Prebijeni .38 special

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 26 pro 2006 20:03

Tak panove, neblaznete. ja sem to zde zalozil aby me poradili a nechcu aby ste si zde nadavali kvuli takove blbosti. dnes sem vyskousel naboje se zapalkami winchestr a cci podle rad nekterych z vas a spokojeny usmev oblazil mou tvar. byl sem zde napaden 4mikem ze se nechova na foru jak se chovam ja. ja se choval tak ze sem na nejakou otazku od jednoho zadavatele kterej je jeste ktomu muj bratr, sem odepsal trosku smesnou odpoved. ale urcite to nebylo z duvodu ze su nejak zakerne, nebo naschvalnicke. ale hlavne nechcu aby se na kazdym foru nekdo s nekym chytl. ptal sem se na vhodnost zapalek kdyz me sb nefunguji. nekdo poradil winchester, nekdo cci. ja jim dekuju. obe dve sou ok. ja tovarni naboje kupuju hlavne od SB a ze me jejich zapalky nefunguji, no a co koupim si jiny. pokud je delaji oni spatne tak na to prijdou tim ze je nebude kupovat tolik lidi a ne aby sme se tady kvuli tomu hadali. takze vsem co poradili dekuji, a tem co se zde hadaji tak taky, aspon se ma clovek komu smat, ale neprehanejte to. heslo Homolkovic je "budme na sebe hodni" no ne??


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 pro 2006 21:28

Nechci se nikoho dotknout, jen sem se podivil že někdo chce svádět problém zápalek SB na konstrukci zbraní.Přitom všechna odborná veřejnost ví že to není až tak jednoznačné a i spokojený zákazník SB ví co u této firmy znamená koupit si ,,páteční´´ várku nábojů. Taky jsem jen chtěl naznačit že diskuze není otloukání svého názoru druhým dokola o hlavu.Pokud jsem se někoho dotkl omlouvám se. :twisted:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 pro 2006 21:39

Jinak moje nejoblíbenější laborace pro 38Sp 4.palec je střela 158.grs SWC a navážka S020 CC.43 ,je ale pravda že moje zbraň má minimální mezeru mezi hlavní a válcem,testoval to kolega ze svého již dost rozhrkaného revolveru a měl větší rozptyl. Takže to je dosti o konkrétní zbrani.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 26 pro 2006 22:04

edelweiss to neres, diskuze je potreba. nazory na problem vitany. jen me pripadlo ze ta vymena nazoru je zbytecne vyostrena a osobni. ja mam oblibenou laboraci na ,38 specialu strelu olovo 158grs a navazka s020 je na prachovaci lee 32. mam to teda na tercovou strelbu, takze nepotrebuju tak silne naboj a hlavne jaksi rekl, zalezi na kazde zbrani. ten same naboj lita z kazde zbrane jinak. je zde nove tema na ktere davaji fotografie, jmenuje se PRO MILOVNIKY FOTOGRAFIE, tak se taky pochlub. su zapalene revolverar a pokud mas neco v nerezu nebo v chromu tak budu velke obdivovatel, i cernochem nepohrdnu
3022

Příspěvek od 3022 » 26 pro 2006 22:04

edelweiss píše:Neřekl jsem že vše od SB je nanic, v souhrnu to jen nedělají tak dobře jak můžou. Pakliže nějaká zbraň 100% funguje s veškerou municí kromě SB. Asi to nebude chyba zbraně???
Ladit zbraň jen proto že SB je SB mi připadá jako nápad idiota.Se zápalkami SB mám problém u vícero zbraní řeším to tak že do těch SB necpu a ty kterým to nevadí tím krmím běžně. SB není zázrak ale ladit na něj zbraň která jinak funguje je blbost.
Jo a za lobystu tebe konkrétně tu nikdo neoznačil, osobně si o tobě myslím trochu něco jiného ale to tu psát nebudu. SB je problematická munice to vědí všichni, někdo s ní velice rád a přesně střílí, jiný ji nemá rád a nepoužívá ji.Pro safari lovy v Africe je munice SB buď zakázána (pro nedostatečnou vyrovnanost výkonu) nebo ji jen nedoporučují.
Neda mi to abych na to neragoval. Nechapu jak se na to nekdo muze divat timto zpusobem...

