Prebijeni .38 special

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 pro 2006 09:44

Já používám zápalky Winchester a ani v jedné zbrani jsem nezaznamenal jediný selhač, ať už to bylo vystřeleno z HK, Norinca nebo CZ....

SB jsou prostě tvrdý a já osobně považuju za blbost kvůli zápalkám ladit zbraň. Až na trhu nebudou jiný zápalky než SB, tak bych o tom asi začal přemýšlet, ale ony naštěstí na trhu jiný jsou, takže ty vlašimský shity kupovat nemusím.......


Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 25 pro 2006 10:31

Alfonss : proč shity? Netvrdím, že zápalky SB jsou dokonale, ale ja je používám už dost dlouho, v G17, CZ 75, kamarád v G21, a nemáme s nima problémy.
.45 ACP je pádný argument :)))
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 pro 2006 11:25

Ale spousta lidí s nima problémy má, proto je považuju za shity.
Jsou přece na trhu mnohem kvalitnější zápalky za cenu srovnatelnou s vlašimskejma, proto nevidím důvod používat zápalky který jak říkáš "nejsou dokonalé"
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 25 pro 2006 12:08

Dekuji vsem co jakkoli odpovedeli, urcite me ani nenapadlo kvuli zapalkam ladit zbran a samozrejme netvrdim ze alfa steel sport je neco extra na sportovni strileni, samozrejme za cenu 15000kc nemuzu cekat zazraky, ale jak rikam prekvapive presna zbran a i design nema spatne. dekuji vsem co navrhly nejaky tip zapalek mekcich nez SB. urcite testnu a dam vedet, akorad me musite dat cas. diky
3022

Příspěvek od 3022 » 25 pro 2006 12:25

Nezlob se, neminim ti nic vnucovat, ber to proste jen jako muj nazor, ale ja bych tu proste v zadnem nemluvil o "ladeni", ale o oprave. Kdyz jeden revolver dokaze bez problemu strilet veskerou munici a jiny ne, je to podle me konstrukcni nebo technologicka chyba, ne nejake "individualni specifikum". A podle zkusenosti ktere ja osobne mam s vyrobky z Alfa projektu (jsem mimochodem velmi rad ze uz zadnou jejich zbran nevlastnim) to proste hodnotim jednoznacne. Cimz te nechci nijak napadat ani ti nic vnucovat, ale podle me to je zkratka defekt te zbrane.

A jen tak mezi nami, 15 tisic neni vubec malo penez takze ja bych se nebal od takove investice "zazraky" ocekavat. Cimz nerikam, ze clovek nemuze koupit skvely revolver za 30 a vic tisic a byt se svou investici spokojen.
Naposledy upravil(a) 3022 dne 25 pro 2006 12:28, celkem upraveno 1 x.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 25 pro 2006 12:28

Alfonss : Já kupuju SB po 50 haléřích,normálně na krámě. Nic cenově srovnatelnýho tady v okolí nikdo nemá, a mě problémy nedělají, střílím svojí přebitou municí i závody. Kde a co je pro tebe lepší a cenově srovnatelné? Pokud připočtu projetý benzín, nebo poštovné, musela by ta zápalka být tak za 30 haléřů. Pokud o nějakých takových víš, vezmu jich kýbl. :lol:
.45 ACP je pádný argument :)))
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 25 pro 2006 12:39

Je pro informaci - diskuse na stejné téma je vedena na www.streletvi.cz/forum .
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 pro 2006 12:42

Kupuju Winchestery po 51 halířích. Když vezmeš větší množství tak náklady na dopravu jsou zanedbatelný.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 25 pro 2006 12:55

reaktor píše:redaktore, nejlepe otestujes prach i bez vahy tak ze s020 nasypes do huby, kulky nacpes do nosu a strelis se do hlavy a tim to odpalis. kdyz to prezijes tak je vaha prachu primerena :oops:
(viz tread LEE auto disk)
poté co z Tebe vypadlo tohle, nemám pražádnou motivaci se dělit o rozumy či zkušenosti, poněvadž evidentně víš vše lépe 8)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 pro 2006 13:09

Osobně si myslím že SB mají všeobecně ještě jeden problém a to kolísavou kvalitu,přebil jsem jich asi 5000 a když některé chodily tak to byla celá šarže,když zlobily tak to zlobily taky všechny z dané série(kupoval jsem je většinou po 1 000 ks).Takže mám tři dobré zkušenosti ke dvěma špatným...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 25 pro 2006 13:37

