistis cez google ked si das vyhladat "gas ram"
555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Příspěvek od 555 » 02 zář 2007 10:42

systém gas ram to určitě není.Zjistil jsem,že verze LGB1(na letní biatlon),která se dodnes vyrábí,by měla mít mechanismus až na drobnosti totožný s tou verzí LG1P,takže jsem si našel její rozpad,ale ještě bych potřeboval rozpad té Steyr LG1.Nevíte někdo kde ho sehnat?-na google jsem v tomhle případě nic nenašel.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 06 zář 2007 01:04

na http://www.steyr-sportwaffen.at/siteLay ... 47def3cb4e mas nejake plany ohladne LGB1... skus si to tam pozriet

inak o LG1P ani vidu...
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 06 zář 2007 05:56

pro 555
LG1 a LG1P jsou obě větrovky. U LG1 není pravděpodobně reduktor tlaku, který je zbytečný pro jednozvihové stlačení pumpy. Páka u LG1 musí být upevněna důkladně, naproti tomu LG1P upevnění páky nepotřebuje. Pochybuji, že to jde přestavět záměnou dílů a když jo, cena by byla vysoká. V principu po doplnění reduktoru tlaku předělávka možná je. No, radši bych pořídil celou flintu než zasahoval natvrdo do LG1nebo dokupoval díly.
Dejte dotaz přímo na výrobce - nejlepší řešení. Chvilku jim to trvá, ale obvykle odpoví. Nebo dotaz směřujte na pana Vargu, obě flinty pravděpodobně zná a mohl by dát dobrou odpověď.
http://www.steyr-sportwaffen.at/siteLay ... wSubmenu=7
http://www.shooting-varga.cz/

LGB1 je opakovačka a je odlehčená, nemá určitě požadované parametry LG1
Odpovědět