prebijeni pomoci "Classic Lee Loader" 9Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
solory

přebíjení pomocí "Classic Lee Loader" 9Luger

Příspěvek od solory » 25 čer 2005 16:49

Zdravím Vás!

v obchodě jsem zahlíd tudle srandu na přebíjení a dokonce i "mé" ráže 9mmLuger.

Máte někdo zkušenosti s tímto zařízením, co je ještě potřeba abych mohl doma přebíjet?

určitě něco na vyčištění nábojnic, nějaké leštidlo.. mazadlo... atd.

dík.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 25 čer 2005 18:55

Je to síce lacná vecička ale na prebíjanie to je pomalé a teda neefektívne. Zabiješ tak veľa času - o trochu drahšie jednooperačné lisy sú oveľa rýchlejšie. Výhody tejto minisady je to, že môžeš prebíjať kde len chceš (i na zemi :D ) a už nemusíš kupovať držiak nébojnice ani matricu. Bohužiaľ neviem presnejšie akú životnosť to má - raz som im písal (Rakúskemu distributérovi), že by ma zaujímalo či je to tiež z tvrdenej ocele ako klasické príslušenstvo ale neodpísali.

Ak si to kúpiš tak budeš potrebovať váhu, dávkovač na prach, nasadzovač zápaliek a práčku na nábojnice = ale keď si to spočítaš zistíš, že za to vyhodíš dvakrát toľko ako za tú sadu! :wink: Neodporúčal by som to. Ak chceš prebíjať vo veľkom chce to niečo lepšie.

PS: pre zaujímavosť ak budeš chcieť neskôr prebíjať kalibre ako 45 Colt, 45 ACP a 44 Magnum tak sa s tým narobíš ako sviňa! To radšej obyčajný lis.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 25 čer 2005 18:57

No a zabudol som, že budeš ešte potrebovať ako si písal lubrikanty na mazanie a orechovú drť na leštenie. (PS: mazadlo sa dá vhodným pomerom mydla a olivového oleja vyrobiť i doma a máš to lacnejšie.)
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 26 čer 2005 12:28

dík za informace...
Nejdřív nasbírám teoretické znalosti z knížek a pak se do toho pustím. Nechci přebíjet tisíce ale kusy... pozdeji možná stovku(y) měsíčně takže čas mně tak moc netrápí. spíše záleží na tom, jaký bude výsledek.
mějte se!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 27 čer 2005 10:33

No, já mohu jen souhlasit s předchozím pisatelem- téměř nikdy není dobrý nápad kupovat to nejlevnější, co existuje, pokud to není vysloveně výhodná koupě, což se ale povede málokdy a zdaleka nejčastější je to u bazarových záležitostí (jednou se mi povedlo sehnat takřka nepoužitou malorážku v ceně cca 10 000 ,- Kč za necelé čtyři tisíce a to jen proto, že byla na povrchu hlavně lehce šlehnutá korozí, což provozu vůbec nevadí). Takže pokud chcete přebíjet, třeba i malé množství, pořiďte si něco dražšího a kvalitnějšího- ten čas, co do toho investujete, má taky svou cenu (možná větší, než vaše peníze). Já osobně bych si taky rozmyslel, zda se do přebíjení vůbec pouštět- jednou jsem o tom uvažoval a zjistil jsem, že při mojí spotřebě by trvalo několik let, než by se mi to alespoň zaplatilo a než by se mi to začalo vyplácet- to by bylo několik dalších let!
kpt.stone

Příspěvek od kpt.stone » 18 kvě 2007 14:33

Ahoj....já znovu otevřu toto téma. Též jsem přemýšlel o výše zmíněné sadě.
http://www.leeprecision.com/cgi/catalog ... oader.html
Vůbec mi nejde o ekonomický efekt (že je to nejlevnější) a už vůbec ne o rychlost. Spíše jako druh zábavy na chatě. Doma sadu hodím do tašky a na chatě mohu ťukat, když se žena hraboší ve skalce. Jednalo by se o ráži 45 -70 Gov. Pravda, při plánované výrobě cca 20 ks za měsíc se asi nevyplatí přebíjet vůbec, ale jak říkám - hlavně forma zábavy. Samozřejmě si uvědomuji nutnost pořízení vah a příp. dalších udělátek. Otázka je, zdali náboj vyrobený pomocí této sady bude mít přiměřené vlastnosti pro cvičnou střelbu na max. 100 metrů. Děkuji za názory.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 18 kvě 2007 19:06

Ad přesnost:

Podle mého neodborného názoru, pokud si budeš kupovat kvalitní střely a budeš používat doporučenou a hlavně stejnou dávku prachu - dodržovat množství, tak nevidím důvod proč bys měl mít výraznější problém s přesností.

Spíš bych věřil že budeš mít ze začátku nějaké selhávky .)
Než že to nebude přesné.
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 18 kvě 2007 20:33

Nejprve bych si přečetl tohle : http://prebijeni.strelci.com/
kpt.stone

Příspěvek od kpt.stone » 18 kvě 2007 21:13

epetr2008: taky bych si to tak nějak představoval.... :idea:

Netopyr: dík za odkaz, již jsem to prostudoval a pořídil si knihu "Přebíjení střeliva" od Petra Leitnera.

Jinak díky za názory...já vím, že to asi nebude nic moc, ale pro zábavu na chatě.....to by v tom byl čert, aby to trochu kloudně nefungovalo... :twisted:
Odpovědět