Prapodivna skrvrna na hlavni - poradite?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od josse » 14 kvě 2010 07:32

viděl jsem kopu ostřílených zbraní (sakra ostřílených po 10 ba 100 tisíců výstřelů) ale jen jednu zničenou na te prdl rám ale stale si stojim za svojim že z ni nebylo stříleno tovární municí ale něčím co bych se bál hodit i do ohně ...

zpravování hlavně a vnitřních součástek ... ano jsou to vnitřní součástky a nejsou vidět , stale mě muže urvat jak v nějake recenzi čtu že někde v mechanismu našel stopy po po obrábění ...

nevím co myslíš onim štajrungem ale jestli je to ten zub a přechod z větší drsnosti tak ten vznikne při frezování ozubu na tu hladkou část dosedá závěr a hlaveň ma celkově menší rozměr ...

mužeme s tim nesouhlasit nemusí se nám to líbit ale to je tak to jediné co s tím uděláme ... třeba mě víc trápí jejich cenová politika kdy oficiálně tvrdí že u nás jsou zbraně dražší kvuli toho že jsme maly trh že když dělají malou sérii že je to dražší ... neoficialně jsem se bavil s prodejcem pro evropu a ten mimo jine řekl že ceny jsou nasazené tak jak to zákazník snese ... ale abych mu nekřivdil dělají to všichni ale to není omluva

jo alfonzi mužeš sem hodit fotky toho tvojeho totálně zničeného kvéru? jestli se teda nerozpad na tak male dílky nebo nerozatomizoval po okolí střelnice ať vim jak běžny uživatel ktery nevystřílí víc jak 2000 ran za měsíc je schopen za 4 roky zničit zbraň


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 14 kvě 2010 07:41

Ty jsi viděl jen jeden prasklej rám? To jsi toho viděl sakra málo, to se nedivím Tvému obhajování CZUB...

Pro mě je pistole spotřebák, já si nefotim každou prkotinu. Praskne rám....tak je prasklej, buď se to po vzoru CZUB odfrézuje a když to nepomůže, koupí se nová.


Ty si snad fotíš každý ráno když jdeš na záchod svoje dílo? :)
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od josse » 14 kvě 2010 08:04

možna ze jsem mlady v 21 ale svět chápu celkem dobře, střílím 11let a posledních několik let se zbraním věnuju i jinak než uživatelsky ... ale i tak si vyprošuju naražky na raní stolici (mimochodem výborná jesli tě to zajímá..)

a ano asy je to posedlost ale fotím kde co co mi projde rukama 1)někdo něco přinese se škrabancem a potom začne vyskakovat zě jsem mu jeho miláčka poničil (vědšonou to jsou ony ostřílene a onošené) vytáhneš fotku on sklepne a maže domu ... 2) se o zbraně zajímám i jinak než uživatelsky

a přesně jsi trefil hřebík na hlavičku je to spotřební zboží a všichni stále čekáte že vám vydrží celý život ... auto taky měníš cca co 5 let jak ne tak máš veterána a nemůžeš od něj čekat každý týden cestu ostrava plzeň za 4hodiny ... přirovnání auto zbraň se mi líbí ... taky tam ojeb.. co jde ... a taky s nim mužeš tabít ... závodit ... pracovat ... hmm
vidíš z diskuze o raní stolici přece jen vzejde zajímavá myšlenka
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2010 11:57

Tož sa nám tu zase zadělává na LOCK!!! Flek na hlavni nestojí za komentář, dokud to neprdne je to nezajímavé, různých fleků a nedorobků mám na kvérech tuny a nespavostí netrpím :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od josse » 14 kvě 2010 12:03

klidně to zamkni nikam to nevede ... jediným výsledkem je to že budu mít práci až to "prdne" :lol: a začal jsem si pohrávat s myšlenkou auto/pistole...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2010 12:19

auto/pistole ??? to rozveď :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 14 kvě 2010 12:30

josse píše:možna ze jsem mlady v 21 ale svět chápu celkem dobře, střílím 11let a posledních několik let se zbraním věnuju i jinak než uživatelsky ... ale i tak si vyprošuju naražky na raní stolici (mimochodem výborná jesli tě to zajímá..)

a ano asy je to posedlost ale fotím kde co co mi projde rukama 1)někdo něco přinese se škrabancem a potom začne vyskakovat zě jsem mu jeho miláčka poničil (vědšonou to jsou ony ostřílene a onošené) vytáhneš fotku on sklepne a maže domu ... 2) se o zbraně zajímám i jinak než uživatelsky

a přesně jsi trefil hřebík na hlavičku je to spotřební zboží a všichni stále čekáte že vám vydrží celý život ... auto taky měníš cca co 5 let jak ne tak máš veterána a nemůžeš od něj čekat každý týden cestu ostrava plzeň za 4hodiny ... přirovnání auto zbraň se mi líbí ... taky tam ojeb.. co jde ... a taky s nim mužeš tabít ... závodit ... pracovat ... hmm
vidíš z diskuze o raní stolici přece jen vzejde zajímavá myšlenka
Příteli, ona skutečnost jak dlouho střílíš nijak nemusí vypovídat o Tvých vědomostech. Vezmi si onu analogii s autem. Někdo řídí celelj život a stejně se to pořádně nenaučí... Nevztahuj toto prosím na sebe, je to jen modelový příklad, který používám, když se někdo ohání délkou svojí "střelecké kariéry"

Ranní stolice byla myšlena s nadsázkou :wink:

