Pravidla odstrelovacich disciplin - jsou realna??

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Viper

Příspěvek od Viper » 27 črc 2006 22:28

Dobře jsem zelenáč a filmový fanda, uznávám. Asi si to představuju jak Hurvínek válku. No nic, doufám, že příští rok si zmíněné osahám a utvořím si jasný obraz - a obsadím na nějaké soutěži poslední místo na 200m. Konec mých příspěvků k odstřlovacím tématům.
Jo, CZ452 s optikou jsem taky viděl. Řekl bych, že na začátek by to bylo dobré. Tady je spíše problém v tom, že normání mladý člověk prostě nemá na pořádnou výbavu. Ono se říká dobře průměrný plat 18, v Praze 24 tis.. No jo, jenže já mám tak zhruba polovinu a jsem rád. Musím holt šetřit a pak nakoupit alespoň tu 550-tku.
No nic pokračujte v tématu, zbytek si řekneme za rok.


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 črc 2006 08:24

Hele Zmijáku (viper = zmije), nevěš hlavu. Já taky nemám velkou odstřelovačku, ikdyž mám možnost si občas prásknout z Remingtona 700 Police. (Teď ho zlevnili, tak že bych začal špórovat?). Ale nemá smysl čekat. Do ČZ 452 bych nešel, ale taková 456, resp. BRNO Mod.4 s optikou se každou chvíli někde prodává aza relativně malý peníz získáš základní střelecké návyky. Nikdo se nenaučí střílet tím, že vezme velkou kouli a balík nábojů a vyrazí na střelnici. Musíš se naučit správně a stejně zaujímat polohu, dýchat, koukat do puškohledu, spouštět, provádět korekce - a na to všechno ti stačí malorážka, která ti navíc ušetří peníze za střelivo, který bys ve velký ráži vyplácal pánubohu do oken.
Shiva i Balda jsou zkušení střelci, ty už tyhle záležitosti nerajcujou, ale ty, jak se zdá jsi začátečník, tak se s tímhle materiálem vyblbneš ažaž na každý střelnici a za málo. Jo, ještě by to chtělo slušnej pozorovací dalekohled. Já jsem nedávno koupil německou Exaktu 20 - 60x60 a do 200m jsem s ní docela spokojenej.
Ale zpět k tématu - blíží se konec uzávěrky připomínek pro můj návrh pravidel na malou odstřelovačku. Pokud ještě někdo něco máte, šoupněte mi to do bloku.
Odpovědět