Pravopis

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 27 črc 2007 08:51

hergot, kaslete na to!


CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 27 črc 2007 09:08

O.K., souhlas, nemá to smysl. :twisted:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 28 črc 2007 01:45

2harpplayer a jak se stane, nebo dle čeho je člověk blbý a pitomý? pokuď rozlišuješ lidi dle jejich pravopisu na blbé a pitomé tak to jen svědčí o tvé težké omezenosti.....

Kdo chce pochopí co chce autor říci, kdo ne začne rýpat...

nevím proč by si někdo měl dělat mínění o vlastnících z.p. a tož o daném člověku, dle toho jak je zdatný v pravopise... co to má jako znamenat? v čem je lepší ten ve vztahu ke zbrani co měl samé jedničky z češtiny a teď tu komanduje ostatní jak kde co blbě napsali? a ti co jim je nějaké to přepsání u prdele, krom toho že by teď nedostali jedničku :roll:

Normální člověk si informaci z příspěvku vstřebá pokuď ho zajímá aď už tam má jakoukoli chybičku.....ale někteří si prostě musejí rejpnou aby ukázali jaký je pisatel blbec, hold to někomu dělá asi mooooccc dobře...
J
en poznámka: lidský mozek čte slova jako celek pakliže ho zná, takže je jedno jestli ve slově zpřeházíte písmena,ú/ů, i/y atd.. důležité je že je správě první a poslední písmeno....ale hold o prázdninách děti nepíší diktáty a není co opravovat a tak se někteří musí zdřejmě poohlédnout jinde.....

Každopdně doufám že je tu hodně "pitomců" dle harpplayera a méně zhrzených učitelů českého jazyka....

Jinak mě je pravopis u prdele a jsem rád, že jsem se ho zbavil na střední a na VŠ nepotřeboval často píši nespisovně, s chybami, blbě s překlepy atd...hold jsem dle názorů některých srkz tohle blbec...No co už mě je to šumák a o takovýhle si myslím své...
Podle mě tohle o člověkovi ani o jeho IQ či EQ a už vůbec ne o tom jak se chová, umí zacházet se zbraněmi, jěho znalost zákonů atd... vůbec nic nevypovídá
brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Příspěvek od brutal » 28 črc 2007 16:04

No řekl bych že tu vůbec nejde o překlepy, spíš o opakované gramatické chyby, které jsou při čtení jak pěst na oko a které znamenají, že pisatel skutečně neví jak se co píše. Nikdo mu to nezazlívá, ale přispívá na český web, proto by bylo dobré udržovat nějakou štábní kulturu. To bychom pak mohli psát třeba korejsky.
gardacz

Příspěvek od gardacz » 29 črc 2007 10:09

Korejsky neumím,ale japonsky by to šlo.Díky za zastání a názory,ale už by toho bylo dost jste fórum o zbraních a ne o češtině.Přece jen ZP už mám poměrně dlouho a na vysokých se čeština nepotřebuje což vědí ty kteří tam byly a pro ty co ne my na to máme programy a sekretářky. :lol: :lol:
brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Příspěvek od brutal » 29 črc 2007 11:35

Mimochodem názor že se čeština na VŠ nepotřebuje je rozšířený omyl mezi lidmi. Když pominu většinu netechnických oborů, kde se bez češtiny samozřejmě nehnete, tak vás tam sice nikdo z jazyka neznámkuje, ale semestrální práce, bakalářku, diplomku atd. vám prostě omlátí o hlavu, pokud tam bude víc než drobné překlepy. Mimochodem kdysi jsem zažil vyučujícího, který nedal zápočet (obor Výpočetní technika) jen proto, že práce byla bez chyb, ale nebyla pěkně naformátovaná podle jeho představ. Welcome to the real world...
THE-SAD-MAN