Tak nejdriv tu nekoho nazyvatel lobystou a pak ze zas ne. Sice by me teda zajimalo koho jste tim mel jineho na mysli, ale budiz, co se v tom rypat. Ale tet zase pochybuju ze tu nekdo vyzkousel 99 druhu zapalek a zjistil, ze jen ty ze SB zpusobuji problemy (pokud ano, tak uz mlcim) - jak jste tu zas prave rek. Ja bych naopak rekl ze tu holt nekdo vyzkousel rekneme max. 5 druhu zapalek, s tim, ze ten jeden v jeho zbrani nefungoval. A to je podle me celkem rozdil a cele to vase tvrzeni pak podle me pusobi jaksi demagogicky. Ja se na to pak naopak divam tak, tedy nekdo ma solidni sanci ze z dalsich X druhu zapalek mu jich v tom rovnez nejakych 20% druhu fungovat nebude. Ale to jsou jen plky.

Podstatne je, ze u samonabijeci pistole bych to opravdu neresil, ale revolver, to se na me tedy nikdo nezlobte, ten by s trochou nadsazky mel vystrelit vsechno co se vejde do valce, vyleti z hlavne a neroztrhne ji - tady proste neni ZADNY duvod proc by nejaky revolver mel byt citlivy na munici, takze je to proste je chyba te zbrane. Jednorana pistole taky musi zvladnout vystrelit vsecko, to se na me nezlobte. A pokud to neumi, nekdo natvrdo rika ze je to srac, jiny ze potrebuje opravu.

Ale nechapu co tu porad mate s tim "ladenim". To ve me evokuje dojem az bych rekl vaseho velmi pravdepodobneho chorobneho postizeni timto slovem, nejspise z duvodu jakesi odtrzenosti od reality. Tohle totiz neni zadne ladeni prosim vas. Kdyz prizpusobuji zbran na miru sobe, nebo specialni prebijene munici, nebo nejakym jedinecnym podminkam, tak to snad je ladeni. Ale kdyz po ni jen chci aby proste jen fungovala s vicemene beznou munici, nebo beznymi komponenty, tak je to proste u me OPRAVA. Az vam treba ve zbrani praskne nejaka hloupa pruzinka tak to podle vas take bude "ladeni"?

Jinak munici SB pouziva spousta mych znamych zcela bez problemu, pochopitelne ze to neni zadna Lapua, nebo neco takoveho, ale ta cena je take jaksi jina, pokud vam neuniklo, coz myslim lecos vysvetli. A nejake safary lovy bych sem tedy vubec neplet, pro vetsinu obyvatel CR to je myslim celkem nezajimave a rozhodne tedy neaktualni tema :) . A s revolverem .38 Special to uz opravdu nema co spolecneho.
3022

Příspěvek od 3022 » 26 pro 2006 22:16

edelweiss píše:Nechci se nikoho dotknout, jen sem se podivil že někdo chce svádět problém zápalek SB na konstrukci zbraní.Přitom všechna odborná veřejnost ví že to není až tak jednoznačné a i spokojený zákazník SB ví co u této firmy znamená koupit si ,,páteční´´ várku nábojů. Taky jsem jen chtěl naznačit že diskuze není otloukání svého názoru druhým dokola o hlavu.Pokud jsem se někoho dotkl omlouvám se. :twisted:
Prosim vas myslete clovece. Co jineho to sakra muze byt nez chyba konstrukce, kdyz to u jineho revolveru funguje? Delsi zapalnik nebo silnejsi pero a je vyreseno. V tom je cele kouzlo.

