Prapodivna skrvrna na hlavni - poradite?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 12 kvě 2010 22:52

Ahoj, mám takový možná debilní dotaz - při čištění jsem si všimnul, že na hlavni zvnějšku je nějaký prapodivný flekanec. Nikdy dřív jsem ho nezaregistroval, možná jsem se ale špatně díval. Materiál nevypadá porušený, žádná hmatatelná změna, nenašel jsem ani trhlinku, je to prostě fialová skvrna (a samozřejmě nejde vyčistit). Docela by mě zajímalo, proč to tam je - nevíte náhodou někdo? Díky moc :D

Obrázek


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 13 kvě 2010 11:13

mě by spíš znepokojoval stav uzamykacích ozubů...

A co je to u té "šmouhy" za rantl?

Vznik šmouhy bych přisuzoval teplotě...
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od pavel 54 » 13 kvě 2010 14:44

Nepoznal jsem o jakou část zbraně se jedná, ale taky si myslím, že šlo o neodborné rozdělení hlavně od pouzdra závěru. Mnohdy byla hlaveň se závěrem pevně spojena nahřátím a v nemálo případech i zapájena cínem. Např, puška Mauser. Tak si myslím, že to může pocházet klidně už z výroby.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 13 kvě 2010 15:31

Alfe, no je fakt, že ty ozuby nejsou úplně ostré, ale jestli máš na mysli ten úplně vpravo, tak je blbým foťákem (mobilem), naživo to vypadá jinak. Jak budu mít čas, klidně nafotím. Zdají se ti až tak moc v nepořádku? Ptám se vážně. Ten rantl je na horní půlce hlavně, vypadá to jako z výroby, taky vyfotím, až se k tomu dostanu. A zítra jedu k zendlovi, tak se ho na všechno pěkně vyptám :D

Pavel: je to hlaveň cz75..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od glock69 » 13 kvě 2010 15:48

Fialová skvrnka-údajně se jedná o pozůstatek po tepelném zpracování hlavně.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od pavel 54 » 13 kvě 2010 16:38

Hlavně pistolí CZ vz. 75 a 85 jsou kované za studena. Ale je fakt možné, že k tomu došlo opravdu při konečném tepelném zpracování. Ale to by zase kontrola neměla pustit do oběhu.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od glock69 » 13 kvě 2010 18:41

Nevím, viděl jsem to na hlavni shadowa a bavil jsem se s Jardou Rezkem, který tvrdil, že je to v pohodě.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 13 kvě 2010 18:46

Glock69: ano ano,je to shadow :-) holt bestseller z czub :-)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 13 kvě 2010 20:06

Ta hlaveň vypadá, jako by byla z nějakýho oldtimeru, kterej prošel 2 světovýma válkama...

Asi jsem zhýčkanej kvalitně vyrobenýma zbraněma, prostě se mi ty "kulatý" ozuby vůbec nelíbí. Celkový zpracování je otřesný...
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od josse » 13 kvě 2010 21:33

původně jsem se nechtěl ... ale ...

nevím co by jste chtěli ale jiné než kulaté uzamykací uzuby do kulatého vybrání v zavěru holt nepasujou ... ošoupanou povrchovku na finkčních plochách ani nebudu komentovat ... běžny uživatel nemá šanci střílením zbraň zničit v nějakem rozumném horizontu

to dykmore : barevnou šmouhu bych na hlavni nijak nekomentoval ani kdybych byl podnikovy přejímač (z venku to jo tam se snažíte cenu srazit kde jakou kravinou (vím z vlastní zkušenosti kdy řekne že vám neveme zakázku že na natření šroubu tam kde to neni vidět jste použil jiný odstín barvy ... u toho jsem stál osobně ...))

nemíním nějak komentovat značky aby někdo nedorážel že jsem czubholik řekl bych to u jakekoli značky , dykmore až se ti ta hlaveň zničí v místě te skvrny tak ti ji zadarmo "těmahle" rukama vyrobím znova. No a až ji zničíš i jinak tak taky přijď rád se na to podívám ...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 13 kvě 2010 22:20

moje čezeta, kterou jsem coby běžný uživatel, "zničil" v rozumném horizontu měla teda ozuby pěkně ostrý a celkově ten lauf byl zpracován trochu jinak....

Je vidět, že jsi těch střelbou zničených pistolí ještě moc neviděl....mě už se několikrát poštěstilo a to i u několikanásobně dražších zbraní než jsou výrobky CZUB...
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od jbiker » 13 kvě 2010 22:24

josse: Nezlob se na mě, ale tohle je strojařská prasárna. Takovýhle "štajrung" mám na Sajze, ale tam to nějak nepřekvapuje. Člověk se nestačí divit, kam se ještě naše strojařina může propadnout :roll: ...
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 13 kvě 2010 23:28

Nevím co se rozčilujete, je to foceno ve velkém přiblížení a tak vynikly detaily kterých by jste si pravděpodobně, kdyby jste tu hlaveň drželi v ruce, vůbec nevšimli. Ten přechod tam vzniknul zřejmě z důvodu malého přídavku materiálu po hrubování polotovaru a je to v místě kde to absolutně nemá na nic vliv. Obráběč kovů který o sobě tvrdí, že je dokonalý a za všech okolností pracuje s přesností nejlépe na tisíciny mm a dosahuje kvalitu povrchu 0,05 a méně všude, tak to musí být přinejmenším 8 div světa a chtěl bych jej poznat.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 14 kvě 2010 00:46

přátelé, díky za rady. PatrikV má pravdu, fotil jsem to mobilem, a cokoli takhle na blízko s bleskem vyfotím, vypadá naprosto otřesně - vyleze každé zrnko prachu, každý škrábaneček, prostě všechno. Několikrát jsem už řešil, že jsem něco vyfotil do inzerátu (na tady) a lidi se začali ozývat, až když jsem to přefotil pěkně zrcadlovkou, ze stativu, bez blesku..Ta hlaveň vypadá naživo úplně v pohodě, nastavil jsem ji na fotce tak, aby byl vidět ten flek a ostatní jsem neřešil..

Takže ten flekanec vzniknul teplem. No mohli to aspoň přetáhnout nějakou barvou :D naštěstí barva prý nestřílí..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 14 kvě 2010 07:06

PatrikV: Ano....ten lauf je skvěle zpracován, jen je to blbě vyfoceno :shock:

Vivat CZUB

dykmore: ten flek opravdu neřeš a střílej, ony ty fleky a škrábance budou stejně časem jen přibývat :wink:
Odpovědět