Příspěvek od THE-SAD-MAN » 29 črc 2007 22:06

Tak tak.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 29 črc 2007 22:59

Tak snad dam bakalarku nebo diplomku prekontrolovat kompetentnimu clovekovi, ne? Od ceho jsou lidi co se venujou gramaticke korekture textu? Nevsiml jsem si ze by se na slusne VS zatracovali talentovani lide jen kvuli pravopisu.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 31 črc 2007 16:45

to snad nemyslí někteří vážně srovnávat kecání na fóru s bakalářkou, diplomovou prací :shock: kterou si každej čte desetkrát, dá ji opravit všem v rodině a shání češtinářku apod. která mu to dá úplně do cajku


také když mluvíte s kamoši atp. se vždy vyjadřujete jen spisovně a tak jak by jste měli? a kdo to tak nedělá je u vás pitomec a prznič jazyka českého? co se na škole nenaučil ani mluvit.
brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Příspěvek od brutal » 31 črc 2007 21:07

No řekl bych že ten KAŽDÝ jak říkáš si spíš přečetl diplomku po sobě jednou max. dvakrát a to mu stačilo, nechápu proč by měl shánět nějakou češtinářku, o čem to tu proboha mluvíš?

Jinak abych to celé shrnul - všichni děláme chyby, všichni máme v psaném projevu překlepy, o to nejde. Ale když někdo napíše za sebou např. cituji:

"totiš neřešíme jelikoš"

tak je jasné, že dotyčný má problém, na který ho taktně upozorním. Pokud je mu to šumafuk, tak se nedá nic dělat a bude holt dál vzbuzovat údiv a salvy smíchu u ostatních (samozřejmě kromě tebe Láďo).
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 01 srp 2007 08:57

Sám vím, že spousta vysoce inteligentních lidí má s pravopisem problémy - zkrátka jsou spíš orientovaní technicky, než humanitně. Na druhou stranu, když vidím deset hrubých chyb na třech řádcích textu a autora osobně neznám, spíš ho trochu polituji, že mu zkrátka v této oblasti nebylo dáno. Nicméně nad jeho inteligencí začínám pochybovat až na základě obsahu textu - a často (neříkám, že zrovna na tomto fóru) jde blbý pravopis ruku v ruce s debilní myšlenkou.....

Pro ty, kdo máte s češtinou trochu problém a vadí vám neustálé rýpání - napiště text do Wordu a nechte zkontrolovat pravopis, pak to nakopírujte sem. A nebo se na rýpaly vys.... :-)
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 01 srp 2007 10:45

Hovorová čeština nemá co dělat s hrubými chybami v pravopisu. Pokud někdo napíše např. "vydět, v pistoly, totiš ..." apod. je na stejné úrovni, jako ten který bude tvrdit, že 2x3=7. Chápu, že stejně, jako ne každý zvládá v matematice integrály a derivace, nemusí každý v češtině zvládat např. přechodníky. Základy obojího (matematiky i češtiny) ale patří k všeobecnému vzdělání, nehledě k tomu, že bezpečně a jednoduše fungují programy pro kontrolu pravopisu, jak už kdosi poznamenal.
Nicméně, komu není rady.....
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 01 srp 2007 10:57

Naprostý souhlas.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 lis 2007 17:06

Pánové dovolím si oživit tuto debatu. Opět se vyskytují naprosté perly typu vyděl jsem.... atd. Kde si toho všimnu, tam to dotyčnému zvýrazním červeně jako ve škole, aby každý, včetně samotného pisatele, viděl jaký je negramot :!: :wink: Uvědomte si, že to jak píšete je především vaše vizitka.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 11 lis 2007 13:54

Daleko největší počet příšerných hrubic je možno nalézt ve shodě podmětu s přísudkem, věty typu "Kluci, byly jsme tam" jsou ve všech fórech na denním pořádku. Spousta lidí si plete "tip" a "typ", taky vypadá výborně, když někdo "typuje na komorovou ránu"...:-)) "Standartně" je taky dost rozšířenej nešvar.

Ať si kdo chce co chce říká, ať se technicky zaměření kolegové čertí jak chtějí, psát hrubice vypadá votřesně. Pisatel článku s hrubicemi pro mě není zajímavý, protože jeho psaný projev nevydržím číst - a navíc se nemůžu zbavit dojmu, že je to hlupák. Článek s hrubicemi vypadá jak bílé ponožky v sandálech a jeho pisatel jak křupan.

Ovšem, je možné psát nespisovně. To, mám pocit, nikomu nevadí.
Odpovědět