Alfonss : a kde je kupuješ?
.45 ACP je pádný argument :)))
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 pro 2006 13:41

Buď u Vaška Martínka, anebo stejný ceny má prý Hungry v Guncentru v Otrokovicích.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 pro 2006 17:04

Nevím připadá mi to zbytečné se k zápalkám SB nějak více vyjadřovat.Mám SW 38sp a při střelbě dao zápalky SB vynechávají zcela běžně, přesto to není na ,,ladění zbraně!!´´ Změna značky ten problém řeší na 100% stejný problém se zápalkami SB sem měl u více svých zbraní. Stejně jako tady někteří lobisti tvrdí že problém mají zbraně, mohu klidně prohlásit že problém mají zápalky a to jen ty SB a z více zbraní než by mi bylo milé.
Pokoušel jsem se zápalky osazovat míň hluboko ale to je spojeno s jinými problémy.
Shrnuto SB jsou problémové zápalky obecně, posuzovat jsou li kvůli tomu šmejd či ne nechám na uživatelích.Obecně ze své praxe konstatuji že produkce SB vůbec, je problémová,kolísání kvality,tolerancí atd.Je u této firmy běžnější než je zdrávo, netvrdím že to neumí tvrdím že to umí lépe než nám ukazují.
:twisted:
3022

Příspěvek od 3022 » 26 pro 2006 17:32

edelweiss píše:Nevím připadá mi to zbytečné se k zápalkám SB nějak více vyjadřovat.Mám SW 38sp a při střelbě dao zápalky SB vynechávají zcela běžně, přesto to není na ,,ladění zbraně!!´´ Změna značky ten problém řeší na 100% stejný problém se zápalkami SB sem měl u více svých zbraní. Stejně jako tady někteří lobisti tvrdí že problém mají zbraně, mohu klidně prohlásit že problém mají zápalky a to jen ty SB a z více zbraní než by mi bylo milé.
Pokoušel jsem se zápalky osazovat míň hluboko ale to je spojeno s jinými problémy.
Shrnuto SB jsou problémové zápalky obecně, posuzovat jsou li kvůli tomu šmejd či ne nechám na uživatelích.Obecně ze své praxe konstatuji že produkce SB vůbec, je problémová,kolísání kvality,tolerancí atd.Je u této firmy běžnější než je zdrávo, netvrdím že to neumí tvrdím že to umí lépe než nám ukazují.
:twisted:
Docela me bavi, ze mne tu nekdo oznacuje za "lobystu". Je mi uplne fuk cim kdo bude strilet at uz jde o zbrane nebo munici. Ale kdyz jedna zbran dokaze s urcitou munici bez problemu strilet, proc by to nemela dokazat i jina, tim spis, kdyz jde o revolver, kde tomu zjevne nic nebrani? Navic jak rikam, s vyrobky z Alfa projektu opravdu nemam dobre zkusenosti, takze to vidim jasne.

A taky mi tedy pripada podivne ze nekdo kritizuje zapalky SB a tvrdi ze jsou spatne - a to podivne z toho duvodu, ze se musim ptat co asi SB za nekvalitni zapalky cpe do veskere sve munice.... ? Nebo tu nekdo chce tvrdit, ze cela munice od SB je shit? Protoze znam spoustu lidi kteri ji pouzivaji naprosto bez problemu, moc by tim u me jaksi neuspel...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 pro 2006 17:44

Neřekl jsem že vše od SB je nanic, v souhrnu to jen nedělají tak dobře jak můžou. Pakliže nějaká zbraň 100% funguje s veškerou municí kromě SB. Asi to nebude chyba zbraně???
Ladit zbraň jen proto že SB je SB mi připadá jako nápad idiota.Se zápalkami SB mám problém u vícero zbraní řeším to tak že do těch SB necpu a ty kterým to nevadí tím krmím běžně. SB není zázrak ale ladit na něj zbraň která jinak funguje je blbost.
Jo a za lobystu tebe konkrétně tu nikdo neoznačil, osobně si o tobě myslím trochu něco jiného ale to tu psát nebudu. SB je problematická munice to vědí všichni, někdo s ní velice rád a přesně střílí, jiný ji nemá rád a nepoužívá ji.Pro safari lovy v Africe je munice SB buď zakázána (pro nedostatečnou vyrovnanost výkonu) nebo ji jen nedoporučují.
Odpovědět