Prakticka strelba: Steyr M9-A1 vs. Glock 17

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Insignificant

Praktická střelba: Steyr M9-A1 vs. Glock 17

Příspěvek od Insignificant » 02 lis 2006 13:05

Poraďte, co byste mi doporučili jako zbraň na praktickou střelbu (do budoucna bych chtěl zkusit IDPA nebo IPSC). Ještě podotýkám, že zbraň nebudu mít na běžné nošení a Glock 19 mi nesedí do ruky. A o výhodnější ceně Steyr v akci Detexu vím, ale teď řeším kvalitu.

Nejde mi o příspěvky typu "Glock je nej..." ale o zhodnocení parametrů a zkušeností s danými zbraněmi. V posledních testech Zbraně a náboje speciál měli k pistoli Steyr asi pouze dvě velké výtky - nábojovou kapacitu a úzkou zás. šachtu (ale zase je Steyr menší než G17 a např. G 19 má shodnou kapacitu zásobníku 15 nábojů a s G19 pokud vím lidé běžně IDPA střílejí...)[/b]


Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 02 lis 2006 13:12

Podobné dilema mám taky. Steyer jsem zkoušel, při střelbě se chová dobře, ale hodně věcí ( doplňky, příslušenství, pouzdra), a hlavně praktické zkušennosti ( životnost, spolehlivost) hovoří dost jasně pro Glocka. Třeba čas ukáže něco jiného, ale v tomhle okamžiku bych vzal G17.
.45 ACP je pádný argument :)))
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 lis 2006 13:34

Stačí se podívat kolik lidí v IPSC střílí Glockem a kolik Steyerem a myslím že jednoznačně vede Glock.

CO se týče recenzí v časopise Zbraně a náboje, tak tím bych se vůbec neřídil, velice často tam jsou doslova nesmysly.
Insignificant

Příspěvek od Insignificant » 02 lis 2006 13:49

Alfonss píše:Stačí se podívat kolik lidí v IPSC střílí Glockem a kolik Steyerem a myslím že jednoznačně vede Glock.

CO se týče recenzí v časopise Zbraně a náboje, tak tím bych se vůbec neřídil, velice často tam jsou doslova nesmysly.
To podle mě není směrodatné, neboť původní Steyr M9 asi nebyla úplně zdařilá a M9-A1 (kterou dost lidí za velmi zdařilou již považuje) je novinka....
Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 02 lis 2006 14:02

Tak doufám že se zas nespletu. No musím souhlasit s Alfonssem, jak v názoru na Zbraně a náboje tak v tom že většina lidí střílí s Glockem. Můj subjektivní názor je pro Glocka, mě nevyhovovala na Steyru mířidla ve tvaru trojúhleníku, tedy na původní verzi, nevím jestli má verze A-1 stejná ale myslím že ano. Ty by se ale měly dát případně vyměnit. Nenapíšu nic nového, ale nejlépe si je obě vyzkoušet na střelnici a pak vybrat podle sebe.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 lis 2006 14:14

Insignificant: Já si naopak myslím že to směrodatné je. Sice to není žádná praktická zkušenost, ale střelci IPSC přece nebudou střílet zbraněma který jim nevyhovujou. Kdyby byl Steyer takovej zázrak, tak už s ním střílí spousta lidí, nemyslíš?
Já sice nejsem příznivcem ani jedné z těchto zbraní, ale kdybych si měl vybrat zbraň do IPSC z těchto dvou, tak to vyhraje Glock na celé čáře. Už proto že je to léty prověřená kvalita.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 02 lis 2006 14:35

Musím se Steyera zastat, rozhodně to není špatná zbraň, a porovnávat počet střílejících Glockem a Steyerem nejde, je to novinka. Ale vzhledem k tomu, že mě zajímá i životnost, v tomhle okamžiku bych bral Glocka, ale klidně se může stát, že čas ukáže to, že Steyer je plně konkurenceschopná zbraň. Navíc ta kapacita se podle zástupce firmy Detex řeší.
.45 ACP je pádný argument :)))
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 lis 2006 06:18

Víte argument, že Glock je lepší, protože s ním střílí víc lidí je pro mne scestný. Kdyby byly obě zbraně na trhu stejně dlouho a po té době by byla převaha Glocka drtivá, jajko je teď, pak by to argument byl. Nejde ale srovnávat zbraň, která je na trhu od roku 1983 (myslím, že to je už tak dlouho, že) a dlouhou dobu byla v své kategorii jediná, se zbraní, která je na trhu od roku 2005.

