PRE POCHYBOVACOV O UCINOSTI ZBRANI

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: PRE POCHYBOVACOV O UCINOSTI ZBRANI

Příspěvek od Andy » 22 říj 2005 11:53

Skoda ze z obsahu clanku neni zrejme, cim strilel. "Obranny naboj" je opravdu zajimvy termin. Aby se totiz nakonec neukazalo ze strilel SP, JHP, nebo EFMJ ci CEPP :?
nespavec

Účinnost střeliva

Příspěvek od nespavec » 22 říj 2005 14:39

Tipuji,že se jednalo o plastový náboj.Novinářské bláboly jsou sice hodně zavádějící,ale pochybuji,že by kdokoli ve vaťáku riskoval postřelení běžně vyhlížejícím nábojem s kovovou střelou,natož polopláštěm nebo s dutinou.U brokového náboje by nebyla řeč o kulce,ani by neměl takovou průbojnost.Kdyby šlo o Shortstop,snad by to taky nebyl zástřel,ikdyž plíci,slezinu a žaludek by pohmoždit mohl.Zato plasťáky vypadají docela neškodně a právě jako na obranu se prodávaly,taky je známo dost případů postřelení tzv. nesmrtícím střelivem,což jsou projektily z gumy nebo plastu.Třeba to rozpitvají ve Střelecké revui.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 22 říj 2005 18:47

Pry slo o brokovy naboj v 7,65. Docela tomu verim, jak jinak by mohl jeden naboj poskodit ty organy naraz?

Jinak je to pro mne neuveritelne .. to i taci blbci maji zbrane? .. no asi jo, bohuzel. :x
richard

Příspěvek od richard » 22 říj 2005 19:41

Zdar kluci, když jsem to dnes na netu četl, tak jsem nevěřil vlastním očím...jestli to nerozchodí, tak by měl dostat Darwinovu cenu, za nejtupější možný způsob, jak opustit tento svět a neroznášet tak dál své nemocné geny...já osobně bych na sebe nenechal dobrovolně střelit ani plynovkou.... to je prostě neuvěřitelné !!!!
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Tak to je silná káva

Příspěvek od jozsp111 » 22 říj 2005 20:05

Nevídané. :(
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 22 říj 2005 20:15

Sidewinder píše:Pry slo o brokovy naboj v 7,65. Docela tomu verim, jak jinak by mohl jeden naboj poskodit ty organy naraz?

Jinak je to pro mne neuveritelne .. to i taci blbci maji zbrane? .. no asi jo, bohuzel. :x
jj byl to ten náboj a prošpikoval ho pekně :? , ale co to musí být za vola a ten co střílel úplně stejněj
Lukas

Příspěvek od Lukas » 22 říj 2005 21:00

Neuvěřitelné :shock: Magor. Jediné štěstí, že to zkoušel na sobě. Dovedu si představit i verzi: "To nikomu nic neudělá! Mrkej támhle na toho dědu na ulici!" A prásk...
nespavec

Účinek střeliva

Příspěvek od nespavec » 22 říj 2005 21:02

Tak vida broky,co dovedou!Ten střelec musel být pěkný trouba,když se v hospodě potřeboval chlubit,že má ssebou pistoli.O tom druhém snad ani nemá cenu mluvit,takhle prostě funguje přírodní výběr.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 22 říj 2005 21:17

Budme radi, ze mel ten blb alespon dost rozumu na to .. aby to zkousel sam na sobe :wink:
PB

Příspěvek od PB » 23 říj 2005 16:00

v televiznich novinach rikali ze je tento brokovy naboj zakazany :?:
Charlie

Příspěvek od Charlie » 23 říj 2005 17:29

PB píše:v televiznich novinach rikali ze je tento brokovy naboj zakazany :?:
Na http://www.bvs.cz/munice_pistolova_libra_9_brok.html zase píší něco jiného.
PB

Příspěvek od PB » 23 říj 2005 18:14

a kde je pravda?
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 23 říj 2005 22:38

Tak to by mne taky zajímalo, co z toho je pravda. Je ovšem fakt, že policajti se řídí hlavně zastaralými regulemi, na kterých vyrůstali, a o nějaké novely se nestarají, takže bych tipoval, že povolen může být. Může.

Ale vzhledem k debatám o zakázaném střelivu v zákoně si může říkat kdo chce co chce. Ono je to asi na právníkovi, jestli přesvědčí ostatní, zda je to náboj povolený.
Charlie
Příspěvky: 6
Registrován: 23 říj 2005 17:33

Příspěvek od Charlie » 24 říj 2005 10:54

Na stránkách LIBRA a.s. http://www.libra-as.com/20-strelivo.html píší: "Využití: ... zastavování osob páchajících trestnou činnost, přičemž je velmi nepravděpodobné ohrožení na životě..."

Inu zde stále platí pravidlo "Nevěř všemu co se říká!"
Přílohy
luger_brok.jpg
9 mm Luger broková střela
luger_brok.jpg (7.92 KiB) Zobrazeno 4171 x
Odpovědět