prebijeni .45acp

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

přebíjení .45acp

Příspěvek od Anton_Spelec » 20 črc 2006 20:23

Zdravim všechny pětačtyřicátníky! (ráží, nikoli věkem 8) )

Chci se zeptat za koliko peněz se nechají pořídit přebíjené .45acp?
Popřípadě kolik je potřeba investovat do vybavení (lis a jánevímcovšecko je ještě potřeba), abych si mohl přebíjet doma?

Platit totiž nějakých 7-8 kč za ránu, to by mě asi za chvíli sežralo i s kalhotama :lol:


4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 20 črc 2006 20:33

Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 20 črc 2006 21:05

Hmmm...
Co jsem si z jejich nabídky zběžně propočítal, tak přebíjený náboj si pořídím okolo 4 kč a za nejlevnější lis co tam mají vypláznu nějakých 6 kolíků.
Na náboji ušetřím řekněme 3 kč, takže se to vyplatí po 2000 ranách (nepočítám-li čas co u toho strávím a to že ty náboje asi kvalitou nebudou úplně srovnatelný s tovární municí)
Na to moje občasný zapicání bych čekal dobře 2 roky než by se to začalo vyplácet.
Tak nevím nevím... :roll:
Ondra

Příspěvek od Ondra » 20 črc 2006 21:37

Za nejlevnejsi Lee cko nevyplaznes ani litr a na pistolove Ti to kvalitou staci!
Jestli picas jen"jednou za cas" :lol: ,tak Ti bohate staci jednooperacni "O"cko.
koukni na www.vmcustom.cz a uvidis sam...+matrice(1K dle sady) a nejaky srandy a ses DO 3K s prehledem
.45 prebijim,strely odlivam a rana vyjde na cca 1Kc.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 črc 2006 21:39

Omyl, přebíjený náboje (pokud není přebíječ debil) ve většině případů kvalitou předčí tovární náboje.

A pokud moc nenastřílíš, tak jednooperák s matricema pořídíš i levněji než za 6 tisíc Kč.
freak

Anton_Spelec

Příspěvek od freak » 20 črc 2006 21:50

Mrkni sem , opravdu se to dá pořídit levněji.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 20 črc 2006 22:27

Tak to už zní o poznání líp.
Investice 3k by mě tolik nebolela, kokily na odlévání za pár stovek, olovo za hubičku...o tom už se nechá přemýšlet :twisted:
freak

Anton_Spelec

Příspěvek od freak » 21 črc 2006 00:25

Stejně neušetříš, akorát toho vypráskáš na n-tou víc. :D :twisted:
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

TO ANTON-SPELEC

Příspěvek od Salamoun » 21 črc 2006 07:14

Konec rejpání,pane kolego,nejlépe,když zajdete do fy Anděl a p.Soukup Vám poradí a určitě dobře.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 21 črc 2006 08:16

Doporučil bych spíš http://shop.vmcustom.cz/
p. Martínka. Nevím zda je to pravda ale v nějaké diskuzi na tomto fóru již bylo řečeno, že fa. Anděl odebírá zboží právě od Martínka, což samo sebou
v podstatě znamená vyšší ceny. Ale raději si to ověř. Jinak Martínek Ti dobře poradí. Pouze dodací lhůty jsou trochu delší. Ale znáš tu otřepanou větu" Nejsem tak bohatý, abych kupoval nejlevnější věci". Když koupíš nejlevnější lis, pravdou je,že z počátku možná budeš unesený nejnižší cenou ale postupem času Ti začne vadit nižší výkonnost a další a další. Také je třeba zvážit možnost přebíjení puškového střeliva /nevím jestli je to zrovna u Tebe aktuální/ v budoucnu, no a k tomuto účelu není každý lis vhodný. Já koupil od Martínka Lee Clasic Cast, právě vzhledem k tomu, že přebíjím i puškové střelivo a zatím jsem spokojený. Ale lisem finanční investice nekončí. Budeš potřebovat alespoň mechanické váhy, dávkovač prachu, delaborační kladívko
atd. Takže přeji úspěšný výběr. :lol: :lol:
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 21 črc 2006 15:23

Dobrá tedy, díky za tip!
Firemní web vypadá velice pěkně...až to bude aktuální tak si zajedu na plzeňsko za p. Martínkem na kus řeči :P

Btw. mám zřejmě docela kliku že mám vpodstatě kdykoli přístup k laboratorním vahám co zváží třeba i vlas a podobnému vybavení, tak počítám že měrky na prach a podobně si budu schopný vyrobit dle potřeby aji sám 8) :D
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 21 črc 2006 17:00

Není to o "přístupu" k váze. Tu potřebuješ mít na stole, aby bylo možno i v průběhu práce zkontrolovat čas od od času navážku.
S nejlevnějším lisem od Martínka jsem začínal. Postupně zjistíš, že víceoperační lis to zvládne rychleji a nemusíš u toho trávit tolik času, později zjistíš, že Lee se časem vyčvachtá a začneš přebíjet i to o čem jsi dříve jen slyšel a Lee na to bude moc subtilní. Je pravda, že investice do Hornady LNL AP je darda, ale dospěje k ní každý, kdo více přebíjí. IMHO
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 črc 2006 17:10

Já když jsem začal přebíjet, tak jsem taky původně chtěl přebíjet jen "pár" devítek na mířenku. Pak mě chytlo IPSC a jak jsem teď rád, že jsem nekoupil jen nějakej jednooperák od LEE ale vzal jsem rovnou poloautomat od Dillona....
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 21 črc 2006 21:32

Odpusťte lamácký dotaz, ale...
Dejme tomu, že si pořídím jednooperák od LEEho...
Takže postup přebíjení (řekněme 100ks) bude vypadat tak, že našroubuju kalibrační matrici a "odšpuntuju" kapslíky.
Potom každou hilznu (ručně) ozápalkuju.
Pak přešroubuju roztahovací matrici, hilzny jí znova protáhnu a do každé pracně odměřím prach.
Výměna matrice za usazovací, každou osadit kulí a ve finále kdybych jooo chtěl tak ještě jednou dokola přežehlit...
Když si vezmu, každý úkon budu provádět 100x, mezitím výměna matric, tak mě přepadává pocit, že nad tím strávím celé odpoledne a výsledek bude 100 nábojů...čili objem tak na dvě vizity na střelnici.
To je vopruz ne? :roll:
Ondra

Příspěvek od Ondra » 21 črc 2006 21:42

No a prave proto si musis uvedomit jak casto a moc budes strilet ne?
Tot dilema...Treba Te to chytne a prodas jednooperacni se ztratou par stovek anebo s velkou ideou nakoupis neco lepsiho,nebudes mit cas/prestane Te to bavit/poridis rodinu bla bla bla a prodas se ztratou nekolika tisic...
Do budoucna a hlavne do zacatku jednooperacnim nic nezkazis a dokud nevis jak na tom budes tak davat X(XX)K za Dilona nema cenu.
Odpovědět