Mě osobně na Glocku vadí sklon a tvar úchopové části těla. Steyr mi v tomto vyhovuje i když bych uvítal i vyměnné (nastavitelné) střenky protože mám spíš menší ruku. Kupodivu, nejmíň mi vadila mířidla. Jistě, kdo je zvyklý na klasiku, tak si to nenechá vymluvit, ale Syeyrovská mířidla opravdu krásně vedou.
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 03 lis 2006 07:31, celkem upraveno 1 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 03 lis 2006 07:13

Víte pánové, ono to není tak jednoduché. Některé názory už tady zazněly. Já mám Glocka 19 od roku 1994. Zvykl jsem si na něj, je výborný a všechnu obecnou chválu mohu potvrdit. Pro mně osobně je trochu špatný sklon rukojeti. Při letmém namíření mi hlaveň směřuje trochu nahoru a musím sklopit ruku. Ale to je jistě subjektivní. Faktem je to, že masivní oblíbenost Glocků je dána dlouhou dobou výroby v poměrně velkých množstvích a tím rozšíření po celém světě. Nepochybně ovšem také jejich kvalitou. Steyr není vůbec špatná pistole, ale díky menšímu rozšíření není povědomost o ní tak velká. Já za svou osobu velice lituji své liknavosti, že jsem propásl výprodej těchto pistolí ve všech rážích v pražském Kentauru za cenu pod deset tisíc. Dal bych si facku.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 03 lis 2006 10:00

To Insignificant a Vláďa: pánové,už to na různých forech padlo opakovaně a zde to vypíchl i Alfonss - jeďte se podívat na nějaké závody IPSC nebo LOS a především se dívejte, čím se tam střílí, myslím ,že Steyera nenajdete, zato tam bude " přeglockováno" . Takže volba by měla být jednoduchá . D.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 lis 2006 11:14

Dydla píše:To Insignificant a Vláďa: pánové,už to na různých forech padlo opakovaně a zde to vypíchl i Alfonss - jeďte se podívat na nějaké závody IPSC nebo LOS a především se dívejte, čím se tam střílí, myslím ,že Steyera nenajdete, zato tam bude " přeglockováno" . Takže volba by měla být jednoduchá . D.
Kdybychom se chovali všichni takhle, tak bychom dodnes kolem sebe mlátili kyji a luk bychom považovali za nespolehlivou zbraň. Ten kyj by se logicky jmenoval Glock :).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 03 lis 2006 11:29

Dydla: už to tady bylo napsáno, až bude Steyer na trhu tak dlouho, jako Glock, můžeš tohle srovnávat. Přirovnal bych to třeba k autům, když vyjede nový model, může být i lepší, než ten původní, ale těch starších vozů bude pořád jezdit víc. Podle tebe by ten starší model musel být zákonitě lepší. No a to je samozřejmně hloupost, ne? Navíc každému nemusí Glock vyhovovat, a pokud u Steyerů doladí kapacitu zásobníků a jejich tvar kvůli přebíjení, věřím tomu, že se ty počty začnou pomalu měnit.
.45 ACP je pádný argument :)))
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 lis 2006 11:37

Nové Steyry jsou (budou?) osazené klasickými mířidly právě proto, že hodně lidí si stěžovalo, že jim "střechová" mířidla nevyhovují. Já osobně je respektuju u voj. pušek, kde přispívají k přesnosti zamíření, ovšem poněkud tím utrpí pohotovost míření (což je pro IPSC poměrně podstatný detail, že).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 03 lis 2006 11:45

Slim Jim : mířidla si můžeš vybrat, dělají i klasiku.
.45 ACP je pádný argument :)))
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 03 lis 2006 11:51

To HanuIv a Vlaďa: pánové, nic ve zlém,svým způsobem máte pravdu, ale : původní doptaz byl na zbraň na závody -IPSC,či LOS. A tak jestli chcete být "novátory" , je to jen vaše svobodná vůle..Ale logické by bylo závodit s osvědčenou a především spolehlivou zbraní .
Odpovědět