Pro mě je otázka životnosti zbraně dost důležitá. Bohužel se nespokojím se zbraněmi ve stavu, v jakém vylezou z fabriky, tudíž na nich je třeba dělat nějaké úpravy a ladění. Je nepřípustné, aby mi taková zbraň šla po roce do kytek, protože opravdu nemám zájem každý rok kupovat a ladit novou zbraň. Z tohoto důvodu jsem po svých zkušenostech zavrhl výrobky CZUB. Teď když jsem se koukl na tu fotku té hlavně, opět mě to utvrdilo, že tam zbraně vyrábějí nedostudovaní kominíci, protože opravdový řemeslník by se za takovou práci musel stydět...
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 14 kvě 2010 14:11

Alfonss píše:PatrikV: Ano....ten lauf je skvěle zpracován, jen je to blbě vyfoceno :shock: Vivat CZUB
Alfe copak jsem někde řek, že je skvěle zpracován? Je to standartní kus z produkce zbrojovky UB který zřejmě funguje, fungovat bude a svých 100.000 si pravděpodobně odbude. Až bude stát nová hlaveň UB tolik co od Lothar-walther tak se můžem vztekat. Stále máš na výběr, pokud nechceš standart tak jdi a připlať si za nadstandart.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od josse » 14 kvě 2010 14:31

podle toho jaké vědomosti myslíš (nedávno jsem nastřeloval malorážku s dioprtem první rána dvojka na 4 hodiny tak pootočím podle zvyku jak by to mělo být a ejhle druhá rána center ... nepopírám náhoda ale zelenáči se to nepovede)
střílím sice dlouho ale takřka nic ... s libovolnou malorážkou se motám pořád kolem 580 (poprvé před 6 lety naposled před 14nacti dny(letos 583 a 578 ... osobák 587...)) prostě mám v rukách nasrán ...

znalosti k tomu jak dlouho kdo střílí nevztahuju ale zelenáč nejsem ale je pravda že pistole nesou mojim hlavním zájmem (dlouhou odkojeny střelec s odmala pěstovaným averzem k pistolářům ... celkem uspěšně se z toho léčím ale nenechám si ujít pžíležitost si rípnout do války puškaři/pistoláři ... smrt pistolím :lol: )

nikdy jsem netvrdil že czub dělá kvalitní pistole akorát jsem se párkrát podíval do výroby takže vim že zatím(!) moc špatne zbraně nedělá (třeba glok do vyroby nikoho nepustí (jednou jsem od tama četl článek ... nic jsem se z něho nedozvěděl ... spolupráce jen na urovni zákazník/prodejce (chtěl jsem do školy sehnat řezy a jediná odpověď byla ať si je za tehdy tuším 18k koupím o ničem jinem se nechtěli bavit teda tak mi to citovalo MPI (o kterých si myslím taky svoje) že jim na dozaz ohledně žezu pro copt ani neodpověděli že ale jinak jim odpovídají na kde jaky dotaz obratem )))

raní stolici jsme asi všichni pochopili :lol:

ale to jsi měl říct rovnou že to bereš ze svojeho hlediska ale já si stále stojím za tim že pro běžného uživatele (BUF - v každém významu slova) je czub naprosto dostačujcí jak z hlediska přesnosti tak životnosti a ten kdo vystřílí 50 000 za rok A) nemá čezetu (aspoň ne z běžne produkce) B)mění zbraně C) má sponzora a je mu to jedno

diskuze o zpracování je na dlouho to je na přejmenování protože to je daleko od skvrny na hlavni ale stále nevím co by jsi od sériove produkce čekal (ikdyž i tak nevím co se ti tak moc nelíbí že ti to stojí za tady to psaní ...)

to edelweiss: bylo to myšleno v rovině pojmove (zatím jsem nenašel nikoho kdo by mi dovolil rozstřílet auto 8) ) obojím zabiješ ... na oboje jsou papíry ... tak jak už bylo podotknuto to že to ovládáš celý život neznamená že to umíš ... oboje je spotřební zboží ...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2010 14:35

Jo auto na ementál :-))) jo to je supr, to už sem potkal a zajímavé :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Decoy » 14 kvě 2010 18:13

Tak jsem velmi rád, že jsem mohl konečně v detailu vidět kvalitu práce opravářu zemědělských strojů z ČZUB, a to na jejich vlajkové lodi Shadow!
sig 1.JPG
Určitě má co dohánět můj 35 let starý SIG, nebo za to může můj 5 let starý mobil s foťákem 2M?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 14 kvě 2010 19:12

josse píše:diskuze o zpracování je na dlouho to je na přejmenování protože to je daleko od skvrny na hlavni ale stále nevím co by jsi od sériove produkce čekal
Čekal bych to u sériové produkce u zbraně, kterou bych koupil za 8k. Ovšem cena Shadowa je podstatně vyšší a úroveň zpracování jí v žádném případě neodpovídá.
I když nevím proč mě vždycky zdvihnou ze židle nekritičtí vyznavači určité značky a je jedno zda to je CZ, Glock či něco jinýho...
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 14 kvě 2010 19:29

Mně třeba zase zvedají ze židle poznámky posuzující kvalitu práce o které sami nemají ani tušení a nejde zdaleka jen o UB a zbraně. Já vlastně zapomněl, že češi jsou odborníci na všechno.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2010 19:31

no přídám taky neco
můj G19 a walther PPK
Přílohy
P1060895.JPG
P1060896.JPG
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 14 kvě 2010 19:33

PatrikV píše:Mně třeba zase zvedají ze židle poznámky posuzující kvalitu práce o které sami nemají ani tušení a nejde zdaleka jen o UB a zbraně. Já vlastně zapomněl, že češi jsou odborníci na všechno.
Člověk nemusí být frézař na to, aby poznal, že za ty prachy to jde udělat líp, obzvlášť když konkurence to umí a U.Brod e-e...
Odpovědět