Ale klidne se tu ohanejte "odbornou verejnosti" a kydejte hnuj na SB. Ja dobre vim ze jejich vyrobky nejsou dokonale. Ale kazdy drobet informovany clovek take nemuze poprit, ze maji precejen o dost lepsi povest nez vyrobky jisteho Alfa projektu. Tim nechci rict ze vse co AP udelal bylo spatne, ale zkratka nedivte te se, me takovymi to svymi vyroky o lobbystech, Safary lovech a "odborne verejnosti" jaksi znechucujte. Osobni nazory jsou sice hezka vec, ale s veskerou svobodou slova a nazoru, prominte, kdyz mi nekdo bude tvrdit ze 1+1=60 tak to taky neprechazim s tim ze je to jeho nazor a ze je stejne hodnotny jako vsechny okolo... az do chvile kdy konstatuju ze je to... ehm... se kterym se nema cenu bavit a pak jej ignoruju... do kterezto skupiny jsem si vas zatim nezaradil. Pokud vas to trapi, tak se omlouvam.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 pro 2006 01:36

3022: Asi nejseš ve styku s mnoha přebíječia neznáš jejich zkušenosti, že tady píšeš takový romány na obhajobu zápalek SB. Nic víc se mi k Tvým příspěvkům nechce psát. Promiň.
3022

Příspěvek od 3022 » 27 pro 2006 03:21

Alfonss:
s mnoha prebijeci ve styku opravdu nejsem a s temi co ano se popravde o zapalkach nejak nebavim, protoze me to zkratka nezajima a zadne podobne problemy nemam. Ale dost se mi zkratka nezda, ze by municka s jejiz naboji je spousta lidi celkem spokojena a se kterou vetsina zbrani podle mych zkusenosti celkem vpohode funguje nejak jaksi vyrabela dva druhy zapalek - jedny ty spatne na samostatny prodej a druhe, ty celkem dobre do vlastnich naboju... Opravdu nerozumim tomu, proc by to mela delat a prijde mi to znacne nepravdepodobne.

Takze pokud problem treba neni v "technologii" prebijeni, kde ho mame hledat?

Nejde mi tu o nejakou obhajobu firmy SB. Jen se vzpiram ty absurdni myslence ze kdyz v jednom revolveru jeden naboj funguje a v druhem ne, je to chyba komponentu ze kterych ten naboj nekdo prebiji. Jedna zbran zkratka funguje jak ma a druha ne a tu je pak holt treba opravit, ne to hazet na vyrobce munice.

By me mimochodem zajimalo, jestli v tom problematickem revolveru (ktery je podle jinych samozrejme naprosto v poradku) funguji normalni originalni osumatricitky SB. Jestli ne, je to proste u me defektni srac, neb a protoze jsem z ruznych osumatricitek vystrilel celkem dost SB naboju zcela bez problemu... a jako "zapalkovy laik" bych take rekl ze vsechny zapalky do pistolvich nabojou jsou asi stejne ne?... no a treba u 9mm Luger nebo 7.65mm Browning si take jakziv nepamatuju, ze by mi kdy u SB doslo k selhaci vlivem selhani zapalky a naboju jsem tu take nevystrilel malo.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 27 pro 2006 07:09

Možná to v technologii přebíjení je,prostě zápalky SB nejsou pro ruční zápalkovač vhodné,tady jsem nezjistil,jestli byl použit ruční zápalkovač,nebo zápalkovač na lisu(tipuji ruční).Pokud chceme opravdu problém rozebrat musímeho rozdělit do několika bodů:
1)Dělá to konkrétní zbraň s továrními náboji?
2)Dělá to s jednou,nebo více šaržemi zápalek?
3)Byly zápalky nasazeny ručním zápalkovačem,nebo kotvou na lisu,nebo jinak?
4)........
A pokračovat dál podle dalších bodů,jak už to vyplyne z bádání.
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 27 pro 2006 14:15

tak dobre, mel sem toto tema jiz za uzavrene. v revolveru me tovarni naboj SB zadne neselhal, vystrileno asi 800 tovarnich. prebijeny se zapalkami SB selhal asi 3 z 10 kusu. podle me je to tim ze je zapalka tvrdsi nez treba winchester ktere sem vyzkousel nyni a bez problemu a na rucnim lisu nedas treba kazdou zapalku stejne hluboko. ono to muze byt treba jen desetina milimetru. ale neresim jestly je nejaka firma schit nebo ne. proste koupim zapalky co neselzou a tim to u mekonci. dekuji za pozornost
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 pro 2006 03:33

K tématu "Zápalky" mohu říci jen tolik:
Pistolových a revoverových nábojů jsem přebil tisíce a zápalky SB prostě nepoužívám. Je to prostě nekvalitní výrobek (stejně jako ostatní SB komponenty), který je vyroben každý jiný. Tolerance jsou prostě moc velké. Velké tolerance u komponentů do krátkých palných zbraní (dále jen pistolových) by mi tolik nevadily, ale abych musel u každé nábojnice opracovávat "primer pocket" jen proto aby se mi SB zápalka nemuchlala, tak to se mi teda nechce. A dělají to jen a jen SB zápalky. Vystřílel jsem desítky tisíc 9mm Luger SB nábojů (továrních) ze dvou různých zbraní (CZ75 a Sphinx) a vždy se ze 100 nábojů stalo, že 1-2 náboje prostě selhaly. Proto pro pracovní použití používám buď Lapua náboje, nebo vlastní přebité. Zápalky Federal, CCI, Lapua a Winch.
Samozřejmě, že SB továrna používá nově vylisované nábojnice, nenafouklé po výstřelu ani nijak jinak nepoškozené, tak procento selhání je menší než u neopracovaných přebitých.
Pravda je, že pokud mi přebité náboje střílí z jedné zbraně s menším procentem selhání než z jiné, tak to bude ve zbrani, ale to ještě neznamená, že zápalky jsou dobré a spolehlivé.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2006 08:59

Já se tedy musím HOTOVÝCH nábojů SB zastat, ještě než jsem začal přebíjet tak jsem střílel jen vlašimským střelivem a NIKDY jsem nezaznamenal že by mi náboj nevystřelil. Bylo to asi 6000 nábojů 9 Luger vystřeleno z USP Compact a asi 1000 nábojů 357 Mag vystřeleno z Ruger SP 101.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 28 pro 2006 10:36

No co clovek to nazor,mne S&B do baraku nesmu.Mal som niekolko rokov CZ75 Compakt z pri pouzivani nabojov S&B sa mi casto (min1 za zasobnik) stavalo ze sa mi vzpriecil naboj pri jeho brani zo zasobniku a navadzani do komory o stenu zaveru.Ked som chcel zavadu odstranit, tak trebalo vybrat zasobnik a opakovanym natahovanim zaveru vysipat naboj sachtou pre zasobnik.Tak som siel k puskarovy ten ze je vsetko OK a ze ani zasobniky nemaju ohnute pery.Tak som navstivil este dalsich 2 a vsetci mi vraveli ze zbran je vo skvelom stave.Tak som zacal skusat rozne ine naboje a cuduj sa svete CZ fungovala bez problemov a to aj pri lacnejsich nabojoch nez S&B.Tak som zobral krabicku S&B raze 9 Luger, poukladal som ich do radu na zeleznu platnu a na projektili polozil ocelovy uholnik.A razom som pochopil. Rozdiel vo vyske guliek bol 5mm!!!!! Tak som otestoval este dalsie 2 krabycky najmensi rozdiel v krabycke bol 3mm medzi najvyssou a najnizsou gulkou.Tak som prestal S&B kupovat.Na slovensko dodavaju len to co im amerika a frankonia nepreberie.Nechcem nikoho urazit, ak mi neverite skuste si vziat subleru a skuste si to. :evil:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2006 10:42

skemro: 5mm=0,5cm. Tohle jsem u vlašimskejch nábojů nikdy nezpozoroval. A to jako byly některý kratší nebo delší? Zatlačit kouli do hylzny 9 Luger o 5mm a nalisovat to na prach......to snad ani nejde, ten spalovací prostor je docela malej a navíc by to byla pořádná šlupka...
Pokud by ten náboj byl delší tak by ani nevlezl do krabičky.

Tohle Ti opravdu nevěřím..... rozdíl půl centimetru poznáš od oka při nabíjení zásobníku a nemusíš to nijak měřit.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2006 10:56

Tak jsem cvičně přeměřil krabičku vlašimáků 7,5gr FMJ asi rok starejch, co jsem vyštrachal doma.

29 jich mělo délku 29,35 mm a 21 mělo délku 29,40 mm
Takže odchylka je 0,05mm !!!! Dle mýho názoru je to na střelivo této cenové kategorie naprosto v normě.
Odpovědět